ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sony82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-17, 22:27

ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Sony82 »

iPlus Modem PCMCIA Option COMBO EDGE/GPRS i

iPlus Modem Sony Ericsson GC89 EDGE/WLAN

iPlus Modem PCMCIA Option QUAD UMTS/GPRS

nokia 6230 pomoc :(
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Tomekłódź »

Ja miałem sony GC79 teraz mam nokie 3220.

Więc z moich doświadczeń lepszym wyborem jest telefon

plusy:
- tańszy
- lepiej można złapac zasięg Very Happy i gdzieś go ustawić
- masz telefon
- może służyć jako przeglądarka i masz wtedy neta naprawde wszędzie Smile
- działa na każdym kompie (USB)

minusy:
- ładowanie baterii (szybko pada bateria) jakoś mi to nie przeszkadza i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> -> (na razie) nie sprawia mi to problemów i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> -> (na razie) mi bateria jeszcze nie padła
- ta nokia nie ma wejścia antenowego zostaje tylko konektor (czyli kombinacje),ale jak masz dobry zasięg to to się nie liczy

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi Idea
Sony82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-17, 22:27

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Sony82 »

a rozumam . pcmcia czy komorka ktory lepiej wybier na edge ile sciaga max
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Tomekłódź »

Mi komórka na EDGE ściąga max 21kB/s ale to dlatego że ja mam EDGE klasy 6 Ty byś miał w 6230 EDGE klasa 10 czyli o ile się nie myle do 30 kB/s.
kopiko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-06, 09:53
Lokalizacja: okolice G?owna

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: kopiko »

30KB/s w EDGE klasy 10 kto tyle wyciągnął -> (wyciągnął)?
To raczej teoretycznie bo w praktyce przeglądając to forum i wyniki nikt chyba więcej nie wyciągnął -> (wyciągnął) na EDGE jak 22.5KB/s! Tak więc modem klasy 6 EDGE w zupełności wystarczy no i tańszy (Nokia 3220 lub 6020) :wink:
Ostatnio zmieniony 2006-04-20, 20:37 przez kopiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Szadzik »

Zastanów się nad jedną sprawą, jesli zaczniesz ściągać jakiś większy plik to czy ładowarka da radę podawać prąd do telefonu, może być za wolna i telefon będzie się czybciej rozładowywał niż ładował i w pewnym momencie może się rozładować przed zakończeniem ściągania pliku.
Zawsze musisz pamiętać o podłączaniu ładowarki.
Do tego, np. SE GC89 ma WiFi, jeśli znajdziesz się ze swoim kompem (jeśli masz laptopika tak jak ja) to możesz skorzystać z hotspota - dużo większe prędkości niż GPRS/ EDGE/ UMTS.
Ogólnie karty PCMCIA są jakoś tak mniej rzucające się w oczy. Ja mam GC85 i mimo że musiałem wydać 60zł na antenkę (dwa baty plus stojaczek magnetyczny) to jestem bardzo zadowlony. Zero zwisów itp. problemów.


Heh, ciekawa liczba 333 posty ;)
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Tomekłódź »

Szadzik co Ty się tak uparłeś z tą ładowarką że nie wydala. Widziałeś gdzieś taki przypadek bo u mnie spokojnie wydala i nigdy z tym nie było problemu.

A jeśli chodzi o zasięg i ta wieś jest koło Przedborza to spokojnie powinieneś ściągnąć EDGE bez anteny :D A EDGE klasa 6 w spokojności wystarcza do przeglądania stron a nawet sciągania plików. No i telefon jest sporo tańszy :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: kemott1 »

Ładowarka ładuje napięciem 5V i prądem 0,4 A (u mnie) ,a maksymalne obciążenie to jakieś 0,2 A z tego wynika ,że ładowarka wydala bez problemu :wink:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Sundance_kid »

Jestem za telefonem.
A co do baterii to mój SE k300i któremu bateria starcza na 3 dni (przy minimalnym używaniu) jako modem bez problemu starczał na 12 godzin połączenia więc chyba argument na nie za baterie nie jest taki istotny.
Obecnie Siemensa mam pernamentnie pod ładowarką i tez nie ma żadnych problemów więc..
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: PawełB »

Ja mam PCIMCIA GC79 ale jak już kiedyś wspomniałem oglądam tylko strony i od czasu do czasu pobieram jakiś pliczek. Mam też SE k300i, który również służy jako modem gprs. Jednak zdecydowałem się na modem po pierwsze, że mam go za 1 zł, po drugie płacę w iPlusie 60 zł a w ORANGE musiałem wymieniać kartę na popa bo mi zabierało złotóweczki z abonamentu no i nie mogłem w tym czasie korzystać z telefonu. W tym momencie mam spokój. Mieszkam niedaleko nadajnika, który obejmuje swoim zasięgiem całą Kotlinę Jeleniogórską. Zasięg na 100%. Nie wiem jak się ma sprawa z EDGE ale może w przyszłości kupię sobie inny modem to zobaczę. Obecnie nie mam takiej potrzeby. Jak chcę coś ściągnąć większego to w pracy mam 4GB łącze z TPSA. Mandrivę 2006 ściągałem 2 godz. Tak więc podsumowując jest to rzecz gustu i tego, kto co potrzebuje i jakie ma możliwości. Pozdrawiam.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:Szadzik co Ty się tak uparłeś z tą ładowarką że nie wydala. Widziałeś gdzieś taki przypadek bo u mnie spokojnie wydala i nigdy z tym nie było problemu.
Niestety widziałem, i to nie jeden. Może oglądanie stron nie jest problemem, ale ściąganie kilkusetmegowego pliku już tak.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Tomekłódź »

No to ja <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> -> (nie wiem) ja mam jakąś super ładowarkę i komórkę sciagam dziennie po 300Mb i to non stop i jakoś nigdy mi się takie coś nie przydażyło -> (przydarzyło). A na jakim telefonie takie coś widziałeś. Mi nawet przy takim ściaganiu bateria się jeszcze potrafi doładować troche :D
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: PawełB »

Podczas samego przeglądania, strony są zapisywane w pamięci tymczasowej i telefon nie pobiera zbyt wielkiej ilości prądu. Podczas pobierania danych również. Działa wtedy jako odbiornik. Niewielkie ilości danych są wysyłane po to, aby zidentyfikować użytkownika. Problem powstaje wtedy, gdy wysyłasz duże ilości danych. Telefon działa z pełną mocą i potrzebuje duże ilości prądu. Oczywiście na nowej baterii można tego nie zauważyć, ale jak popracujesz kilka miesięcy to efekt będzie widoczny.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Tomekłódź »

No to ja się przyznam że mam baterie która mówiąc krótko jest na wykończeniu bo trzyma samego leżenia telefonu bez jego dotykania niecałe dwa dni. I takiego problemu jeszcze nie miałem.

A mam pytanie kto lub co poprawia błędy ortograficzne :?: za które przepraszam.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:A mam pytanie kto lub co poprawia błędy ortograficzne :?: za które przepraszam.
Zapewne moderatorzy :)

Rada: Pisz w wordzie lub tym podobnym programie z korekcją błędów a potem wklejaj tylko do postu, błędów nie będzie.
Back to the Future ;)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: PawełB »

Tak jak napisałem jak komuś wyślesz powiedzmy paczkę z Mandrivą to dopiero bateria odczuje.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: Vipera »

Tak, tak... Błędy poprawiają Moderatorzy i przyznam, że nie jest to najmilsze zajęcie :P

Przy okazji uwaga dla WSZYSTKICH osób, którzy widzą u siebie takie poprawki.

Na Forum walczymy z Bykami.
Obrazek
Nie zaniżajmy poziomu ortografią na poziomie przedszkolaka.

Dlatego zauważone błędy są wyróżniane.
KAŻDY autor może poprawiać swój post!
Jeżeli użytkownik nic sobie nie robi z tych poprawek i przechodzi nad Swoimi błędami do porządku dziennego, to jest jeszcze jedna możliwość (z której jeszcze nie korzystamy).
Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem i Netykietą.
Forum nie musi więc być czerwone.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Modem pcmcia czy telefon komórkowy

Post autor: Enzo »

Ja osobiście skłaniałbym się do telefonu  . Jest ku temu kilka powodów, telefon jest bardziej funkcjonalny, łatwiej go będzie sprzedać, można ustawić w miejscu gdzie jest lepszy zasięg.. Minusem jest ty bateria, która niestety bardzo szybko straci swoje właściwości. Jeżeli chodzi o kwestie ładowania podczas używania telefonu jako modemu to u mnie nie ma z tym problemu, w pełni naładowana bateria wystarcza na ok. 4 godziny intensywnego korzystania z internetu (UMTS) natomiast pełny cykl ładowania to około. 1 godz. i 45 minut. Problem, o którym pisał Szadzik może wystąpić, jeżeli bateria jest zużyta lub telefon ma bardzo krótki czas pracy.
iPlus+E61i=FUN
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Modem pcmcia czy telefon komórkowy

Post autor: Szadzik »

Enzo pisze:Jeżeli chodzi o kwestie ładowania podczas używania telefonu jako modemu to u mnie nie ma z tym problemu, w pełni naładowana bateria wystarcza na ok. 4 godziny intensywnego korzystania z internetu (UMTS) natomiast pełny cykl ładowania to około. 1 godz. i 45 minut. Problem, o którym pisał Szadzik może wystąpić, jeżeli bateria jest zużyta lub telefon ma bardzo krótki czas pracy.
Jeśli korzystasz z internetu tylko żeby raz na jakiś czas sprawdzić pocztę i kilka stron obejrzeć, to przyznaję rację. U mnie komputer chodzi nonstop, czasami tylko jest resetowany. W takim wypadku telefon kompletnie by się nie sprawdził.
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: ktory lepszy pcmcia czy tel komor

Post autor: zDaleKi »

Vipera pisze:Na Forum walczymy z Bykami.
I popieramy akcję: KLIK bykom-stop
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ