Zywotnosc telefonu, jako modemu.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
System
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-06-08, 10:49
Lokalizacja: Lublin

Zywotnosc telefonu, jako modemu.

Post autor: System »

Witam

Ostatnie fony: Nokie 6610, 6610i i 7250 po okolo 2000 godzin uzytkowania wapu, zaczely tracic zasieg i mialy klopoty z wapem (nie potrafily sie polaczyc).
Mial ktos z Was podobne przypadki, czy to tylko moj dziwny przypadek ?


Takie tam :) :
Od wczoraj jestem uzytkownikiem iPlusa za 70zl miesiecznie (abo 10 plus 60) na 12m-cy. (w kazdej chwili moge usluge iPlus wylaczyc, oferta oczywiscie bez fona).

Na chwile obecna uzytkuje SE P910i (niestety tylko GPRS), miala byc w marcu P990i, ale jakos nie ma. :(
A z kolei ma ona miec tylko GPRS i UMTS to troche zle.

I nie wiem czy kupic Nokie 6021 czy 6630 jako modem czy modem wewnetrzny ?
Bo jak mi sie te Nokie maja "wykonczyc" po tych 2000 godzin to wole kupic modem.

Mam b.dobry zasieg EDGE.
Pozdr.
mcaris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-01, 21:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Zywotnosc telefonu, jako modemu.

Post autor: mcaris »

Witam używalem noki 3650 jako modemu dosć długo i niemialem podobnych problemów może to zależy od modelu fonka.A co do fonów które wymieniłeś to zdecydowanie 6630
sferia+wawa=fajna sprawa
System
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-06-08, 10:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zywotnosc telefonu, jako modemu.

Post autor: System »

Czy mozna w netmonitorze utawic tylko wybrany nadajnik (sadze, ze mam szanse na UMTS) ?

Fon bylby tylko uzywany jako modem.
Nadal sa problemy z simlockiem ??

Sprawdzilem ile wytrzyma bateria w SE T910i i ustawiem sesje gieldowa (czyli akcje online), fon musial pracowac caly czas i wytrzymal ponad 6 godzin przy sygnale w miare silnym.
wawjack
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-03-28, 00:43
Lokalizacja: Wroclaw/Leszno

Re: Zywotnosc telefonu, jako modemu.

Post autor: wawjack »

W noki 6630 w netmonitorze mozesz wymusic UMTS. Spisuje sie to wysmienicie.

Co do simlockow to z tego co sie orientuje mozna ale drogo.

Ciezko mi powiedzic jak dlugo moze dzialac ten fon bez podlaczenia do ladowarki (nie tostowalem jeszcze)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zywotnosc telefonu, jako modemu.

Post autor: Enzo »

Na orginalanej bateri N6630 podczas naprawde bardzo intensywnej pracy (po podłączeniu przez DKU-2) w trybie UMTS pracuje maksymalnie 4 godziny.
Możesz wymusić UMTS oraz pracę na konkretnych kanałach w trybie GSM po zainstalowaniu Field Test.
iPlus+E61i=FUN
ODPOWIEDZ