jaką karte wybrac gc 75 czy gc 79?? pomóżcie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zybi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-06, 22:58

jaką karte wybrac gc 75 czy gc 79?? pomóżcie

Post autor: zybi »

witam wszystkich, mam pytanie którą karte wybrac czy gc 79, czy gc 75, aktualnie mam połaczenie z internetem za pomocą telefonu kom. połaczonego pzrez kabel usb, ale denerwuje mnie ciagłe plątania sie z kablem w samochodzie i dlatego postanowiłem kupic karte pcmcia, ale którą lepiej kupic??, bo wszystkie opinie wskazują jednak na gc 75, bo mżna podłaćzyc antene zewn, ale czy to gniazdo jest wyrzymałe ja bedę bez przerwy sie łaczył i rozłączał, bo tak mi z kolei na oko to gc 79 troche solidniej wyglada i nie potrzeba anteny wcale, ale moze zasieg jest gorszy, (generalnie używam w mieście) wiec doradźcie jesi możecie, dziekuje z góry,pozdraiwam
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: jaką karte wybrac gc 75 czy gc 79?? pomóżcie

Post autor: Szadzik »

Nie wiem jakimi środkami dysponujesz, jednak ja na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z tymi modemami. Jeśli już kupować modem to z EDGE. Mówisz że w mieście się głównie obracasz, to znaczy że powinieneś mieć EDGE. GC85 jest sporo droższa niż 7x, ale bedzie działało sporo szybciej.

Jeśli natomiast chcesz koniecznie coś taniego to lepiej weź MobileBox MC35i. Jest to modem USB, jednak o tyle lepszy od SE GC7x, że bardzo dobrze łapie zasięg. Na allegro można go znaleźć za bardzo male pieniążki. Kabel niby nadal jest, ale to już zupełnie co innego niż w przypadku telefonu, bo tylko króciuteńki na około 5cm. Działa bardzo stabilnie, a do tego nie ma simlocka i nie potrzeba specjalnego oprogramowania, wystarczy malutki programik do pisania pinu i tyle.
Back to the Future ;)
zybi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-06, 22:58

Re: jaką karte wybrac gc 75 czy gc 79?? pomóżcie

Post autor: zybi »

dzieki za rade, z tym,że ja nie moge miec karty USB, bo mam do usb podłączone kilka urządzen na hubie (m. in mysz) i tez mi sie plącze z tym wszystkim, chę miec kartę pcmcia,żeby to było wszystko wygodnie i bezproblemowo, natomiast na gc 89 mnie nie stac, za drogi sprzet jak na razie, tym bardziej,że korzystam z simdata, więc nie wiem on chyba nie chodzi w edge, ale mniejsza o to, musze kupic karte do 200 zł wiec co mi pozostaje jak nie gc75 lub 79, napiszcie, kóra lepsza, bo mam juz dzis 2 upatrzone, dzieki z góry
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaką karte wybrac gc 75 czy gc 79?? pomóżcie

Post autor: crow6 »

Jesli jestes w miescie to z zasiegiem nie powinno byc problemow. A jesli tak, to GC79 jest bardziej funkcjonalny - ma 802.11. Wiem, ze darmowych hot spotow jest malo (ja mam na uczelni :D ) ale moze uda Ci sie kiedys znalezc w poblizu takiego i wtedy GC79 pokaze swoje prawdziwe oblicze (11Mb/s) :)
kreatin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-03, 14:15
Lokalizacja: Be?chatów

Re: jaką karte wybrac gc 75 czy gc 79?? pomóżcie

Post autor: kreatin »

Rowniez odradzam karte gc75e, same z nia problemy. Ciagle zwisy itp. W zasadzie zastanawiam sie, dlaczego chcesz zerzygnowac z telefonu jako modemu. Piszesz, ze denerwuja Cie te kable wokolo. Ale przeciez zeby poprawic zasieg ktorejs z kart, tez musisz dokupic antene gsm, która bedzie polaczona z karta za pomoca kabla...
Q_bA1
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-05-16, 00:45

Re: jaką karte wybrac gc 75 czy gc 79?? pomóżcie

Post autor: Q_bA1 »

A ja odradzam gc79, zrywanie połączeń, gubienie zasięgu, czasem 'nie widział' karty sim, ogólnie szmelc straszny....
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: jaką karte wybrac gc 75 czy gc 79?? pomóżcie

Post autor: kemott1 »

Ogólnie gc75e jest bardzo dobrym modemem, lecz ma bardzo słabo antenę standardowo.
ODPOWIEDZ