iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kondzik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-21, 07:57

iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: Kondzik »

Witam.
Mam problem z modemem usb comander. Dziala tylko z zasilaczem, po odlaczeniu zasilacza zawiesza sie modem. Przy samym usb, zapala sie czerwona dioda, ale dalej nic. Zadna zielona sie nie zapala. Wczesniej bylo ok, bo nie mialem zasilacza, raz podlaczylem potem po odlaczeniu kicha.
Prosze o pomoc.
iPLUS - usb commander
laker
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-28, 20:48

comander

Post autor: laker »

Mam ten sam modem i chodzi jak zloto "odpukac" wiec moze problem z zasilaniem prze port USB, moze zasilaczyk za slaby w kompie i nie wyrabia ??
Kondzik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-21, 07:57

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: Kondzik »

Bez zasilacza, zapala sie czerwona dioda, potem wszystkie 5 zielon kresek i tak zostaje, komp widzi modem, ale nawiazac polaczenia nie mozna. A powinna najpierw migac srdkowa dioda, tak jak jest z zasilaczem. Wychodzi na to ze modem sprawny bo by w ogole nie chodzil bez wzgledu na zasilanie. Sam juz nie wiem. Najgorsze ze wczesniej chodzil bez problemu bez zasil.
iPLUS - usb commander
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: michal_99 »

Moze po prostu modem Ci sie psuje... wyoraz sobie ze w moim przypadku modem wziety prosto z salonu podlaczam do kompa i nie dziala :/ zepsuty byl od samego poczatku... wlasnie swiecila sie czerwona i nic sie nie dzialo dalej.
Kondzik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-21, 07:57

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: Kondzik »

To az taka lipe robia z tymi modemami w Plusie, ze nowka jest na starcie zepsuta, nie sprawdzona przed zapakowaniem. No to faktycznie musze isc i oddac na serwis.
iPLUS - usb commander
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: michal_99 »

Nie wiem dokladnie moze Twoj problem tkwi w czyms innym ale moj byl zepsuty. Zostal odeslany do serwisu no i teraz mam juz sprawny :)
Agaetis_Byrjun

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: Agaetis_Byrjun »

Byc moze masz po prostu za slaby zasilacz w kompie by zasilic dodatkowe urzadzenia zewnetrzne. To niekoniecznie wina urzadzenia. Jesli nie dostaje ono napiecia to jest tez prawdopodobna wina po stronie plyty glownej, kabla usb lub jak pisalem wczesniej zasilacza w obudowie. Nie podejmuj pochopnych krokow tylko najpierw dokladnie zdiagnozuj ktore uszkodzenie jest wadliwe.
mario006
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2006-04-28, 14:31
Lokalizacja: Koszalin

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: mario006 »

Jeśli mowa o zasilaniu, to wina nie musi leżeć od razu po stronie zasilacza. Przyczyną może być niewystarczająca ilość energii dostarczanej przez magistrale USB. Wina leżeć może po stronie ustawień portów USB, lub jeśli masz jakieś inne urządzenie podpięte do USB to ono może pobierać energię, a magistrala więcej energii nie może dostarczyć i nie starcza dla modemu(ten problem jest nawet przytoczony w „centrum pomocy i obsługi technicznej„ w Windowsie :D ).
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: sightt »

To jest głupie. :| Mnie też po wyłączeniu modemu (siemes es75) wywala net :x
Kondzik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-21, 07:57

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: Kondzik »

Nie mam podlaczonych zadnych innych urzadzen, zasilanie jest ale modem wchodzi w stan zawieszenia i pala sie wszystkie diody oprocz aktywnosci sieci. Wczesniej wszystko gralo dopoki nie podlaczylem zasilacza zeby poprawic sygnal. Sygnal jest lepszy ale po odlaczeniu zasilacza jak wyzej.

Czy po oddaniu do serwisu, dostaje sie cos zastepczego, zeby nie zostac bez neta np. 14dni czy guzik ich to obchodzi (a powinno bo place abonament a modem nie pracuje nie z mojej winy).
iPLUS - usb commander
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: Szadzik »

Kondzik pisze: Czy po oddaniu do serwisu, dostaje sie cos zastepczego, zeby nie zostac bez neta np. 14dni czy guzik ich to obchodzi ...
Raczej guzik ich to obchodzi.
Back to the Future ;)
mario006
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2006-04-28, 14:31
Lokalizacja: Koszalin

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: mario006 »

Co do problemu nie mam pomysłu na inne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o reklamacje to operator raczej nie zwróci pieniędzy za okres kiedy modem był w serwisie. W ogóle kto jest producentem tego modemu i czy w Polsce jest firmowy serwis tego producenta(jeżeli modem jest jeszcze na gwarancji). Dodam że część modemów jest zamawiana na specjalne życzenie operatorów(pisane odpowiednie oprogramowanie do nich itp.). Nie wiem jak jest z usb comander(nie znalazłem w necie żadnej stronki producenta), może był właśnie na zamówienie operatora. W tedu taki modem należałoby dać operatorowi i w tym przypadku można by się pokusić o „walkę” by zwrócili za okres kiedy modem był w naprawie.
Misser92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-04-16, 15:05
Lokalizacja: Gliwice

Szybkość

Post autor: Misser92 »

Witam !
Mam modem iplus commander i sciaga mi on np. zdjęcia po 11 kb/s
A jak sciaga wam?? Jezeli sie to da jakos przyspieszyc to mi powidzcie! :) Mieszkam w Glwiccach i nie wiem dlaczego chodzi mi tak bardzo wlono:(
Misser92
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: iplus usb comander - chodzi tylko z zasileczem!

Post autor: tracer.on »

mario006 pisze: W ogóle kto jest producentem tego modemu i czy w Polsce jest firmowy serwis tego producenta. Nie wiem jak jest z usb comander(nie znalazłem w necie żadnej stronki producenta),.
www.comander.pl
www.andra.com.pl
Ja proponuję uszkodzony modem wysłać bezpośrednio do Andry, oczywiście na ich koszt kurierem (nie pamiętam jaka firma).
Będzie szybciej niż przez punkt iPlusa.

Czekałem na modem 8 dni.
Przedstawiciel Plusa zaoferował mi w zastępstwie telefon z GPRSem, ale nie brałem bo to była jakaś motorola.
--
ODPOWIEDZ