Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
l_uke
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-04-28, 15:55
Lokalizacja: Hrubieszów

Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: l_uke »

Witam!

Przymierzam się właśnie do zakupu iPlusa, nie potrzebuję super szybkiego internetu, więc zdecydowałem się na modem za złotówkę.
Po lekturze tego forum stwierdziłem, że GC79 odpada bo straszne narzekania są na niego.
Jednakże drugiego modemu dostępnego za 1zł (czyli Globetrotter GPRS) już nigdzie nie dostanę (tak się dowiedziałem w 3 salonach Plusa). Nie wiem co teraz zrobić, kupić GC79 czy kombinować inaczej? Czy naprawdę ten SE jest taki słaby? Uprzedzając porady w stylu "weź jakiś tani telefon z gprsem", od razu mówię, że takie rozwiązanie odpada, bo ogranicza to w znacznym stopniu mobilność takiego internetu (padająca co chwilę bateria telefonu).
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: sardo nunspa »

l_uke pisze: Czy naprawdę ten SE jest taki słaby?
Co masz na myśli :?:
Problemy z instalacją
lutowanie anteny
czy słaby transfer
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: Enzo »

l_uke pisze:Uprzedzając porady w stylu "weź jakiś tani telefon z gprsem", od razu mówię, że takie rozwiązanie odpada, bo ogranicza to w znacznym stopniu mobilność takiego internetu (padająca co chwilę bateria telefonu).
A bateria w laptopie nie ogranicza jeego mobilności :?: ;)
Weź pod uwagę że modem ( np. GC79 ) podłączony do laptopa spowoduje skrócenie czasu działania komputera ponieważ będzie on czerpał prąd z baterii.
Dla przykładu podam że bateria np. w N6630 wytrzymuje ok 4 godzin bardzo intensywnej pracy w sieci UMTS.
Jeżeli z internetu komórkowego będziesz korzystał w miejscach gdzie jest tylko GPRS to mozesz brać GC79, jeżeli nie to lepiej poszukać czegoś z obsługą EDGE a może nawet UMTS.
Ostatnio zmieniony 2006-04-28, 20:12 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
l_uke
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-04-28, 15:55
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: l_uke »

Co masz na myśli ?
Problemy z instalacją
lutowanie anteny
czy słaby transfer
No w sumie wszystko powyższe, będę bardzo wdzięczny za jakieś opinie użytkowników tego sprzętu!
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: Tomekłódź »

No to ja się mogę wypowoedzieć używałem go pól roku. U mnie większsych problemów z zasięgiem w miwście nie było ale jak już pojechałem na wieś to modem miał straszne problemy z asięgiem, o wiele gorzej sciągał niż komórka. A transfer jaki na nim uzyskiwałem to 45 kb/s czyli max dla GPRS. Co do problemów z instalacją to czasami sprawiał on problemy ale w moim przypadku wszystko dało się jakoś rozwiązać :D

Teraz mam komórke i uważam że jest to lepsze rozwiązanie od GC79
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: PawełB »

Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie jeżeli chcesz odebrać pocztę i trochę poczytać. Zasadniczo strony wchodzą dość szybko. Modem jest dość stabilny. Nie ma większych problemów z instalacją, zwłaszcza dla osób trochę obeznanych z komputerem. Nie mogę się wypowiedzieć na temat czułości anteny bo mieszkam w pobliżu dwóch BTS-ów. Mam ten komfort. Korzystałem wcześniej z telefonu SE K300i jako modemu i przyznam, że działało to dużo lepiej. Obecnie mam Nokię 6020, z której jestem zadowolony w stopniu umiarkowanym. Największą zaletą jest EDGE. Wadą dość krótki czas pracy bez ładowarki. No i dość często wypada mi kabelek z gniazda.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: Tomekłódź »

Co do problemów z instalacją to czasami są i to duże i nawet ja się człowiek troche zna to są nie do przejścia. U mnie nawet jakbym na głowie stanął to na płycie Gigabyta ten modem by nie poszedł. Chyba że zmiana biosu by coś dała ale miałem inną płytę i tam chodził.

No i czsami mi się wieszało samo oprogramowanie do modemu :( Ale to już może być różnie zależy pewnie od wersji windows.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: PawełB »

Tak, z płytami w PC bywa różnie. W laptopach z prockami AMD też.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: sardo nunspa »

Jak masz laptop, to idź z nim do salonu i każ sobie dać do wypróbowania na miejscu. Jeden problem z głowy.
Mam gc 75 (dell Truemobil 5100) czyli to samo co gc 79 tylko bez WLAN. W blaszaku na przejściówce Ricocha. Używam anteny kierunkowej. Transfer maksymalny 5.6kB/s ale jak czytam forum, to niektórzy mają 4kB/s max.
Sprawdź, jaki masz zasięg, jeśli dobry, to ok. Jeżeli jednak słaby, będziesz musiał lutować antenę. Ten temat był kilka razy wałkowany na forum.
Moja opinia - pomimo wielu ograniczeń, jestem zadowolony. Dzięki inernetowi mam fajną pracę, a gdybym go nie miał, to bym chyba musiał złom zbierać :?
Latka lecą...
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: bbart »

Jeśli masz notka z procesorem AMD (ja taki posiadam) to musisz uważać, gdyż u mnie w żaden sposób nie mogłem zmusić GC79 do współpracy z moim notebookiem. Jedynym wyjściem było sprzedanie GC79 na allegro i kupno czegoś innego. Mam obecnie kartę Sierra Wireless AirCard 750 i to był strzał w dziesiątkę. Transfery mam prawie zawsze maksymalne, tzn. 5,3 do 5,6 kB/s bez względu na porę dnia, w której korzystam z internetu no i jeszcze ani razu nie zdarzyła mi się sytuacja zerwania połączenia, pomimo tego, że bardzo często korzystam z internetu na wsi gdzie są problemy z zasięgiem (GC79 w ogóle nie łączył się z siecią - sprawdzane na notku z Celeronem M).
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: Szadzik »

Ja powiem tak, jeśli chcesz unikąć wszelkich problemów, a GPRS Ci wystarczy, to kup sobie na jakiejś aukcji (poniżej 200zł mozna kupić), są też ogłoszenia na naszym forum w dziale ogłoszenia, modem MobileBox MC35i. Sam miałem ten modem i działał na prawdę rewelacyjnie.
Modem jest na USB.
Ma gniazdo antenowe takie zwykłe (FME chyba się to nazywa), tak że antenkę łatwo dokupić (wraz z modemem jest taka mała antenka).
Bardzo stabilnie pracuje. Transfery 5KBps miałem w miejscu gdzie zasięg to maksimum 2-3kreski.
Nie ważne jaki masz procesor, jaką masz płytę główną, ten model będzie chodził.
Obecnie moja siostra z niego korzysta, i mimo że jest laiczką to bez problemu sobie z nim radzi.
Nie trzeba żadnego specjalnego oprogramowania. Jeśli nie masz pinu na karcie sim to wystarczy utworzyć połączenie dial up i z jego pomocą się łączyć. Jeśli masz pin, to jest taki malutki programik, co tylko o pin poprosi i połączy Cię z internetem (zwykły plik wykonywalny, nie trzeba instalować ani nic, waży kilkadziesiąt kilobajtów).
Ogólnie rzecz biorąc modem rewelacyjny jak na takie potrzeby jak Twoje.

P.S. Jakbyś się na taki modem zdecydował, to napisz do mnie, podrzucę Ci sterowniki oraz ten programik do pinu.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: kemott1 »

potwierdzam modem " Mobilebox MC35 " spisuje sie super, sam korzystam z niego. :)
Ostatnio zmieniony 2006-05-01, 12:22 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
l_uke
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-04-28, 15:55
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: l_uke »

Dzięki wielkie dla wszystkich za rady, w piątek zakupię sobie GC79 i zobaczymy. Jeśli będzie bardzo źle to pójdzie do ludzi i skorzystam z rady Szadzika i spróbuje z MobileBox MC35i :)

BTW. Drogi Szadziku, chyba w tych samych rejonach sie poruszamy, bo ja jestem z okolic Hrubieszowa, często bywam w Chełmie :D
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy GC79 to naprawde taka lipa?

Post autor: Szadzik »

l_uke pisze: (...) ja jestem z okolic Hrubieszowa, często bywam w Chełmie :D
Pozdrawiam Kolegę z okolic :)
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ