Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kreatin »

Witam! Proszę o rady, wlasnie sprzedalem swoj stary telefon z mysla o zmianie na nowy, ktory bedzie takze pelnil funkcje modemu w moim laczu (licencja GPRS w Orange). Jaki bedzie najlepszy wybor do 450zl (myslalem o nokii 6320 i kabel), i czy w ogole jest sens kupowac taki telefon, jesli mam limit miesieczny 500MB, czy odczuje roznice? Teraz mam gc75e z dokupiona antena gsm zewnetrzna 9db, zasieg 4/5 ale lacze dziala jakby chcialo a nie moglo (ostatni pomiar 32.06 kbps) Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: Enzo »

Tanim rozwiązaniem będzie N3220.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: magmike »

6230 + bluetooth będzie najlepszym zestawem.
pozdrawiam, magmike
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kreatin »

A nie lepszy od bluetootha bedzie kabel? Chodzi mi o stabilnosc i predkosc polaczenia. Slyszalem o kablach dk-2 lub dk-5. Zastanawialem sie tez nad nokia 6630, ale w granicach 450 sa tylko telefony z simlocami na zagraniczne sieci, a koszt zdjecia takiego sima (sadzac po cenach telefonow bez blokady) jest wysoki :?
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: Enzo »

kreatin pisze:A nie lepszy od bluetootha będzie kabel? Chodzi mi o stabilność i prędkość połączenia.
Na początku używałem kabla DKU2 dołączonego do telefonu, obecnie od około miesiąca mam BT i szczerze powiedziawszy nie widzie różnicy, ani w szybkości połączenia, ani w jego stabilności, więc o to się nie martw, o ile oczywiście telefon nie będzie za daleko do komputera (przeważnie zasięg BT w telefonach to 10m).
kreatin pisze:Zastanawiałem się też nad Nokia 6630, ale w granicach 450 sa tylko telefony z simlocami na zagraniczne sieci, a koszt zdjęcia takiego sima (sądząc po cenach telefonów bez blokady) jest wysoki
Blokadę simlock z BB5, (czyli przykładowa N6630) można zdjąć za pomocą kodu, który trzeba uzyskać od operatora sieci, w jakiej był kupiony dany telefon, nie licz, że w jakimś komisie Ci to zrobią.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kemott1 »

Z kolegą testowaliśmy BT i max wyszedł około 50 m :D , ale długo się szukały :? (siemens s55 i SE k700 w pomieszczeniu zamkniętym, telefony oczywiście się widziały)
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kreatin »

Dzieki za wszystkie wskazówki. Poprzegladalem fora i spotkalem sie z opiniami o awaryjnosci nokii 6230, zrywaniu polaczen itp. Jako nieszczesliwy posiadacz modemu gc-75e mam juz odsc takich przygod. Wobec tego powaznie zastanawiam sie nad kupnem innego telefonu, np. motoroli v360. To maly i zgrabny telefonik, rowniez z obsluga edge class 10, wiec chyba nie powinien byc gorszy niz tak nokia 6230?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: Szadzik »

kreatin pisze:Wobec tego powaznie zastanawiam sie nad kupnem innego telefonu, np. motoroli v360. To maly i zgrabny telefonik, rowniez z obsluga edge class 10, wiec chyba nie powinien byc gorszy niz tak nokia 6230?
Halo, halo - V360 nie ma EDGE klasy 10. Ona ma EDGE klasy 6.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: magmike »

Szadzik pisze:Halo, halo - V360 nie ma EDGE klasy 10. Ona ma EDGE klasy 6.
Przesył danych:
Szybka transmisja danych EDGE : klasy 10 - 2U/4D
GPRS : klasy 10 - 2U/4D
WAP : 2.0
Bluetooth® : bezprzewodowa łączność
Łączność : przez Bluetooth® i mini-USB
żródło
kreatin pisze:Dzieki za wszystkie wskazówki. Poprzegladalem fora i spotkalem sie z opiniami o awaryjnosci nokii 6230, zrywaniu polaczen itp.
Mylisz awaryjność 6230i z bezawaryjnością 6230.
pozdrawiam, magmike
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: siubul87 »

Ja wlasnie mysle nad Nokia 6820---->za ok 300zł mozna ja dostac. Ma EDGE klasy 6, bluetooth, irde. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> lepsza od 3220 bo ona nie ma ani bt ani irdy. Więc jezeli nie chcesz wydawac 450zł na telefon z edge pomysl nad N 6820. Co prawda ma klase 6 ale czy roznica miedzy klasa 10 jest az tak bardzo istotna??? Moim zdaniem nie. Pozdrawiam
SPV C500 + SIMDATA
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: Szadzik »

magmike pisze: Szybka transmisja danych EDGE : klasy 10 - 2U/4D
No to mnie zabiłeś. Nie wiem skąd u mnie przekonanie, że ona ma EDGE klasy 6. Człowiek już tyle tych telefonów zna, że chyba się lekko mu to wszystko miesza.
Dzięki za sprostowanie.
Back to the Future ;)
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kreatin »

No to mnie zabiłeś. Nie wiem skąd u mnie przekonanie, że ona ma EDGE klasy 6. Człowiek już tyle tych telefonów zna, że chyba się lekko mu to wszystko miesza.
Dzięki za sprostowanie.

Oczywiscie tez sie spotkalem ze zrodlami podajacymi, ze v360 ma edge klasy 6, ale czytajac opinie uzytkownikow tego modelu, utwierdzilem sie w przekonaniu ze to jednak klasa 10.
Hmmm, 6820? Czy rzeczywisice nie ma az tak duzej roznicy pomiedzy klasa 6 a 10? Coz, jesli tylko bylby edge (jakikolwiek), to i tak bedzie kolosalna roznica do mojej obecnej predkosci gprs... Czy mam racje?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: Szadzik »

kreatin pisze: Hmmm, 6820? Czy rzeczywisice nie ma az tak duzej roznicy pomiedzy klasa 6 a 10? Coz, jesli tylko bylby edge (jakikolwiek), to i tak bedzie kolosalna roznica do mojej obecnej predkosci gprs... Czy mam racje?
Między klasą 6 a dziesięć będzie różnica tylko jeśli masz dobry zasięg EDGE. Jeśli masz słaby zasięg EDGE, to i tak klasa 10 bedzie chodziła jak klasa 6. Oczywiście zasięg się zmienia i dziś jest słaby a jutro może być ok. Jeszcze niedawno na wsi gdzie mieszkają rodzice nie było w ogóle mowy o EDGE a teraz mam 2 kreski i śmiga spoko, czasami lepiej niż na 4kreskach w mieście.

Jeśli zmienisz modem z GPRS na EDGE, to nawet jak prędkość zmieni się z 5KBps na 10KBps, to różnica będzie ogromna. Jednak nie powinieneś być aż takim minimalistą. Skoro już chcesz mieć ten EDGE, to spróbuj wyciągnąć z tego tyle ile się da.
Back to the Future ;)
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kreatin »

Jeśli zmienisz modem z GPRS na EDGE, to nawet jak prędkość zmieni się z 5KBps na 10KBps, to różnica będzie ogromna. Jednak nie powinieneś być aż takim minimalistą. Skoro już chcesz mieć ten EDGE, to spróbuj wyciągnąć z tego tyle ile się da.

Ok, dzieki wielkie za rade. Zgadzam sie z Twoja opinia, ze lepiej kupic lepszy sprzet. Tymbardziej, ze telefon ma mi sluzyc takze do dzwonienia, a przesiadam sie z k700i, dlatego wole przeznaczyc juz wieksze pieniadze i miec cos na miare oczekiwan. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> obstawiam V360.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jackq
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-06, 05:30
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: Jackq »

Jak tylko sprzedam modem to kupuje nokie 6630 na ebayu z anglii. Bez simlocka da sie wychaczyć używkę kompletną już za 50 funciaków, z wysyłką do Polski wyjdzie jakieś 360zł. Moim zdaniem warto, za taką kaskę taki fon no i edge klasy 10 8)
Odst?pi? umow? - http://www.bez-kabli.pl/ftopic3535.html modem gratis
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: Jaco »

A ja bym jednak był za NOKIĄ 6230,do tego kabel lub wygodniejszy bluetooth.Zanim kupiłem modem Nokia sprawowała się bez zarzutu.Polecam. :lol:
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

n6820

Post autor: tomek34 »

N6820 ma klase 4 czyli max. DL 118k
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: evad »

kreatin pisze:Dzieki za wszystkie wskazówki. Poprzegladalem fora i spotkalem sie z opiniami o awaryjnosci nokii 6230, zrywaniu polaczen itp. Jako nieszczesliwy posiadacz modemu gc-75e mam juz odsc takich przygod. Wobec tego powaznie zastanawiam sie nad kupnem innego telefonu, np. motoroli v360. To maly i zgrabny telefonik, rowniez z obsluga edge class 10, wiec chyba nie powinien byc gorszy niz tak nokia 6230?
awaryjność N6230??? używałem jej przez jakiś czas jako podstawowego telefonu, a od 10 miesięcy używam jako modemu EDGE via BT. ZERO najmniejszych problemów, wszystko działa bardzo stabilnie i jak należy. N6230 to wyjątkowo udany terminal i bez dwóch zdań mogę go polecić. co do motki się nie wypowiadam, bo nie używałem i nie znam, ale ja generalnie do telefonów motoroli mam mało przyjazny stosunek. :]
Dawid 'evad' Lorenz
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: ksen »

To jakiej klasy edga ma 6230?Dostałem dziś z plusa 6021 i mysle zeby ja wymienić na 6230.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: evad »

ksen pisze:To jakiej klasy edga ma 6230?
10
Dawid 'evad' Lorenz
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: ksen »

-to sie nazywa szybka odpowiedź,dzięki.Tylko myśle że łeb w łeb to mi sie nie uda jej wymienić...
liet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-24, 12:42

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: liet »

Trochę mnie dziwi fakt, że wszyscy na tym forum polecają Nokie 6230, a nikt (prawie) nie wspomina o 6021... Mimo iż 6021 posiada EDGE klasy 6 to można ją wyhaczyć już za 350zł i to nową! Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 2006-06-06, 01:03 przez liet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: magmike »

No właśnie "Mimo iż..."
6230 ma BT i EDGE class 10 czyli dość znacząca różnica w transferze danych pomiędzy tymi telefonami. A biorąc pod uwagę że telefon nie leci największym maksymalnym transferem i że myśl techniczna idzie do przodu z każdym dniem to lepiej zainwestować w klasę 10 telefonu sprawdzonego przez wielu użytkowników.
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: ksen »

-ot co!!!!
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kreatin »

Ok, juz mam pieniadze na koncie i moge finalizowac zakup jakiegos telefonu.
W ostatnim momencie zaczalem zastanawiac sie nad aparatem z obsluga UMTS. Czy w mojej sytuacji (licencja GPRS, limit 500MB, miasto Belchatow) jest w ogole sens brac pod uwage cos takiego?
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kreatin »

Chyba jednak taki manewr nie przejdzie, sprawdzilem zasieg Orange i UMTS jest tylko w okolicy kilku duzych miast...
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Re: Jaki telefon do max 450zł z obsługą EDGE???

Post autor: kreatin »

Witam, troszke zmienie temat... Wlasnie kupilem ta motorolke v360 i wszystko pieknie sie zainstalowalo. Zasieg EDGE mam (a przynajmniej tak wskazuje wyswietlacz w telefonie), ale mpredkosc polaczenia jest maksymalnie 8kb/s. Chociaz to i tak ponad 2razy wiecej niz w gc75,ale jak na EDGE bardzo slabiutko..:(Czy mozna cos z tym zrobic?Sterowniki do modemu zainstalowane z dolaczonej plytki, wszystkie predkosci w ustawieniach pozmieniane ma max, a mimo to poredkosc pozostaje taka jak wczesniej.Zasieg na wyswietlaczu max. Przypomne, ze lacze sie za pomoca kabla. Prosze o rady. Dziekuje!
ODPOWIEDZ