gc79 czy modem usb w iplusie??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michallll

gc79 czy modem usb w iplusie??

Post autor: michallll »

gc79 czy modem usb w iplusie?? mam lapa i kompa stacjonarnego.. bardziej by mi odpowiadal ten modem pod usb. chyba ze to szmelc ?? bo czytalem tutaj ze gc79 to tez kicha...
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: gc79 czy modem usb w iplusie??

Post autor: Varmack »

Po pierwsze to różnica w cenie (ab. 60 zł) to gc 79 kosztuje 199 zł, a modemy na usb po 800 zł.

2. To modem gc 79 (pcmcia) to nie do końca taka kicha. Po prostu obsługuje on tylko opcje GPRS, i jako tako się z tego wywiązuje. To po prostu wina technologii GPRS a nie modemu (a jeszcze masz WLAN jak by za dwa lata zakładali na osiedlu/okolicy Sieć WLAN to już masz kartę :D).

Modemy usb (Comander, NetBox) pozwalają jeszcze odbierać sygnał EDGE co jest znacznym przyśpieszeniem (jeśli masz nadjnik w pobliżu i jeszcze antenę...). Jeśli nie to nie koniecznie bedzie szybciej.

Tak więc jeśli masz kase to kup se lepiej modem PCMCIA Option Globetrotter, obsługuje on i GPRS i UMTS (szybkie).

Ewentualnie jak chcesz to Modem SE GC 95 Obsługuje on wszystko :D

Ale sam widzisz że najważniejsze jest ile kasy chcesz na to przeznaczyć, i czy mieścisz się w zasięgu sygnałów UMTS/EDGE

A jeśli nie masz to lepiej jakąś neostradę se załóż. Szybko i sprawnie i tanio...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
michallll

Re: gc79 czy modem usb w iplusie??

Post autor: michallll »

powiem Ci... ja od jakis 2 lat korzystam juz z GPRS ale wszystko za pomoca komorki i bluetootha jakimis pakietami. wiec do grps-a juz jestem przyzwyczajony i jakos to znosze. teraz tez siedze przez gprs. w plusie dali obnizke i terminale kosztuja kolo 500 zl przy taryfie za 60. nadajnik plusa mam tak ze widze go z okna pokoju. poza tym mieszkam na wsi wiec edge nie predko chyba tu dotrze... wolalbym terminal bo mam w domu 2 stacjonarne kompy i jeden laptop wiec terminal sobie moge podpiac gdziekolwiek a pcmcia tylko pod lapa a nie chce mi sie bawic w jakies przejsciowki... jesli sie znasz to powiedz czy jest sens brac ktorys z tych modemow usb w plusie?? dzieki z gory
michallll

Re: gc79 czy modem usb w iplusie??

Post autor: michallll »

a neostrady nie da sie u mnie... <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nic sie nie da tylko z komorek cos :(
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: gc79 czy modem usb w iplusie??

Post autor: Varmack »

Skoro jesteś "przystosowany" do GPRS to możesz wziąść jeden z modemów USB.
Zwłaszcza że w ciągu tych 24 miesięcy może do ciebie zawitac te nieszczęsne EDGE, a te modemy moga odbierać taki sygnał. Jakaś antenka i fruu...
z 5 kb/s przeskakujesz w 200. Jak nie zwita to trudno, będziesz miał GPRS, ja już się w sumie do niego przyzwyczaiłem.

W każdym razie to gdybym miał pieniądze to też bym wybrał modem USB.
Więc reasumując jeśli masz pieniądze to sie opłaca brać, jest sens, bo może być już tylko lepiej...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
michallll

Re: gc79 czy modem usb w iplusie??

Post autor: michallll »

dzieki za rady. tez mysle ze lepiej wziac usb bo tak to sobie podlacze pod zwykly komp. kosztuje kolo 500 zl tyle jeszcze moge dac bo wcesniej kosztowaly kolo 800 zl a a to juz byla przesada. poczekam jeszcze kilka dni moze stanieje znowu bo ostatnio zauwazylem ze wojna sie zrobila pomierzy era i plusem i obnizaja co chwile ceny hehe
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: gc79 czy modem usb w iplusie??

Post autor: Varmack »

Taa nie długo te modemy usb GPRS/EDGE będą pewnie tańsze niż mój GPRS PCMICA SE GC 97, za 200 stówy kupiony, wtedy to sie dopiero zmartwię...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
ODPOWIEDZ