Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-23, 09:36

Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: dawid »

Witam forumowiczów skazanych na internet przez komórkę :-)

Chciałem wiedzieć na 100% przed zakupem Noki 6630 czy będę mógł łączyć się za jej pomocą do internetu przez bluetooth zamiast kabla.

Chodzi o to że mieszkam w bloku, w pokoju mam jako taki zasięg - pływający - natomiast w pomieszczeniu po drugiej stronie bloku już żaden - wiadomo ściany żelbetonowe. Dlatego mam nadzieję bezpiecznie powiesić tą nokie w miejscu gdzie jest duży zasięg (wiem że najlepiej musi być fuul) i wysyłać sobie iPluska przez bluetooth. Dlatego też kabel odpada bo by mie ograniczał. Obecnie mam nokie 7650 przez irda no i oczywiście muszę siedzieć w jednym ustalonym miejscu a telefon musi widzieć port w kompie. W 7650 nie ma możliwości łączenia się przez bluetooth chociaż go posiada, natomiast standardowo modemik pracuje na irda.

Proszę zatem osoby które mają nokie 6630 i łączą się przez bluetooth aby potwierdziły mi ten fakt bo nie chciałbym wydać kasy na darmo, a w ten sposób telefon który postawię (powieszę) gdziekolwiek (gdzie najlepszy zasięg) zaoszczędza mi roboty i wydatków na antenę zewnętrzną.
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: wms32 »

Witam.Na 150 % można łaczyć się z internetem za pomocą nokii 6630 przez BT.Sam takiej właśnie używam i całkiem dobrze się sprawuje na EDGE i GPRS.A jęśli chodzi o zasięg to wcale nie musi być na full, bo to nie ma aż tak dużego znaczenia.Transfer bardziej jest uzależniony od obciążenia BTSa.POZDRAWIAM
dawid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-23, 09:36

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: dawid »

wms32 pisze:A jęśli chodzi o zasięg to wcale nie musi być na full, bo to nie ma aż tak dużego znaczenia.Transfer bardziej jest uzależniony od obciążenia BTSa.POZDRAWIAM
Dzięki za potwierdzenie, jeżeli jednak chodzi o zasięg to gdzieś czytałem że najlepiej jak jest pełny. Myślę w ten sposób: nie dość że net przez komórkę jest wolny (jestem jak na razie w zasięgu tylko GPRS - dzwoniłem do plusa do końca roku EDGE ma pokrywać ponoć 80% naszego kraju) to jeszcze dochodzą do tego dwa ograniczenia prędkości, czyli:
1) słaby zasięg (przeszkody tupu ściany i odbijanie fal - pływający zasięga raz 3 kreski za chwilę 4/5 itp, cały czas obserwuję przy okazji NetMeter średnio 3,5 KB/s przez 4,4 KB/s do czasami w porywach 6,4 KB/s - 8,6Kb/s)

2) modem GPRS klasy nie najwyższej czyli nie 10tej - dodatkowa strata

a więc mam nadzieję że inwestując w lepszy tel. pokonam te dwie przeszkody i transfer bedzie przynajmniej na poziomie 6,8 KB/s do 10Kb/s (czasami zdarzało się i ok 14Kb/s dziwne)

dodam jeszcze że mieszkam na wsi i mało kto obciąża tutejszego BTSa, wiadomo jak ktoś prowadzi rozmowę to ma pierwszeństwo przed GPRS i czasami transfer spada mi do aż 0,1 KB/s :-)
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: wms32 »

Nie chcę cie (-> Cię Bykom stop) zniechecać,ale zmiana telefonu raczej nic ci nie pomoże.Też mieszkam na wsi i testowałem różne telefony jako modem i szczerze mówiąc jeśli chodzi o GPRS różnica jest tak niewielka że nie ma sensu ładować kasy.Różnice widać dopiero jak łapie się EDGE wtedy naprawde jest poprawa.Fakt że 6630 jest super i warto go mieć ale na twoim miejscu nie liczyłbym na lepsze osiągi na nim.Pozdrawiam.
dawid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-23, 09:36

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: dawid »

Tz. w moim przypadku jest jeszcze tak że często jade z netbookiem do pobliskiego miasta i wtedy bardzo żałuję że nie mam modemu EDGE bo tam jest zasięg, zresztą warto go mieć bo tak jak mówię to kwestia czasu i EDGE będzie wszędzie. Następna sprawa to ta, że nokia 6630 ma GPRS klasy 10 co na pewno da mi ciut więcej albo przynajmniej stabilniej. A jak bedzie stabilniej z tą samą prędkością to znaczy że suma sumarum będzie szybciej. A jak u was skacze transfer? Utrzymuje sie na jakimś dobrym poziomie? Może są osoby co mają nokie 6630, pełen zasięg, GPRS i mogą coś na ten temat powiedzieć po zmierzeniu łącza? Ja sprawdzam prędkość tym: NetMeterem

Czy jest możliwość aby GPRS działał stabilnie i dawał co sekundę 6,8 KB? Albo więcej - ja czasami mam skoki do 14,4 KB/s
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: VenomDM »

Witaj. Opisze Ci moja sytuacje, sam zdecyduj co powinieneś zrobić.

Wg mnie kupno tego telefonu w Twojej sytuacji się opłaci.

Mam Nokie 6230i z GPRS Class10 i EDGE Class10. podłączoną do kompa za pomocą adaptera Bluetooth Bluetake 007si (zasieg do 100m)

Telefon "stoi" na oknie w lazience podłączony do ładowarki, jakies 15m od komputera w innym pokoju. BT sprawuje się bezbłędnie.

Jestem na skraju zasięgu EDGE, transfer w zaleznosci od pory dnia i obciazenia BTSa wynosi od 6 do 20kB/s (nie kB/s - nie kbps)

GPRS w STAŁEJ pełnej prędkości gdy niema EDGE-a o tranferze - 4,5 - 6 kB/s

Sam liczę na to że gdzieś bliżej postawią bts z edgem żeby mi telefon nie przeskakiwał na wolniejszą transmisje.

Ogólnie jestem zadowolony :)

Masz konkretne pytania - wal na PM.

Pozdrawiam

Ven
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
dawid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-23, 09:36

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: dawid »

VenomDM pisze:Sam liczę na to że gdzieś bliżej postawią bts z edgem żeby mi telefon nie przeskakiwał na wolniejszą transmisje.
Dzięki za cenne info, a nie pomogłaby w Twoim wypadku antena kierunkowa o dużym zysku? Ja od najblizszego EDGE mieszkam jakieś ok 15 km, mam po drodze nie ciekawą morfologię terenu i lasy, a więc się tam nie wibiję anteną, ale ty zapewne tak! Bo jak łapiesz czasami BTSa z EDGE bez anteny to znaczy że jest duża szansa na to.
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: VenomDM »

Wiem o tym że antena znacznie poprawila by mi sytuacje, ale <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font> -> (nie mogę - BYKOM STOP! )jej teraz użyć bo jestem czasowo w obecnym mieszkaniu i za 2 miesiace sie z tad wyprowadzam wiec to niema sensu :)

Bede mieszkal w Warszawie wiec EDGEa bez anteny powinienem zlapac.

Pozdrawiam.
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
dawid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-23, 09:36

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: dawid »

VenomDM pisze:Bede mieszkal w Warszawie wiec EDGEa bez anteny powinienem zlapac.
No to nie tylko EDGE ale i UMTS! :-)
goldbayer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-03-19, 11:52

Re: Internet w nokii 6630 przez bluetooth

Post autor: goldbayer »

Witam
Własnie kupiłem sobie nokie 6630- do dzis "jade" na gc85 ale meczy mnie to ciagłe przekładanie karty sim. Mam zasieg edge tyle ze do gc 85 uzywam antenki kierunkowej- mam takie dwa pytanka:
jest mozliwosc podłaczenia takowej anteny do telka? i drugie pytanie- jak skonfigurowac komputer (przez blututa)- pomózcie
ODPOWIEDZ