SPV C600 i iplus

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
waldii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-12, 17:05

SPV C600 i iplus

Post autor: waldii »

Czy ktoś może używa tego telefonu jako modemu i samodzielnej przeglądarki w iplusie? Dzwoniłem do pomocy technicznej iplusa i panowie powiedzieli mi że mogą się dziwne rzeczy dziać z tym telefonem, i że będą duże problemy ze stabilnością. W sumie nie mieli z nim do czynienia i czy jest to faktycznie prawda.

Zamierzam kupić ten telefon i potrzebuje fachowych wypowiedzi czy w fukcji modemu SPV bedzie stabilny, nie będzie zrywał połączeń? Jak go skonfigurować, i czy da się go <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> skonfigurować?
Ta sama sytuacja z samym telefonem czy bez problemu można na nim stronki przeglądać w IE i pocztę skonfigurować?
Mam super kartę i włączoną usługę iplus, teraz jako modemu używam 7650 i w miarę sprawnie to działa. Połaczona jest z kompem przez bluetooth, SPV będzie połaczony przez USB bądź bluetooth.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: SPV C600 i iplus

Post autor: Szadzik »

waldii pisze:Czy ktoś może używa tego telefonu jako modemu i samodzielnej przeglądarki w iplusie? Dzwoniłem do pomocy technicznej iplusa i panowie powiedzieli mi że mogą się dziwne rzeczy dziać z tym telefonem, i że będą duże problemy ze stabilnością.
Oczywiście jak zwykle Panowie z BOK nie wiedząc, o czym do nich mówisz woleli się asekurować.
Będzie działał jako modem i jako oddzielna przeglądarka bez żadnych problemów.

P.S. Gratuluję świetnego wyboru - telefon naprawdę rewelacyjny.
waldii pisze:Zamierzam kupić ten telefon i potrzebuje fachowych wypowiedzi czy w fukcji modemu SPV bedzie stabilny, nie będzie zrywał połączeń? Jak go skonfigurować, i czy da się go <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> skonfigurować?
Tak samo jak każdy inny telefon da się go skonfigurować. Działa stabilnie. Nie zrywa płączeń.

Jedyny malutki minusik, to fakt, że przed połączeniem modemowym z komputerem trzeba włączyć modem w samym telefonie.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
waldii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-12, 17:05

Re: SPV C600 i iplus

Post autor: waldii »

Hmm w końcu odpisali mi z BOKu, bo najpierw pisałem potem dzwoniłem a na końcu napisałem na forum. Pozwole sobie zacytować:
Wątek dyskusji
---------------------------------------------------------------
Odpowiedź: - 13-05-2006 17:00
Serdecznie przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Jest on spowodowany zwiększoną ilością korespondencji.

Uprzejmie informuję, że urządzenie SPV ma oprogramowanie sprofilowane specjalnie dla operatora macierzystego. Bez interwencji profesjonalnego serwisu i wymiany oprogramowania raczej nie będzie można go wykorzystać do transmisji pakietowej u innego operatora.

Ogólne parametry dla połączenia sa następujące:
APN: internet
DNS1: 212.2.96.51
DNS2: 212.2.96.52

W naszej sieci oferujemy analogiczne urządzenia firm HP i QTEK.
Szczegóły oferty znajdzie Pan na naszej stronie internetowej: http://www.iplus.pl/materialy/promocje/ ... tphone.pdf
Zobaczcie sobie pod tym linkiem co oferują biznesowym :? jest Qtek S110 i 9090 jakoś nie widać tych sztuk tutaj http://www.plusgsm.pl/telefony/qtek/
Może jeszcze strona nie zaktualizowana, albo pod ladą będą leżały i nigdy ich nie zobaczymy 8)

@Szadzik używasz może do tych celów co ja chciałem SPV C600?
Jeśli tak możesz napisać jak go skonfigurowałeś i jaki OS masz zainstalowany na nim?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: SPV C600 i iplus

Post autor: Szadzik »

waldii pisze: @Szadzik używasz może do tych celów co ja chciałem SPV C600?
Jeśli tak możesz napisać jak go skonfigurowałeś i jaki OS masz zainstalowany na nim?
1. Po raz kolejny powtarzam, żebyś nie słucha tych imbezyli z BOK. Oni nie mają pojęcia o czym piszą. Jak najbardziej QTek jest produkowany przez firmę HTC (to oni robią SPV dla Orange i jeszcze MDA i całe mnóstwo inych smartfonów), ale to co Ci tam wymienili to modele zupełnie inne. Odpowiednikiem SPV C600 jest QTek 8310 oraz IMate SP5.
Zapomnij o ich głupim gadaniu.

2. Nie Używam C600, jednak wiem, że można zdjąć simlocka samemu w domu, kilka programów i kilka kliknięć myszką (sposób na simlocka powinieneś znaleźć na #1 oraz #2).

3. Konfiguracja dla profilu internetowego taka jak w każdym telefonie - APN, user, password - tyle jest Ci potrzebne.

4. Podłączenie do kompa bardzo proste - wystarczy zainstalować oprogramowanie dołączone do telefonu (Microsoft ActiveSync®) i już powino go wykryć, modem się zainstaluje.

5. System zainstalowany na tym telefonie to Windows Mobile 5.0. Lepszego nie trzeba.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ