Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tjabl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-07, 19:02

Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: tjabl »

Dziś kupiłem blue connect z modemem GlobeTrotter GT MAX. Okazało się, że w notebooku jest wyjście ExpressCard a nie PCMCIA (wyglądają bardzo podobnie). Jak rozwiązać problem? Era nie przyjmuje zwrotów. Może przejściówka, ale nie znalazłem nigdzie u nas w Polsce żadnej oferty sprzedaży. Co robić? Mogę korzystać z telefonu, ale jest tylko GPRS.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA a w laptopie ExpressCard

Post autor: Szadzik »

tjabl pisze:Może przejściówka, ale nie znalazłem nigdzie u nas w Polsce żadnej oferty sprzedaży.
Skoro nie przejściówka to tylko adapter. Nie będzie to zbyt wygodne, jednak może uda Ci się zmusić to do działania.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: canidy »

Niestety faktycznie będziesz zmuszony do korzystania z przejściówki lub wymiany modemu na taki z połączeniem przez USB, ale to też nie będzie za wygodne rozwiązanie do laptopa, a i modemu na USB mają gorsze parametry.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: Jaco »

Nie żebym był złosliwy ale czy nie czytałeś instrukcji obsługi co można a czego nie można podłaczyć do kompa.Niedługo okaże się (tylko tak myślę) że nie możesz nawet komórki do niego ,,zapodłączyć''(cytat z Gwiezdne Jaja zemsta Świrów) albo jeszcze co innego.
tjabl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-07, 19:02

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: tjabl »

Byłem pewny, że to PCMCIA, ale trudno - nauczka na przyszłość. Na szczęście w Erze wymienią na modem USB, ale nie będzie UMTS-a. Szkoda. Powiedzieli mi, że były podobne przypadki i że są na rynku polskim przejśćiówki USB-PCMCIA które działają tylko pod blue connect. Obdzwoniłem pół Szczecina, ale w żadnym sklepie czegoś takiego nie mają.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: Jaco »

tjabl pisze: Na szczęście w Erze wymienią
Widocznie Era nie jest jeszcze taka zła.Ale mogli by lepiej obchodzić się z własnymi klientami.Może kawa i ciacho. :D :D
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: canidy »

tjabl pisze:Powiedzieli mi, że były podobne przypadki i że są na rynku polskim przejśćiówki USB-PCMCIA które działają tylko pod blue connect.
Szczerze mówiąc niczego takiego nie widziałem, choć z PCMCIA na USB, to można bez bólu dostać praktycznie wszędzie.
Zanim ExpressCard wyprze w użyciu PCMCIA, to trochę wody będzie musiało w Wiśle upłynąć. Szanowny kolega zbyt nowy sprzęt kupił. Faktycznie pozostaje już tylko modem na USB lub przez komórkę i BloueTooth.
Z modemów na USB można znaleźć ED77, Commander EDGE i NetBox EDGE, które zbudowane są na bazie modułu Nokia 12i, który daje moim zdaniem bardzo solidną pracę. Testowałem głównie ED77, który działa dość stabilnie w momencie podłączenia bez zasilacz, jednak do uzyskania maksymalnych parametrów i pełnej stabilność potrzebuje zasilacza (producent dostarcza w zestawie). Sprawia to niestety biorąc pod uwagę jeszcze okablowanie, że niestety nie jest to zbytnio super przenośne rozwiązanie.
tjabl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-07, 19:02

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: tjabl »

Adapter PCMCIA do kart Merlin 530/630 na magistrali USB, dla użytkowników usługi Blue Connect, gwarancja 12 miesięcy. UWAGA! Czytnik nie obsługuje kart opartych na innych chipsetach - cena brutto 345,89 http://www.qart.com.pl/prod/PCMCIA_MERLIN.html
dbach
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-05-01, 17:18

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: dbach »

Jest też sporo droższy adapter obsługujący inne modele kart PCMCIA
http://www.akcesoriapc.pl/product_info. ... -U142.html

Pozdrawiam,
Darek[/url]
szycha
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-05-04, 14:55

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: szycha »

Mam ten sam problem nie wiecie czy w plusie wymieniają tyle że ja kupiłem już w święta wielkanocy :/
renik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-07, 10:17

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: renik »

Myślałam, że tylko ja jestem takim laikiem komputerowym, że nie znam się na tym, co pasuje do mego laptopa. Bo miałam ten sam problem. Kupiłam sprzęt, patrząc na jego parametry, a nie na to, jakie karty do niego pasują. Przeczytałam uważnie instrukcję obsługi, gdzie jak byk napisano, że wchodzą do niego modemy PCMCIA. Przed podpisaniem w salonie Plusa umowy na promocyjną PCMCIA za złotówkę dwa razy upeniałam się, pytając panią od tego, czy oby na pewno ten modem będzie pasował. Pani dwa razy zapewniła, że tak, nie wspominając ani słowem, że są jeszcze inne typy (Express). Zresztą pokazałam jej instrukcję laptopa. Zdziwiłam się dopiero późnym wieczorem, gdy wreszcie po pracy zasiadłam, aby z ulgą podłączyć sie do sieci w domu. Okazało się bowiem (uświadomił mnie dopiero następnego dnia właściciel małego sklepiku ze sprzętem komputerowym), że kupiłam laptop z nowoczesnym wejściem na Express Card i ten, na który podpisałam umowę, na pewno nie ruszy.
Wszystko zależy od dobrej woli pracowników salonu. Moja sprawa zakończyła się pozytywnie. Wymieniono nam modem, zmieniono numery na umowie i dziś oczekuję na telefon, że mogę ruszać w internetowy świat w zaciszu własnego domu. Warto próbować! Pozdrawiam!
walther99
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2007-03-18, 14:51

Przejsciowka PCMCIA na USB

Post autor: walther99 »

Witam! Niestety do dzisiaj mialem ten sam problem tzn. karta Option GT Max i nowy komp z wyjsciem na Express.Znalazlem takie samo urzadzenie o ktorym pisal "dbach" to jest przejsciowka -zewnetrzny czytnik kart PCMCIA,ale w "dostepniejszej cenie".Zakupilem w firmie:http://www.macropol.com.pl/index.html.Na stronie nie jest zamieszczone to ustrojstwo ale maja to w sprzedarzy.Cena z Vatem zalezna od kursu$ dzisiaj ;520zl. :D
renik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-07, 10:17

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: renik »

Zapomniałam dodać, że ExpressCard kupiłam w Plusie po niepromocyjnej (niestety) cenie 609 zł.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: sardo nunspa »

A ja zooczyłem takie cóś :wink:
http://www.delock.com/produkte/gruppen/PCMCIA
Przejścówki ze wszystkiego na wszystko :lol: może znajdziecie coś dla siebie :wink:
Latka lecą...
renik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-07, 10:17

Re: Tragiczny błąd. Modem PCMCIA w laptopie z ExpressCard

Post autor: renik »

Ja to mam pecha z tym internetem! Cieszyłam się nim jeden wieczór, a potem popsuł mi się laptop! Teraz 3 długie tygodnie na oczekiwanie serwisowe...
ODPOWIEDZ