Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iwan
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-05-21, 10:43
Lokalizacja: Wieluń

Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: iwan »

Witam wszystkich.


Dosc przypadkowo ale ku mej wielkiej radosci odkrylem to forum.

W lutym 2005 w Idei kupilem licencje GPRS, karte Sim i modem SE GC75e do laptopa. Polaczenie jakie jest kazdy wie. Problem polega na tym ze szczegolnie od rana do godziny 15-17 polaczenie lubi sie zawiesic. Tzn zasieg wynos wciaz 3-5 kresek, znaczek GPRS w menagerze jest wciaz wyswietlony ale wszystko "stoi". Reczne rozlaczenie polaczenia i ponowne nawiazanie, lub wyciagniecie i wlozenie modemu pomaga na kilka, kilkanascie minut. Dzieje sie to niezaleznie od miejsca uzytkowania laptopa (rozne miasta).

Spodziewajac sie ze wina lezy po stronie slabego lacza GPRS zadzwonilem do BOKu gdzie mila pani powiedziala ze nie pomoze zakup nowego modemu EDGE bo 24 miesieczna umowa dotyczy tylko polaczenia GPRS.Czyli wciaz mialbym polaczenie 54kb/s.
Sprawe odlozyle do lutego 2007 gdy skonczy sie wciaz obowiazujaca umowa.

Dzis na tym forum czytam ze to nieprawda.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=14
(EDGE a Licencja GPRS)
Dowiaduje sie ze kupujac modem EDGE bede mial jednak szybkie lacze.

Czy ktos z osob ktore w ten sposob na wlasna reke wymienily modem GPRS na EDGE moga to potwierdzic? Czy nie wystapily problemy z operatorem?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez iwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: Szadzik »

Potwierdzam, mam umowę ze stycznia 2005 podpisaną na GRPS. Obecnie korzystam z EDGE, wszystko działa bardzo dobrze.

Jak już zmienisz modem na EDGE i zechcesz trochę pościągać z internetu, to zaczną Ci ciąć transfer do 2KBps. Odezwij się wtedy do mnie na PW, masz umowę bez limitów i nic nie mogą Ci limitować. Jak napiszesz na PW, to piwiem Ci jak zrobić, żeby Ci nie limitowali połączenia.
Back to the Future ;)
iwan
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-05-21, 10:43
Lokalizacja: Wieluń

Re: Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: iwan »

Wielkie dzieki za odpowiedz.


Na Allegro modem SE 85 chodzi po 500-700 zl. Czy jest jakies tansze rozwiazanie?
Dodam ze komorke mam w plusie i nie chce z tego rezygnowac. Nie wchodzi tez w rachube przekladanie karty SIM (musze byc dostepny pod swym numerem).

Pozdrawiam
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: Szadzik »

iwan pisze:Wielkie dzieki za odpowiedz.


Na Allegro modem SE 85 chodzi po 500-700 zl. Czy jest jakies tansze rozwiazanie?
Jeśli szukać czegoś na poziomie GC85, czyli mającego GPRS i EDGE klasy 10, to pod uwagę można wziąć tylko Nokie 6230 oraz 6630.
Ta pierwsza jest dość tania, bo kosztuje 400-500zł, jednak było na tym forum już kilka postów o tym, jakie problemy mają uzytkownicy tego telefonu. Oczywiście mozna zaryzykowac, wgrać najnowsze oprogramowanie i mieć nadzieję, że wszystko bedzie ok.
Ta druga kosztuje od 600 do 700zł. Jej wielkim plusem jest fakt, że ma Symbian Os i można więcej pobawić się próbując zoptymalizować warunki działania.

Mozna jeszcze kupić coś tańszego, ale z EDGE klasy 6, czyli maksimum 177kbps w porównaniu z 240kbps w Nokiach opisanych powyżej.
Najtańszym telefonem tej klasy będzie chyba Nokia 3220. Jest naprawde tania, a jedynym minusem jest brak Bluetooth, będzie musiał kupić kabel, a z tym jest w przypadku często problem.

Wybór jednak zależy tylko od Ciebie, zależy ile chcesz kasy wydać.
Back to the Future ;)
emotikonek2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-13, 20:32
Lokalizacja: w-wa

Re: Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: emotikonek2 »

powiedzcie jak mam zrobic zeby nie miec limitu mam EDGE Z IDEII???
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: Szadzik »

emotikonek2 pisze:powiedzcie jak mam zrobic zeby nie miec limitu mam EDGE Z IDEII???
Nie ma takiego sposobu.
Back to the Future ;)
iwan
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-05-21, 10:43
Lokalizacja: Wieluń

Re: Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: iwan »

Alez absolutnie nie upieram sie przy SE 85. Marka SE byla pierwsza jaka przyszla mi do glowy. Po prostu modem PCMCIA jest najwygodniejszym rozwiazaniem, bo nie jest zwiazany z noszeniem 2 aparatow telefonicznych. Dodatkowo sprawe utrudnia fakt ze moj laptop nie posiada Bluetooth.

Czy sa jakies inne marki i modele modemow godne polecenia, a tansze od SE 85?
iwan
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-05-21, 10:43
Lokalizacja: Wieluń

A to Ci heca

Post autor: iwan »

Poszedlem do salonu Idei i okazuje sie ze czeka juz dla mnie oferta przedluzenia aktualnej umowy, ktora konczy sie 02.2007r. Zaproponowano mi modem SE 85 za 1 zl.
Na wiesc o moich problemach z polaczeniem super mila pani zaproponowala wypozyczenie modemu i sprawdzenie w interesujacych mnie lokalizacjach.

Mila obsluga, pani ktora wiedziala o czym mowi, chec pomocy. 3 w 1.
Jestem zaszokowany.
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: wk26 »

Przy przedluzaniu umowy uwazaj aby ta nowa nie byla z limitem . Wiecej wtedy stacisz niz zyskasz.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Idea-przejsce z GPRS na EDGE

Post autor: Szadzik »

No no no, może ja się też wybiorę i zapytam, czy mają już coś dla mnie. Umowa kończy mi się 13.01.2007, czyli wcześniej niż Tobie.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ