Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rudeboy5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-14, 06:55
Lokalizacja: Warszawa

Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: rudeboy5 »

Witam!

Parę dni temu kupilem laptopa dell latitude X1 (http://www1.euro.dell.com/content/produ ... l=pl&s=bsd), który niestety nie ma zlącza PCMCIA.

Czy ktoś posiada może takiego laptopa? Jak w takim przypadku podlączyć modem wewnętrzny, np. z iPlusa?

Z tego co się zorientowalem to jedynym rozwiązaniem jest adapter USB/PCMCIA, np. taki http://www.elandigitalsystems.com/usb/u132.php .
Jednak nie ma możliwości kupna takiej przejściówki w Polsce.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: Enzo »

Więc może trzeba zastanowić się nad kupnem modemu USB, lub jakiegoś niedrogiego telefonu.
iPlus+E61i=FUN
rudeboy5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-14, 06:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: rudeboy5 »

Wielkie dzięki za info. Powiem szczerze, że bardziej wolalbym modem wewnętrzny. Jeśli nie uda mi się zwrócić tego laptopa, to będę musial zaopatrzyć się w modem zewnętrzny.
rudeboy5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-14, 06:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: rudeboy5 »

Enzo, odpuścilem sobie modem zewnętrzny przez USB i zainwestowalem w N6630 (odbieram ją w poniedzialek). Dzisiaj podpisalem umowę z Plusem i aktywowalem uslugę iPlus.

W związku z tym mam do Ciebie pytanie. Jakiego softu używasz do obslugi polączeń internetowych? Czy może to być np., PC Suite, wersja 6.8?
Czy jest potrzebny dodatkowo jakiś soft do nawiązania polączenia Bluetooth pomiędzy laptopem a komórką?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: Enzo »

Jeżeli chcesz używać PC Suite w połączeniu z Bluetooth, to musisz najpierw zainstalować BT a dopiero potem PC Suite, jeżeli zrobisz odwrotnie to w sofcie Nokii nie będziesz miał możliwości łączenia się BT, ja tak mam, bo w BT zaopatrzyłem się stosunkowo niedawno. Ale generalnie to PC Suite nie jest potrzebne. Ja zrobiłem tak: zainstalowałem nadajnik BT w komputerze, w menadżerze urządzeń pojawił się nowy modem "modem standartowy 33600bps" :) , trzeba sparować telefon z komputerem, a następnie przez Ustawienia>Połączenia sieciowe i telefoniczne>Utwórz nowe połączenie, utworzyć na tym modemie nowe połączenie. Ot i tyle.
Jeszcze tylko dostać gdzieś ładowarkę bezprzewodową, hmmm :wink: .
iPlus+E61i=FUN
rudeboy5
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-14, 06:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: rudeboy5 »

Wielkie dzięki za wyczerpujące info. Jak tylko w poniedzialek odbiorę N6630 to od razu przetestuje zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie.

pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki
Tomek

P.S. Taaa... ladowarka bezprzewodowa to jest to. Jak znajdę gdzieś w sieci namiary na producenta takiego cacka to dam Ci znać:))
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: zDaleKi »

Enzo pisze:Jeszcze tylko dostać gdzieś ładowarkę bezprzewodową, hmmm :wink: .
Zawsze można podłączyć baterię słoneczną ;)
Będzie bezprzewodowa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: Szadzik »

BliSki pisze:Zawsze można podłączyć baterię słoneczną ;)
Będzie bezprzewodowa.
Panowie, piszecie takie rzeczy, a potem będzie larum na forum, bo się znajdzie uzytkownik co naprawdę zechce taką baterię kupić - co wtedy zrobicie :lol:
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: zDaleKi »

Szadzik pisze:....znajdzie użytkownik co naprawdę zechce taką baterię kupić - co wtedy zrobicie :lol:
Fakt, sam na oczy jej nie widziałem i nie dotykałem.
Ale swego czasu widziałem reklamę, ze takie coś istnieje a znając obecny poziom techniki wiem, że jest to możliwe. Pozostaje cena takiego wynalazku....

Ale możliwe jest ;)

OK, ale robi się lekkie OT ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: Szadzik »

BliSki pisze:Pozostaje cena takiego wynalazku....
Cena nieważna, a wydajność?
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: Enzo »

Chyba jutro pojadę na stadion, kupię u Chińczyków ze 20 kalkulatorów na baterie słoneczne, zmontuje to do kupy, ustawię w telefonie podświetlanie na maksa tak żeby się nie wyłączało, ustawię to wszystko tak żeby ekran świecił na tą moją baterię słoneczną, która będzie ładować baterię w telefonie :idea: . A potem może zarobie na tym majątek, hmm a może nawet dwa.
Z racji późnej godziny proszę Panów Moderatorów o wyrozumiałość.
iPlus+E61i=FUN
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dell latitude x1 - brak PCMCIA

Post autor: zDaleKi »

Enzo pisze:Chyba jutro pojadę na stadion, kupię u Chińczyków ze 20 kalkulatorów na baterie słoneczne.....
Pod warunkiem, że mają baterie a nie zaślepki imitujące, bo juz takie coś widziałem :lol:
Enzo pisze:zmontuje to do kupy, ustawię w telefonie podświetlanie na maksa tak żeby się nie wyłączało, ustawię to wszystko tak żeby ekran świecił na tą moją baterię słoneczną, która będzie ładować baterię w telefonie
To się nazywa "perpetum mobile" i byłbyś pierwszy, któremu to zadziała. Mimo tego, ze patentów na to kilka osób już składało ;)

Co do tematu ładowania baterii.
Osobiście widziałem ładowarkę słoneczną do baterii paluszków i to jakieś 10 lat temu. I o dziwo to nawet działało. Sądzę, ze dziś, czyli te 10 lat później jest lepiej i wszytko, to kwestia tylko pieniędzy. Wydajność by spokojnie starczyła.

Dlatego droga do internetu bez kabli jest coraz bliżej.
Zresztą zawsze można mieć dwie baterie i ładowarkę słoneczną. :)
Na jednej baterii pracujemy na druga ładujemy :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ