modem EDGE, proszę o radę.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: modem EDGE, proszę o radę.

Post autor: Eclips »

witam :) No a co z fonami innych firm niz Nokia ? Co polecacie z tanszego sprzetu (z EDGE)
Pozdrowionka dla wszystkich :)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: modem EDGE, proszę o radę.

Post autor: Szadzik »

Większość telefonów innych marek ma EDGE klasy 6. Jeśli chcesz klasę 10 to telefony bardzo dorgie tylko wchodzą w rachubę - w stosunku do wymagań autora postu w każdym razie.
Back to the Future ;)
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: modem EDGE, proszę o radę.

Post autor: Eclips »

Czyli wg. Waszych wypowiedzi, wychodzi na to ze najlepsza jako modem z EDGE bedzie Nokia 6230 (z tych tanszych telefonow) Tak ?
Pozdrowionka dla wszystkich :)
walker214
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2006-03-19, 13:04
Lokalizacja: che?mno

Re: modem EDGE, proszę o radę.

Post autor: walker214 »

Tylko ta nokia 6230 jest dosc awaryjna i bodaj baterie ma slabsza od np 6021.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: modem EDGE, proszę o radę.

Post autor: Szadzik »

walker214 pisze:Tylko ta nokia 6230 jest dosc awaryjna i bodaj baterie ma slabsza od np 6021.
Jest awaryjna\a, przyznaję. Tylko że 90% tych awarii to awarie w ogóle nie mające wpływu na korzystanie z internetu; głośnieczek się sypie, kamerka przestaje działać, takie am różne rzeczy, które nawet jak się zepsują to internet działa.
Jak miałem kupować 6230 jako modem to właśnie takiego uszkodzonego telefonu szukałem, po co mi aparat w telefonie wykorzystywanym tylko do internetu?
Co do baterii, jak się korzysta z internetu duzo to bateria nie ma znaczenia, i tak trzeba ją podłączyć na stałe do ładowarki.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: modem EDGE, proszę o radę.

Post autor: michał »

jeśli chodzi o N6230 to ja kupiłem używaną na allegro i radzę uważć bo mój miał mieć 2 miesiące wg. opisu a miał 2 lata i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> opis mijał się z prawdą.
Poza tym po ok 2 tygodniach zaczęła notorycznie przerywać połączenie z internetem (DKU-2 i Irda). Dałem 420zł. Naszczęście sprzedający chyba bał się negatywa bo mogłem ją zwrócić. W plecy o koszt przesyłki :(
A jeśli kupi się np. z uszkodzonym aparatem to należy się liczyć że są albo będą inne wady. Aparat tak poprostu się nie uszkodzi!!!
Radzę uważać z używkami.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: modem EDGE, proszę o radę.

Post autor: Jaco »

Awaryjna to raczej 6230i.Jak już nieraz tu pisałem używam tego fona NOKIA 6230 na codzień i nie mam z nią najmniejszych problemów.Na samym początku używałem jej jako modemu.Sprawowała się z kablem i bluetooth bez awaryjnie.Kupiona w komisie, była prawie nowa.Polecam.
ODPOWIEDZ