Iplus-> Czy opłaca sie zmienić modem na nokie...

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barranekk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-02, 11:12

Iplus-> Czy opłaca sie zmienić modem na nokie...

Post autor: Barranekk »

Mam takie małe pytanko... Obecnie mam modem Comander M Edge (obsługa sieci GSM 900 MHz i 1800 MHz, EDGE: klasa 6, szybkość do 177,6 Kb/s, GPRS: klasa 10, szybkość do 53,6 Kb/s takie dane są podane na stronie iPlusa) obecnie mam transfer ok.2-5 Kb/s(no chyba że puszcze ściganie przez DAP to mi maks. Daje 9-10kb/s<no oczywiście czasem zdarza się że na początku pobierania transfer dochodzi do ok. 150-300 Kb/s ale to już inna sprawa>), i tu pojawia się moje pytanie bo niedawno kupiłem Nokie 6103 (EDGE, klasa 6: szybkość pobierania do 177,6 Kb/s, szybkość wysyłania do 118,4 Kb/s, GPRS, klasa 10: szybkość pobierania do 85,6 Kb/s, szybkość wysyłania do 42,8 Kb/s, HSCSD, klasa 6: szybkość pobierania do 43,2 Kb/s, szybkość wysyłania do 28,8 Kb/s, to podają na Nokia.pl ) i nie jestem pewien ale chyba nie opłaca mi się podpinać koma jako modemu bo to chyba nic nie da? Ale proszę was o rade bo nie wiem czy powinienem podłączyć Nokie czy nie?
Q_bA1
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-05-16, 00:45

Re: Iplus-> Czy opłaca sie zmienić modem na nokie...

Post autor: Q_bA1 »

Raczej nic nie da, postaraj sie o mocniejszy sygnał edge dla modemu to powinieneś mieć te 20kB, może jakaś antena? ;) Podłączenie telefonu nie spowoduje wzrostu prędkości chyba, że nokia będzie miała lepszy zasięg edge...
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iplus-> Czy opłaca sie zmienić modem na nokie...

Post autor: Enzo »

Barranekk pisze: obecnie mam transfer ok.2-5 Kb/s
Dziwny ten transfer, nie pomyliłeś się przypadkiem :?:
Teoretycznie modem i telefon mają takie same parametry. Ale jeżeli masz możliwość, to podłącz sobie ten telefon, nic nie zaszkodzi spróbować.
iPlus+E61i=FUN
ODPOWIEDZ