Jaki Palmtop do EDGE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: wójek dobra rada »

Witam chciałbym kupić palmtopa z możliwością ObrazekkożystaniaObrazek z EDGE oraz jako telefon komórkowy. Czy ma ktoś jakieś propozycje albo doświadczenia z takim sprzętem?
Dzięki i pozdrawiam!
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: Szadzik »

wójek dobra rada pisze:Witam chciałbym kupić palmtopa z możliwością ObrazekkożystaniaObrazek z EDGE oraz jako telefon komórkowy.
Nie wiem jak bardzo "palmtopowy" ma być ten palmtop, ale podam kilka propozycji, które zasługują na uwagę ze względu na cenę i możliwości.

1. SPV C600 - Telefon bardzo dobry, nieduże rozmiary, duży wyświetlacz z rozdzielczością 240x320 co daje mu ogromną przewagę na 6630. Do tego można łatwo z niego zdjąć simlocka i ma bardzo dobry system operacyjny (Windows Mobile 5.0). EDGE klasy 10. Cena nowego - koło 800zł.

2. Nokia 6630, o tym dużo było na forum, poczytaj w razie czego.

3. Coś odrobinnkę droższego, ale bardziej "palmtopowego" i myślę, że do przeglądania stron najlepsze z tej 3. SPV M3000. To już trochę bardziej palmtop niż telefon. Duży wyświetlacz dotykowy 240x320. WM 5.0. EDGE klasy 10. Wysuwana klawiatura qwerty. Coś naprawdę ciekawego. Cena niewiele ponad 1000zł.
Back to the Future ;)
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: bazyl »

To ja się jeszcze dopytam co polecicie do przeglądania stron jakiś tel nie wiem z dodykowym ekranem może. Cena najlepiej do 1k
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: Szadzik »

bazyl pisze:To ja się jeszcze dopytam co polecicie do przeglądania stron jakiś tel nie wiem z dodykowym ekranem może. Cena najlepiej do 1k
Nie określiłeś się, czy chcesz coś z EDGE, czy bez. Jeśli bez, to najtańszym rozwiązaniem jest A925. 500zł i masz pełny zestaw, największy minus to niestety bateria - max. 24godziny pociągnie, jednak w zestawie są dwie i można je ładować w stacji bez telefonu.
Jest jeszcze HP Ipaq rz1710, który kosztuje koło 800zł.
No a oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby SPV M3000. Myślę, że na allegro jak trochę poszperasz to znajdziesz leko używany za 1000zł. W tej chwili są aukcje z "kup teraz" 1099 i 1050.
Back to the Future ;)
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: bazyl »

A powiedz mi jeszcze jedno czy ten SPV M3000 Może działąć jako modem do iPlusa do kompa ?? jeżeli tak to chyba opłaca się zmienić commandera na takie coś i przy okazji ile jest teraz warty ten modem ??

Ps. Zapomniał bym, czy ten SPV na dotykowy ekran takim śmiesznym rysikiem ??
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: Szadzik »

bazyl pisze:A powiedz mi jeszcze jedno czy ten SPV M3000 Może działąć jako modem do iPlusa do kompa ??
Jasne że może :)
bazyl pisze:przy okazji ile jest teraz warty ten modem ??
1100 - 1400zł.
bazyl pisze:Ps. Zapomniał bym, czy ten SPV na dotykowy ekran takim śmiesznym rysikiem ??
Tak.
Back to the Future ;)
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: bazyl »

Na ale jeszcze jedno czy moge ten tel podłączyć do kompa jako modem Iplus i mieć EDGE ( jeżeli tak to jaka klasa 6 czy 10 )

Może chętny ktoś na commandera :D ?? A tak na poważnie to opłaca się łączyć przez tel czy lepiej zostać przy modemie??
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: Szadzik »

bazyl pisze:Na ale jeszcze jedno czy moge ten tel podłączyć do kompa jako modem Iplus i mieć EDGE ( jeżeli tak to jaka klasa 6 czy 10)
Oczywiście można tego telefonu używać jako modemu. Ma EDGE klasy 10.
bazyl pisze:A tak na poważnie to opłaca się łączyć przez tel czy lepiej zostać przy modemie??
To już musisz sam zdecydować. Poszukaj na forum, były już wątki o wyborze telefon kontra modem.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: evad »

bazyl pisze:A powiedz mi jeszcze jedno czy ten SPV M3000 Może działąć jako modem do iPlusa do kompa ?? jeżeli tak to chyba opłaca się zmienić commandera na takie coś i przy okazji ile jest teraz warty ten modem ??
możesz używać SPV M3000 jako modemu, jednak używanie takiego urządzenia tylko jako modemu, to imho taka mała zbrodnia. aha, jak chcesz używać w iPlusie, to musisz pamiętać o usunięciu simlocka, bowiem SPV M3000 jest pod Orange. simlocka dość łatwo ściągnąć nawet samemu (vide np. forum na www.pdaclub.pl).

ja sam używam tego SPV, ale pod postacią i-mate k-jam (dokładnie to samo urzadzenie, tylko pod inną marką, np. w Erze jest znany jako MDA Vario) i jestem bardzo zadowolony. genialny jako PDA, niezły jako telefon, sprzętowa klawiatura rewelka - polecam.
bazyl pisze:Ps. Zapomniał bym, czy ten SPV na dotykowy ekran takim śmiesznym rysikiem ??
ekran dotykowy - tak. rysik - tak, ale czy śmieszny, to nie, bo jeszcze mnie nigdy nie rozśmieszył ;P
Dawid 'evad' Lorenz
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: bazyl »

No to extra Iplusa używam w domu przy kompie ale z chęcią bym odsprzedałumowe razem z modemem a usługe Iplusa poprostu sobie dopisał do mojego abonamentu w iPlusie i miał bym neta i w domu i zawsze pod ręką to moim zdaniem jest dobre rozwiązanie tylko może jeszcze się orientujecie jak to jest z odstąpieniem umowy ??
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: wójek dobra rada »

no dzięki za odpowiedź. Kurde mi już nie potrzebyn internet w Orange i nie wiem co z nim zrobić dlatego kombinuję żeby sobie jakiegoś palmtopa kupić i podczas podróży zamiast laptopa z torby wyciągać posiedziałbym na necie na palmtopku. Myślę że do 1500zł mogę wydać na takie cacko. No chyba że wcześniej ktoś odemnie weźmie neta za symboliczną 1zł z modemem GC89
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: bazyl »

Jak możecie zobaczcie pierwszą strone tematu ostatni post i jak możcie to prosze o odpowiedź.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: Szadzik »

bazyl pisze: tylko może jeszcze się orientujecie jak to jest z odstąpieniem umowy ??
Płacisz karę umowną i po sprawie. Pozostaje jeszcze cesja umowy na kogś innego, ale musisz najpierw kogoś takiego znaleźć.
Back to the Future ;)
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: wójek dobra rada »

No szukam kogoś ale trudno Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font>Obrazek a kara umowna to 2000zł no jak dlamnie to trochę dużo! Pozdrawiam
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: Szadzik »

No pewnie łatwo się znaleźć kogoś nie da.
Zawsze możesz zostawić sobie na razie tego iplusa co masz, sprzedać modem, kupić M300 i w M3000 mieć abonament od iplusa a w telefonie, który miałeś do tej pory mieć abonament do dzwonienia. Jak ktoś się znajdzie, kto zechce wziąć Twojego iplusa, to po prostu sprzedasz telefon, którego używałeś z abo do dzwonienia.
Back to the Future ;)
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: bazyl »

No ale jak to jest dokładnie z tym sprzeadwaniem umowy? Jak to działa ? Dajmy na to, że mam chętnego chce odemnie odkupić i co mam zajść do salonu Iplusa i oni przepiszą to na niego a ja będe musział zapłacić te 2k zł ?? sory, że w tym temacie pisze ale tak już sie musze dopytać.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki Palmtop do EDGE

Post autor: Szadzik »

Jeśli przepiszesz na kogoś innego, to kary nie płacisz.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ