blueconnect czy iplus??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michallll

blueconnect czy iplus??

Post autor: michallll »

co wybrac?? blueconnect czy iplusa ?? interesuja mnie te traryfy za kolo 50, 60 zł ? era ma droższe modemy... co waszym zdaniem lepiej wziac?? lepiej wziac modem pcmcia czy ten terminal??
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: blueconnect czy iplus??

Post autor: Vipera »

michallll pisze:co wybrac?? blueconnect czy iplusa ?? interesuja mnie te traryfy za kolo 50, 60 zł ? era ma droższe modemy... co waszym zdaniem lepiej wziac?? lepiej wziac modem pcmcia czy ten terminal??
Moim skromnym zdaniem (początkującego) jeśli do PC to lepszy terminal (przejściówka wtedy nie potrzebna).
W ofercie ERY modem Siemens ES75 (EDGE/GPRS) już od 99 brutto ale abonament 120 (Blue Connect + taryfa Data).
Można mniejszy abonament ale za modem zapłacisz dużo więcej.
A transfer - jeśli masz EDGE to jeszcze jakoś idzie, ale na GPRS'e to czekasz, czekasz, czekasz....
michallll

Re: blueconnect czy iplus??

Post autor: michallll »

mam domek na wsi... wiec egde nie bede mial. ale niedaleko domu mam nadajnik plusa wiec chyba raczej skusze sie na iplusa. tam modem na usb kosztuje kolo 500 zl i co miesiac 60 zl. tylko niech mi ktos powie czy te modemy ktore oni sprzedaja na usb sa ok ?? bo jesli nie to kupie sobie jakis na pcmcia i bede siedzial tylko z laptopa....
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: blueconnect czy iplus??

Post autor: Varmack »

Lepiej jak jużpowiedziałem jest kupić ten na usb chyba, zwłaszcza jeśli ma się kase.
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
krzygin

Re: blueconnect czy iplus??

Post autor: krzygin »

Też się zastanawiałem który modem wybrać i wybrałem na USB Comandera iPlus. Na wiosce działa zadowalająco i nie żałuję. Jeśli chodzi o to czy działa na AMD to tez mam problem po każdym uruchomieniu kompa muszę wejść w panel sterowania – menadżer urządzeń i nacisnąć skanuj w poszukiwaniu sprzętu. Trwa to kilka sekund jak doszedłem do wprawy to mi to nie przeszkadza. Mam stałe łącze i to się liczy :D
Misek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2005-11-21, 17:29
Lokalizacja: iwanowice

Re: blueconnect czy iplus??

Post autor: Misek »

a ja sie tak zastanawiam czy nie lepiej jest podpisac umowe na 12miesiecy zamiast 24 i kupic sobie telefon zainstalowac sobie go jako modem? Ja widze korzyści bo krótszy cyrograf po roku moze pojawic sie dużo lepsza alternatywa a telefon łatwiej sprzedac
Gosc

Re: blueconnect czy iplus??

Post autor: Gosc »

Misek*Umowe na 12 miesiecy? A gdzie taka mozna podpisac? No chyba ze mowisz o biznesie, bo na razie dla indywidualnych chyba nie ma?
Gość

Re: blueconnect czy iplus??

Post autor: Gość »

z tego co wiem to mozna ale pod waronkiem ze kupujesz samą usługe iPlus bez sprzetu
DeBesciak

iPlus co z modemem jak się zepsuje

Post autor: DeBesciak »

mam problem mieszkam niedaleko za kaliszem moge mieć edge no wszystko bylo by good ale co jeśli naprzyklad popsyje mi się modem za 500zł czy on dają ba tem modem jakąs gwarancje bo to jest doś bardzo prawdopodobne a jeśli chcialbym kupic modem to wyniesie mnie to ok1800zł bo taka jest cena modemu a tylko w promocji kosztuje on 500zł prosil bym o odpowiedz na [email protected] albo na forum .
DeBesciak

iPlus

Post autor: DeBesciak »

bylbym też wdzieczny jak by mi ktos powiedzial jak <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> dziala ten internet z iPlusa czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> można przez to grać na p contera quejka itp czy przerywa i czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jest to coś warte bo jak mam kupowac modem za 500 zł i placic co miesiąc 60zł tak jak ci co mają neostrade . wiem że neostrada jest owiele lepsza ale co mam zrobic skoro w moim rejonie nie mozna mieć neostrady :(
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus

Post autor: zDaleKi »

DeBesciak pisze:... <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> dziala ten internet z iPlusa czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> można przez to grać na p contera quejka
Niestety ale pograc przez iPlusa to raczej nie pograsz. Zbyt duże pingi
są na takim łączu.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ