Czy to prawda, ze w N3220 nie mozna w pełni wykorzy. modemu?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

Czy to prawda, ze w N3220 nie mozna w pełni wykorzy. modemu?

Post autor: tomek34 »

Witam,
Uzywam N3220 nawet ok. chodzi ale transfery mam max. 16kB/s.
Jestem z zasiegu EDGE i mam full zasieg.
Gostek w Boku mowil, ze jak wystawie fon za okno to moze szybciej chodzic.
Mam okna z "olowiem" z srodkum do trzymania temp. w zime. Moze tu jest cos na rzeczy.
..... ale jak mowie zawsze mam max. sygnal i nadajnik jest ok. 1km ode mnie.
.....albo ,ze w N3220 nie mozna nastawic szyb. modemu na 177,8 kbps?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy to prawda, ze w N3220 nie mozna w pełni wykorzy. modemu?

Post autor: Szadzik »

Policz sobie tylko:

177kbps : 8 = 22kBps. Czyli maksymalna prędkość ściągania danych w tym telefonie to 22kBps.
Ściągasz z prędkością 16kBps. Pamiętaj jednak, że nie jesteś jedynym użytkownikiem tego nadajnika w pobliżu i nadajnik nie może oddać Tobie na ściąganie danych całego pasma kosztem użytkowników, którzy chcą przez telefon rozmawiać. W sieciach GSM zawsze priorytet mają pakiety głosowe a nie pakiety danych. Więc nawet jeśli jedna osoba używa w danym momencie tego nadajnika co Ty, to nie będziesz miał pełnej prędkości.
Zresztą, w przypadku jakiegokolwiek łącza nie osiąga się maksymalnych prędkości. Zazwyczaj masz możliwość wykorzystania około 80% tego co jest gwarantowane. Nie licz więc, że mając maksymalny transfer 22kBps, będziesz z taką prędkością przesyłał dane, jesli masz 16kBps, to już powienieneś się cieszyć i nie wymagaj więcej.
Back to the Future ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Czy to prawda, ze w N3220 nie mozna w pełni wykorzy. modemu?

Post autor: szalony »

Ja tam po edge czesto(40% czasu) mam 29kB/s a w umts 44kB/s i sa to predkosci maxymalne a obciazenie nadajnikow mam duze bo jestem z Lodzi :wink: tak wiec to troche nie prwda ze nie da sie maximum wycisnac :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy to prawda, ze w N3220 nie mozna w pełni wykorzy. modemu?

Post autor: Szadzik »

szalony pisze:Ja tam po edge czesto(40% czasu) mam 29kB/s a w umts 44kB/s i sa to predkosci maxymalne a obciazenie nadajnikow mam duze bo jestem z Lodzi :wink: tak wiec to troche nie prwda ze nie da sie maximum wycisnac :wink:
Nie wiem jak to wyliczyłeś, ale według moich obliczeń 29KBps x 8 = 232kbps. ZTCW to modemy EDGE mają 240kbps, a UMTS: 44KBps x 8 = 352, max to 384. Nie wiem dlaczego mowisz, że 90% czasu masz 100%, skoro żaden z tych wyników 100% wydajności nie oznacza.

Jeszcze inna sprawa to to, że wskaźniki też często się mylą i jak jest kompresja to pokazują dużo większe prędkości niż rzeczywiste.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ