Największe szybkości w iPLUSIE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysio__
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-08, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: krzysio__ »

Witam

I bardzo proszę o napisanie, na pewno nie jednemu się przyda. Czy w iPLUSIE działa w praktyce UMTS? Napiszcie swoje największe osiągi szybkości na zwykłym PC po podłączeniu do niego jakiegoś modemu (ja mam PC i przez Bluetootha SE P-800). I powiem szczerze - ok 40Kb/s czyli troche lepiej niż zwykły modem, co do stabilności raczej kiepsko, wieczorami w Wawie przez kilka minut 0 sygnału.
No i może ktoś wie, a może komuś się udało coś wysępić od iPLusa?

POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: Enzo »

krzysio__ pisze:Witam

Czy w iPLUSIE działa w praktyce UMTS? ... (ja mam PC i przez Bluetootha SE P-800). I powiem szczerze - ok 40Kb/s czyli troche lepiej niż zwykły modem,
No to mnie rozbawiłeś :lol:. Masz Sony Ericsson P800, tak wynika z opisu, ten telefon nie obsługuje UMTS ani ani nawet EDGE :!: . Ma ledwo GPRS 5 klasy, więc powinienneś się cieszyć, że masz te 40kb/s.
Mogę Cię zapewnić, że UMTS działa w Warszawie, rzeczywisty transfer, przy ściąganiu plików (uaktualnienia, itp.) jaki osiągam to 380kb/s.
Ostatnio zmieniony 2006-05-08, 21:45 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: piotr2802 »

Nie chcę zakładać nowego tematu i tak przy okazji... :D

A jak jest z UMTS w Krakowie ?
Konkretnie chodzi mi o Orange, ale pozostali operatorzy też moą być.

Chodzi mi o opinie użytkowników , kórzy faktyczne mają ten UMTS i coś mogą napisać jak im to chodzi w Krakowie.... :?:

Przymierzam sie do przejścia na UMTS i dlatego pytam...
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: baton »

A jak jest z UMTS w Krakowie ?
Konkretnie chodzi mi o Orange, ale pozostali operatorzy też moą być.
Od kilku godzin testuje UMTS w Plusie. Karta Option GT. Lokalizacja: Rzaka. Predkosci chyba ok. 180-250kb/s. - nieprofesjonalnie sprawdzane na numion.com Denerwujace sa jednak straszne opoznienia (pingi) rzedu 7-8ms.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: Enzo »

baton pisze:Denerwujące są jednak straszne opóźnienia (pingi) rzędu 7-8ms.
Mam nadzieję że te 7-8 ms to tylko pomyłka :!: Jeżeli tak, prosze o sprostowanie. Jeżeli nie, to :lol: :lol: .
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: kemott1 »

7-8 ms lol, chyba jest jakaś pomyłka :wink:

Na szkieletowym łączu w polsce są pingi 10 ms :D
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: baton »

7-8 ms lol, chyba jest jakaś pomyłka

Na szkieletowym łączu w polsce są pingi 10 ms
Oczywiscie chodzilo mi o 700-800ms ... co gorsza czasem przekracza 1000ms ... podobnie w orange... :-(
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: lkmc »

To dziwne, moze taka jest specyfika sieci Plusa w twojej miejscowosci. U mnie na UMTSie pingi trzymaja sie w przedziale 150-250 ms.
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
Loras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-05-04, 14:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: Loras »

U mnie na edge prędkość jest dobra, czyli około 25KB/s a pingi to różnie od 500ms do 850ms:D Za to mam problem ze stabilnością:( Jak ściągam coś z torrentów lub przez programy p2p to często mnie rozłącza:( co jest, że tak powiem b.irytujące :evil: Czasami połączenie jest aktywne ale nic nie mogę pobierać tylko wysyłać!! Może coś wiecie na ten temat?? A i jeszcze jedno, jak jestem w necie to czasami nie można się do mnie dodzwonić, a niekiedy dzwoni telefon i przerywa połączenie z netem. Od czego to zależy?? Pozd.:)
________________
iPlus, N6630+DKU2
Searching for Extra-Terrestrial Intelligence...
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: Eclips »

Mam do Was WIELKA prosbe :!: Obecnie mam iPlusa i SE p900 jako modem. Wiadomo, bez EDGE nie mozna mowic o zadowoleniu, postanowilem wiec zmienic fona. Te o ktorych mysle to Motorola V635, Samsung X700 i Nokia 6230 (samsung i Nokia maja EDGE KLASY 10, Motorola klasy 6) Pomozcie mi prosze podjac decyzje, bo przyznam, ze nie znam sie na tym jeszcze. Przedzial cenowy na jaki mnie stac to max 650zl. (a moze cos innego zaproponujecie ?) Z gory BARDZO dziekuje :)
Pozdrowionka dla wszystkich :)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: Enzo »

Może N6230, sporo osób ją używa, więc łatwiej jest o pomoc w przypadku problemów.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
Loras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-05-04, 14:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: Loras »

Zdecydowanie polecam Ci N6230. Sam jej przez jakiś czas używałem i nie miałem żadnych problemów. Prędkość na edge w granicach 24KB/s nawet przy słabszym sygnale:) Co do innych modeli to nie wiem... Ale jeśli w przyszłości będziesz w zasięgu UMTS, to może warto pomyśleć o telefonie pracującym w tym standardzie. Decyzja należy do ciebie... :lol:
_________________
iPlus, N6630+DKU-2
Searching for Extra-Terrestrial Intelligence...
Misser92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-04-16, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

iPlus commander

Post autor: Misser92 »

Ja tez mam edge ale ściąga mi po 12 kb/s. Nie wiem czemu tak wolno. Jak ktos wie jak zwiekszyc predkosc tak do 25kb/s prosze o kontakt!! numer gg: 7202308
Misser92
arab79
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2006-05-05, 10:30
Lokalizacja: Londyn

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: arab79 »

Misser92, a jaką prędkość połączenia na porcie COM: masz ustawioną?
I jaki system masz?? Ja na Win98 mogłem w Bluetooth ustawić maksymalnie 115200 i to była kaszana, ale na WinXP można zmienić na 900kbps i już jest fajnie. (Pisze oczywiście o prędkości połączenia z telefonem a nie z siecią).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: Tomekłódź »

Pierwszy raz mam taki transfer. Myślałem że netmeter podaje faktyczny a tu takie coś. Dodam że ten utrzymujący się transfer jest około 20 kB/s. No i oczywiście mam telefon z EDGE a nie z UMTS :)

http://img221.imageshack.us/my.php?image=ttttt2xj.jpg Screen z Netmetera
Ostatnio zmieniony 2006-05-09, 22:37 przez Tomekłódź, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: MaciekAdv »

U mnie w iPlusie na EDGE bywały nawet 22KB/s, ping ObrazekwachaObrazek (-> waha) się w granicach 500-700.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: VenomDM »

Mam N6230i w EDGE i dziwne transfery a mianowicie:

DU meter pokazuje mi przy sciaganiu bardzo Obrazeknie rowneObrazek (-> nierówne) wyniki.

Miejac na uwadze, ze aktualizuje co 1 sek wyglada to mniejwiecej tak (w kB/s) : 6 ; 8 ; 12 ; 5 ; 11 ; 7 ; 17 ; 12 ; 2 ; 14 ; 10 ; 11 ; 9 ; 19 ; 4 ; 15 ; 11 ; 3 ; 18 ; 7

z roznymi dziesietnymi.. Nie widze tu zadnej regularnosci, nie rozumiem dlaczego tak sie ObrazekwachajaObrazek (-> wahają) te tranfery. Widze, ze momentami skacze do 20kB/s, ale srednia to 8-10-13kB/s.

Inna sprawa, ze podobnie jak inni przy wlaczonym p2p tez mnie rozlacza, czasem dziala caly dzien a czasem po 30 min - disconnect

Ktoś ma jakiś pomysł?

:|

ps. Gdy odpalilem sciaganie u kumpla w Wawie miałem stabilne 16-18kB/s
(Saska Kępa)

ps2. w poblizu (do 3-4 km) mam przynajmniej 3 btsy, jeden 100m za oknem, drugi z 500m po odwrotnej stronie, i trzeci jakies 3km stad, z tymże Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font>Obrazek ( -> nie wiem ) czy którykolwiek z nich to bts PlusGsm :wink:
(nie ma ich w bazach internetowych) :|

--
Obrazek
Zdania zaczynamy Wielką literą.!!
@VenomDM - popraw błędy!
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: PawełB »

Internet komórkowy różni się tym od sieci szkieletowej, że duży wpływ na jakość transmisji ma propagacja fali w środowisku oraz obciążenie sieci w danym miejscu. Niestety jesteśmy drugą kategorią w sieci. Również siła sygnału nadajnika nie może przekraczać dopuszczalnych norm. Dlatego tak się dzieje.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: VenomDM »

Mhm no tak.

:shock: A co to jest propagacja fali :shock:

Pozdr :|
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: PawełB »

W ośrodku jednorodnym (np. powietrze) fale elektromagnetyczne rozprzestrzeniają się prostolinijnie. Przy przejściu z jednego ośrodka do drugiego (np. budynek itp.), fale radiowe odbijają się i załamują. Gdy pojawia się przeszkoda, fale starają się ją pokonać. Proces omijania przeszkód to dyfrakcja. Jak ktoś mieszka w bardzo zabudowanym terenie to nawet bliskość nadajnika nie gwarantuje dobrej jakości transferów.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: dormario »

tracer.on pisze:
Zainstaluj programik Accelerate 2k mi z 12-15 kB wzrosło na 18-20 w porywach 22kB mierzone NetMeterem.
Poszukaj na forum było o tym programie troche.
Tak ale nie zawsze ten programik się sprawdza jeśli chodzi o GPRS ponieważ wprowadza on do rejestru wartości domyślne dla danego łącza, a w GPRSie nie można ich dokładnie określić.( różny transfer w zależności od obciążenia sieci).
Ja też go używałem i czasami rzeczywiście było lepiej ale kiedy obciążenie sieci było większe to wręcz było gorzej.
Ale możesz spróbować być może u ciebie się sprawdzi :wink:
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: tracer.on »

Accelerate przy ściąganiu plików podnosi transfer, przy otwieraniu stron jest nieznaczne przyśpieszenie.
--
voodoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-10, 23:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: voodoo »

MaciekAdv pisze:"voodoo"
Ja tez tak miałem, az pewnego razu dostałem od Plusa dynamiczne ip
A nie przypadkiem stałe IP? Bo jesli dobrze rozumiem znaczenie dynamicznego ip, to oznacza, iz za kazdym polaczeniem z internetem dostaje dynamicznie przydzielane ip (czyli za kazdym razem inne). Jesli tak to w chwili obecnej mam dynamiczne ip.
Chyba ze sie myle, myle pojecia, a jesli tak to prosze o wyjasnienie sprawy.
Dzieki!

Zdania zaczynamy dużą literą Szadzik
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: raptou »

Ja w Chello mam publiczne, dynamiczne IP (w sumie 5 sztuk). Nie jest zmieniane w trakcie sesji tylko przydzielane na czas połączenia i do momentu wyłączenia komputera nie ulega zmianie.
Po ponownym włączeniu mogę mieć ten sam adres lub inny. Dostaję pierwsze 5 wolnych "z brzegu" do wykorzystania.
Adres jest przydzielany jeden raz po włączeniu komputera (DHCP).
Inaczej nie było by możliwe korzystanie z połączeń bezpośrednim, gdzie komputer-klient jest wywoływany właśnie przez IP, gdyż by co chwila rozłączało.
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: dormario »

raptou pisze:Ja w Chello mam publiczne, dynamiczne IP (w sumie 5 sztuk). Nie jest zmieniane w trakcie sesji tylko przydzielane na czas połączenia i do momentu wyłączenia komputera nie ulega zmianie.
Po ponownym włączeniu mogę mieć ten sam adres lub inny. Dostaję pierwsze 5 wolnych "z brzegu" do wykorzystania.
Adres jest przydzielany jeden raz po włączeniu komputera (DHCP).
Inaczej nie było by możliwe korzystanie z połączeń bezpośrednim, gdzie komputer-klient jest wywoływany właśnie przez IP, gdyż by co chwila rozłączało.
Ja w iPlusie mam dokładnie tak samo.
Publiczne mam jedno, a dynamicznych jest kilka chyba 5.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: raptou »

U mnie jest nie co inna sytuacja. Ja mam od razu przydzielane 5 nastepujących po sobie adresów IP z wolnej puli, ponieważ mogę legalnie podłączyć max 5 komputerów poprzez switcha lub koncentrator do kablówki. Różnią się tylko końcówką. Wszystkie są publiczne. Mimo, że adres nie jest stały tylko dynamiczny rzadko się zmienia. Podobnie jest w większości sieci, z tą różnicą, że jest 1 a nie 5 adresów. Czasem zdaża się, że jest zmieniany w trakcie sesji (na szczęście bardzo rzadko, bo jest to uciążliwe) i wówczas zdalnie resetują mi modem (konieczne ponowne podłączenie do sieci. Robi się to automatycznie). Szlag mi wtedy trafia wszelkie połączenia bezpośrednie.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: MaciekAdv »

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez MaciekAdv, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
coolpa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-05, 22:57

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: coolpa »

Loras pisze:Czasami połączenie jest aktywne ale nic nie mogę pobierać tylko wysyłać!!
Mam ten sam problem. Połaczenie jest aktywne a w pewnym momencie nie mozna nic pobierac. Uzywam iPlusa w sieci UMTS i modemu globetrotter 3g quad. Nie ma znaczenia jakie jest oprogramowanie i sterowniki. Czy może wie ktoś dlaczego tak sie dzieje?
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Największe szybkości w iPLUSIE

Post autor: kemott1 »

Mam też tak czasem na gc75e, wystarczy wtedy przestawić MTU np. na 250.

Net działa słabiej, ale " działa " :?
Misser92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-04-16, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

iplus commander edge

Post autor: Misser92 »

Witam. Mam problem. Posiadam Iplusa Commandera edge i chodzi mi on Bardzo wolno. przy Downlinku ok.5 kb/s . Jezeli ktos cos wie jak zwiekszyc predkosc modemu do np.40kb/s prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam
Misser92
ODPOWIEDZ