pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: mcaris »

Witam. Mam pytanko chodzi mi oto jak sie przedstawia motka a925 jako modem w iplus przez UMTS czy sie nie rozłącza itd?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: Szadzik »

Działa naormalnie, bez większych problemów. Wielkim pllusem jest możliwość podłączenia anteny zewnętrznej oraz opcja ustawienia częstotliwości odbioru tylko na UMTS.
Back to the Future ;)
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: mcaris »

Dzięki za pomoc.
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: Eclips »

Prosze o Wasza rade, jak widzicie Motorole A1000 jako modem do iPlusa ? Chodzi mi o EDGE, podobno go ma ale nie wiem jakiej klasy. Ktos testowal ?
Pozdrowionka dla wszystkich :)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: Szadzik »

Według moich informacji A1000 nie ma EDGE.

@Eclips, po co piszesz dwa razy to samo? Napisałem Ci, że A1000 nie ma EDGE, koniec tematu.
Back to the Future ;)
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: Eclips »

Nie denerwuj sie, z ta A100 wlasnie jest problem bo czytalem opisy i wlasnie w niektorych wyczytalem ze ona ma EDGE (w przeciwienstwie do A920 i A925) :?:
Pozdrowionka dla wszystkich :)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: Szadzik »

Ja się nie denerwuję, tylko staram się utrzymać porządek na forum, crosspostowanie jest zabronione na każdym znanym mi forum.
Back to the Future ;)
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: Eclips »

Sorry, ja po prostu chcial bym sie dowiedziec,jak to faktycznie jest z tym fonem, ewentualnie jaki inny spelnial by moje oczekiwania.
Pozdrowionka dla wszystkich :)
lkm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-01, 09:59

A925 i EDGE

Post autor: lkm »

Witam

Mam pytanko czy motka A925 ma EDGE? Ze specyfikacji którą ściągnełam z internetu wynika że nie... Chciałabym ją używać jako modem w orange, a w mojej wiosce UMTS-a oczywiście niema :(.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: ksen »

-nie ma edga,gprs klasy 10 i umts,bardzo ładnie sie sprawuje jako modemik w iplusie,korzystam to wiem,pozdro.
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: Demon »

Zgadzam sie z kolegami A1000 i A925 nie ma EDGE.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
lkm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-01, 09:59

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: lkm »

Dzięki. Łączysz się przez GPRS czy UMTS? pozdrowienia
dakoolk

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: dakoolk »

ksen pisze:-nie ma edga,gprs klasy 10 i umts,bardzo ładnie sie sprawuje jako modemik w iplusie,korzystam to wiem,pozdro.
Przyłączm się do pytania przedmówcy, umts dział normalnie?Jeżeli tak, to mógłbys napisać jaki masz firmware?

Ma forum matraxa, np tu: http://www.matrax.net/forum/showthread. ... ight=iplus

piszą, że nie działa iPlus.
Aha-i jesli mozesz to napisz proszę jak jest z zasiegiem UMTS w okolicach Wawy, bo wlasnie sie zastanawiam nad sprawieniem sobie takiej motki, ktora chcialbym wykorzystać m.in. do uzywania jako modemu w iplusie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: ksen »

Więc:,umts działa normalnie,tzn jak jestem w jego zasięgu,bo jak pisałem w innych postach mieszkam na granicy odbioru z nadajnika,tj jakieś 4-5 km od niego.Wcześniej miałem nokie 7600,która czasami łapała sygnał umts ale działało to do momentu gdy nie poczuła silniejszego sygnału gprsa i przeskakiwała nań.Dokupiłem antene zewnętrzna na umts i konektorek,hm konektorek miałbyć unwersalny,przyklejany do obudowy fona,bo w noki nie ma wejścia na zewnętrzną antene,podłączyłem i lipa,łaziłem z fonem i anteną po dworzu z pół godzinki i nic.Jako że i kasy za antene szkoda i umtsa dalej brak postanowiłem kupić fon z wejściem na zewnętrzną antene,doradziłem sie na Tym forum,na forum Paytiego,Matraxa(podziękowania dla Kolegi DADY) i tak padło na A925,obecnie jestem na etapie oczekiwania na konektorek do niej,jak przyjdzie i przetestuje to dam znać czy już się z tym uporałem.Ogólnie zadowolony jestem z tej motki,choćby ze wzgledu na możliwośc przeglądania stron www na niej(duży wyświetlacz) i możliwość wyboru trybu umts,gsm i auto,firmware jakie dograłem to generix 35.80.61 + pl lang,wcześniej był orginał nie ruszany 30.80.20,pozdrawiam. :D Aha korzystam właśnie z iplusa (konfiguracja prościutkaaaaaaa)i jest jak najbardziej ok,także nie wiem jakie ktoś tam miał problemy z iplusem,kolega mcArris (ten co założył ten temat,pozdro Arris)z tego forum,z tego co mi wiadomo też zakupił A925 i odpalił już skypa poprzez nią w iplusie,on mieszka w bliższym sąsiedztwie umts..
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: tomek34 »

czyli w zasiegu UMTS motka A925 ile by wyciagała na iPlusie?
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: ksen »

-jak dojdzie konektor to sprawdze i dam znac.
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: mcaris »

Potwierdzam zakupiłem tą motke śmiga jaknajbrdziej jako modem w iplusie testowałem w centrum wawy i na okeciu nie bylo problemu z umtsem a co do prędkosci to zależy od pory dnia w granicach od 37 do 60kb/s (sciąganie) odpaliłem skypa,słucham radia bez problemu także wszystko jest ok.
Polecam jaknajbardziej
Ostatnio zmieniony 2006-06-07, 09:11 przez mcaris, łącznie zmieniany 1 raz.
sferia+wawa=fajna sprawa
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: michał »

Witam.
Też mam chęć na ten telefon, ale mam pytanie jak jest z tym oprogramowaniem. Czy mozna je zainstalować samemu jak windowsa w komputerze czy trzeba latać po komisach czy innych takich?










_________________________
iPlus+6310i+Irda=cierpliwość jest cnotą(4kB/s)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: Szadzik »

michał pisze:Witam.
Też mam chęć na ten telefon, ale mam pytanie jak jest z tym oprogramowaniem. Czy mozna je zainstalować samemu jak windowsa w komputerze czy trzeba latać po komisach czy innych takich?
Nie trzeba nigdzie latać. Wszystko w domu można zrobić.

P.S. Podpis możesz wyedytować w "profilu".
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: ksen »

Ha ,przyszedł konektorek do motki!!I oto pierwsze pomiary ze stronki http://speed.airlan.pl/results.php?kbps ... recorded=1 transfer danych osiagnął prędkość 35.59 KB/sec.284.7 kbps-Twoje łącze,nie jest to może jakas rewelacja jak na umts,ale jak dla mnie dzień do nocy w porównaniu z tym co miałem..Kurcze ale się ciesze,po tylu bojach z innymi fonami,konektorami nareszcie dobrałem odpowiedni zestaw.Polecam jeśli ktoś ma problemy z zasięgiem umts,lub jest na granicy sygnału jak to jest u mnie.Podsumowując motorola A925 to bardzo dobry fonik na modem,gniazdo na antene zewnętrzną działa jak najbardziej,antenka na umts która wcześniej dokupiłem też!No i ta mozliwośc wyboru tylko trybu umts,tak zrobiłem i nic nie przeskakuje,uffff :lol: :D
dakoolk

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: dakoolk »

ksen pisze:Ha ,przyszedł konektorek do motki!!....Podsumowując motorola A925 to bardzo dobry fonik na modem,gniazdo na antene zewnętrzną działa jak najbardziej,antenka na umts która wcześniej dokupiłem też!No i ta mozliwośc wyboru tylko trybu umts,tak zrobiłem i nic nie przeskakuje,uffff :lol: :D

Też się zastanawiam mocno nad ta motką. Czy mogłbyś napisac, czy da się surfować przez umts i przez Bluetooth jak teelfon stoi w stacji dokującej i się ładuje.
Do można by np. stawiać go na oknie jak by to pomagało w łapaniu zasięgu... :)
Mógłbym Cię prosić o przesłanie na priva, jesli masz możliwość fotki tego konektora do umts i linka gdzie go kupiłeś. Może być też na dogfan(at)o2.pl
Dzięki i pozdrawiam!
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: mcaris »

no to teraz masz kosiora .Pozdro Ksen
sferia+wawa=fajna sprawa
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: DADA »

ksen pisze:doradziłem sie na Tym forum,na forum Paytiego,Matraxa(podziękowania dla Kolegi DADY) i tak padło na A925
"ksen" Ciesze sie ze A925 przypadla ci do gustu.
Mam nadzieje ze teraz juz cieszysz sie w pelni mobilnym netem.
Pozdrawiam cie i zycze samych UMTS-ow na Twoich sciezkach. :wink:
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: ksen »

dakoolk pisze: Mógłbym Cię prosić o przesłanie na priva, jesli masz możliwość fotki tego konektora do umts i linka gdzie go kupiłeś. Może być też na dogfan(at)o2.pl
Dzięki i pozdrawiam!
Ano ciesze sie teraz w pełni z neta w iplusie,konektorek kupiłem w sklepie PROMACO http://sklep.promaco.pl/index.asp?wyb=1&idkategorii=2 ,on jest uniwersalny do motorolek V300/500/600/V1050,zagadaj na gg jak chcesz coś więcej na ten temat,631802,pozdro.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: seboo »

A czy ten konektorek wkreca sie w miejsce antenki ?
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: ksen »

Niee,A925 ma kulturalne wejścia,z tyłu pod gumką,,jedno na antene gps,drugą gsm, konektorek sie wciska,ładnie trzyma,nie wypada, http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=2240 (10 post) tu poczytaj.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ksen, łącznie zmieniany 1 raz.
dakoolk

Re: pomocy motorola a925 jako modem w iplus

Post autor: dakoolk »

ksen pisze: zagadaj na gg jak chcesz coś więcej na ten temat,631802,pozdro.
Bardzo dziękuję za odpowiedź i z góry dzięki również za ofertę pomocy w przyszłości. Na razie jednak nikt jeszcze nie kupił mojego sendo Xa, więc jak zaopatrze się w końcu (kiedyś ?)w motkę to pewnie się odzewę.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
ODPOWIEDZ