iplus EDGE przez modem czy komorke?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bubanet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-28, 19:05
Lokalizacja: czarnków

iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: bubanet »

mam zamiar kupic iplusa i nie wiem jaka opcja jest korzystniejsza(chodzi mi o transfer i kase):
-wykupic abonament razem z modemem USB Comander EDGE lub USB NetBox EDGE za 399zl
-wykupic sam abonament i dokupic tel komorkowy(jezeli tak to jaki)


jakie macie doswiadczenia w tym temacie? co myslicie o tych modemach?

pozdrawiam bubanet
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: Szadzik »

bubanet pisze:mam zamiar kupic iplusa i nie wiem jaka opcja jest korzystniejsza(chodzi mi o transfer i kase):
-wykupic abonament razem z modemem USB Comander EDGE lub USB NetBox EDGE za 399zl
-wykupic sam abonament i dokupic tel komorkowy(jezeli tak to jaki)
1. Jesli weźmiesz modem USB, masz go za 399zł. Nie jest to wcale tak dużo. Masz EDGE i dość dobry modem.

2. Jeśli weźmiesz sam abonament, to musisz dokupić telefon z EDGE. Najtańszy telefon z EDGE klasy 10, to Nokia 6230 - koło 400-500zł. Jednak jesli chcesz mieć możliwość ustawienia z jakiego nadajnika chcesz korzystać, możesz też kupić za 600zł Nokię 6630, bardzo chwaloną na tym forum przez jej posiadaczy. Do telefonu musisz dokupić albo kabel, albo kluczyk BT, co jeszcze zwiększa koszty.

Oczywiście telefon wyjdzie drożej, jednak jesszcze w modemie masz ten plus, że nie musisz go non-stop pod ładowarką trzymać i martwić isę, czy jesli zostawisz telefon na noc podłączony do komputera, to się nie rozładuje i przerwie transmisję danych.

Oczywiście możesz jeszcze poszukać na forum opinii o modemie, który chciałbyś kupić i się zorientować, czy rzeczywiście jest on wart kupienia i nie bedzie większych problemów sprawiał.

P.S. Modem ma jeszcze taki plusik, że ma złącze antenowe, natomiast w telefonach to różnie bywa, przy słabym zasięgu będziesz musiał się zastanawiać co zrobić, żeby polepszyć zasięg.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: Tomekłódź »

Ten modem o ile się nie mylę ma EDGE klasy 6. Najtańszy telefon z taką klasą to nokia 3220 którą sam posiadam. Sprawuję się bardzo dobrze dodatkową jego zalętą jest to że masz normalny trelefon, no i na niej możesz normalne strony przeglądać w operze mini co mi bardzo się przydaje. Z Baterią jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> większych problemów nie mam ale zobaczymy. Transfer jaki się uzyskuje to 16 - 20 kB/s.

Jeżeli masz zasięg niesprawdzony no to z anteną może być problem.

Na allegro za 280 zł spokojnię się kupi już taki telefon, dodam że ma wbudowany fajny aparat. :D

No i oczywiście trzeba kupić kabel, ja kupiłem swój za 32zł podróbkę.
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: dormario »

To czy będziesz używał telefonu czy modemu nie powinno mieć różnicy. Sam powinieneś zadecydować co bardziej ci będzie odpowiadało. Oba urządzenia mają za zadanie połączyć cię z internetem. Ja popieram kolegę TomekŁódź.
Zawsze jakby cię rozczarował net komórkowy to pozostanie ci telefon, który można wykorzystać do różnych rzeczy, w przypadku modemu tylu opcji już mieć nie będziesz. Cena tego modemu jest podobna do ceny wielu telefonów z dobrą klasą modemu.
BTW. Ja używam nokii 6230+kabel USB, telefon jest nonstop podłączony pod ładowarkę. Prędkości jakie osiągam to przedział 160-220 kb/s.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hubikas
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-05-25, 19:32
Lokalizacja: Poznań

Re: iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: hubikas »

A ja bym polecil Nokie 7600, nie ma niestety EDGE ale za to GPRS/UMTS i kosztuje max 300zl i ma wbudowany Bluetooth przez co podlaczenie do laptopa nie sprawia trudnosci.
arab79
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2006-05-05, 10:30
Lokalizacja: Londyn

Re: iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: arab79 »

Ja bym Ci polecił modem. Mam N6021 i bardzo lubi się resetować jak chcesz coś więcej wyciągnąć z niej. Chciałbym kupic N6630 ale się boję że może być to samo. Chyba kupię sobie Motkę C975.
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Re: iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: wonski »

Jest jeszcze jedna sprawa, podpisujac umowe wraz z wykupem modemu w promocji, wiazesz sie z operatorem na 2 lata. Jezeli prowadzisz dzialalnosc gospodarcza mozesz w plusie podpisac umowe bez modemu na 6 miesiecy. Jezeli plus zacznie np. ciac transfery to zawsze lepiej przebolec sie z nimi przez to pol roku (mozliwe nawet ze krocej, bo przeciez nie musza zaczac ciac odrazu) niz siedzec z netem na smyczy przez 2 lata. Wybor nalezy do Ciebie :)

pozdrawiam
Twoje ??cze jest zbyt wolne aby wyswietlic ten podpis (ERROR 404) :)
bubanet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-28, 19:05
Lokalizacja: czarnków

Re: iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: bubanet »

z ta umowa na dwa lata to mi sie za bardzo nie podoba...
niestety nie jestem abonentem plusa(wtedy mzna kupic karte bez modemu), ani nie prowadze dzialalnosci gospodarczej. inaczej nie da sie tego obejsc.
a o co chodzi z tymi klasami modemow?
najkorzystniej w moim przypadku byloby wziąc modem GPRS spezdac go i kupic tel. co o tym myslicie?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iplus EDGE przez modem czy komorke?

Post autor: Szadzik »

bubanet pisze:a o co chodzi z tymi klasami modemow?
Tak zgrubsza mówiąc, im wyższa klasa modemu, tym większe może osiągać prędkości.

Głównie stosowane są dwie klasy 6 i 10. 6 klasa to max. 177kbps, a 10 to max. 240kbps.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ