Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
klolik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-19, 13:39
Lokalizacja: wioseczka

Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: klolik »

Czy ktoś może doradzić mi telefony (jako modem) obsługujące GPRS/EDGE/UMTS. Wiem jest post nt. telefonów GPRS/EDGE, ale to nie uściśla podziału. Znalazłem na razie Nokie 6630, 6680, ale one są trochę za drogie (chociaż Enzo chwali swoją 6630). Czy ktoś zna inne modele, mogą być inne firmy. Typ połączenia z komputerem (BT, kabel USB), EDGE klasa 10. Czy znajdę coś w okolicach 600-700zł?
Takie rozwiązanie doradził mi technik z Plusa (doczekałem się jego wizyty), bo modem UMTS na PCMCIA jest za drogi.

Przepraszam, że pytam ale obecnie nie mam za dużych możliwości szukania w necie (jestem odcięty, korzystam sporadycznie)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: Szadzik »

klolik pisze:Znalazłem na razie Nokie 6630, 6680, ale one są trochę za drogie (chociaż Enzo chwali swoją 6630). Czy ktoś zna inne modele, mogą być inne firmy. Typ połączenia z komputerem (BT, kabel USB), EDGE klasa 10. Czy znajdę coś w okolicach 600-700zł?
Wszedłem na Allegro i w 1 minutę znalazłem 6630, bez simlocka za 709zł.
Przepraszam, tak nprawdę to wcale nie szukałem :), po prostu na jednej z pierwszych pozycji w kategorii "6630".
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: gnd »

6630 można już kupic za 620-630 zł. - komplet , lekko używany z ideii.Telefony z edge+umts to tylko nokia produkuje inne modele to n70 ,n90 i seria E.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: Enzo »

Takich telefonów jest stosunkowo niewiele, część z nich bardzo trudno kupić w Polsce. W obecniej chwili, według mojej wiedzy, nie kupisz nic tańszego niż N6630. Jeżeli taka kwota jest dla Ciebie za wysoka, zastanów sie czy nie kupić jakiegoś telefonu GPRS/UMTS (może jakaś Motorola).
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: gnd »

Szadzik pisze: Wszedłem na Allegro i...
Napisał przeciez gość ,że nie ma internetu... Poza tym na allegro ten model jest droższy niż w komisach.
2. sprawa ponoć nie można miec banerow w opisie???
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: Szadzik »

gnd pisze: 2. sprawa ponoć nie można miec banerow w opisie???
Ponoć nie, a akcja Bykom stop musi być jakoś wspierana.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: gnd »

...to fajnie że sa równi i równiejsi.... ja sobie też zaraz jakis baner zmontuje pod pretekstem wspierania jakiejś akcji, np. Akcji Wyborczj Solidarność...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: Szadzik »

gnd pisze:...to fajnie że sa równi i równiejsi.... ja sobie też zaraz jakis baner zmontuje pod pretekstem wspierania jakiejś akcji, np. Akcji Wyborczj Solidarność...
Jak tylko to forum stanie się forum o polityce, póki co jest to forum o internecie i regulamin mówi o przestrzeganiu zasad ortografii. Z tego własnie powodu dla przypomnienia tym co zapominają o ortografii mam taki banner.

Jesli chcesz wesprzeć tę akcję, to zaraz Ci podam adres do bannerka (tak naprawdę zwykły plik graficzny, a nie banner żaden).
Back to the Future ;)
Thomas_67
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-05-17, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

telefony-modemy

Post autor: Thomas_67 »

Dla Nokii polecam link
http://europe.nokia.com/nokia/0,,62467,00.html
tu są modele kompatybilne z EDGE a w innych linkach z nokii również GPRS.

lub czasopismo "Mobile" numer 5 (maj 2006) cena 6 złociszy
na str. 56-61 jest zestawienie 66 modeli telefonów między innymi z GPRS/EDGE/UMTS.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefony GPRS/EDGE/UMTS

Post autor: gnd »

Szadzik pisze:Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
Jesli chcesz wesprzeć tę akcję, to zaraz Ci podam adres do bannerka (tak naprawdę zwykły plik graficzny, a nie banner żaden).
...stosowania banerów i innych plików graficznych zabrania p.11a, regulaminu!!!
ODPOWIEDZ