Router WiFi + modem do Aero2

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wel.com
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2007-11-06, 23:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: wel.com »

Jest jeszcze jedno rowiązanie w granicach 350 pln, działające pod Aero2, ale bez anteny
modem: iCON 505/505M
router: Globe Surfer X.1

Zestaw z wejściem na antnę ( ok 500 pln)
modem: Sierra 310U
router: Zalip CDM531AM
kamyk126
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-28, 23:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: kamyk126 »

Zdecydowałem się na Huawei e367, poszukuję w dobrej cenie.
monisiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-02-27, 10:20
Lokalizacja: Warszawa

pomóżcie wybrać ;?

Post autor: monisiak »

witajcie, z tego co widzę ludzie na forum znają się na tym co piszą ... i o takie osoby mi właśnie chodzi.
Zamówiłam kartę Aero2 (w celu korzystania z internetu, typu przeglądanie poczty, konta bankowego,itp. i żeby mój TV mógł się łączyć z internetem).
W związku z tym potrzebuję kupić i sama zainstalować (ale jestem laikiem) router i modem.
Z tego co czytam dobry router to TP-LINK TL-MR3420 Router GSM 3G i pewnie taki zamówię (tylko problem to brak instr. w j. polskim) ... i to co potrzebuję żeby mi ktoś doradził?... jaki do tego wybrać modem?? nie za drogi a taki co byłby kompatybilny z Aero2 i z ww routerem? ale żeby z kolie szybko się nie zepsuł... a może nawet po skończeniu aero żeby działał z czym innym, i jak już będę miała te 3 rzeczy w ręku (kartę, ruter i modem) jak je podłączyć... skonfigurować? .. krok po kroku co powinnam zrobić żeby mi to w domku śmigało na całym mieszkaniu???? będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, serdecznie pozdrawiam monika :)
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: jakubd »

Może lepszym pomysłem będzie zakup takiego mobilnego routerka ZTE MF60? Ma wszystko co potrzeba (modem 3g i WiFi) na pokładzie, a cena to nieco ponad 300 PLN. Możesz kupić z wolnego rynku i skonfigurować (to tylko kilka kliknięć), poprosić o pomoc (np. mnie w Warszawie) albo kupić gotowca pod Aero2.
Oczywiście jeżeli potrzebujesz wpiąć taki router do sieci przewodowej Ethernet, to takie rozwiązanie odpada.
monisiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-02-27, 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: monisiak »

potrzebuję żeby to działało na początek z Aero2, później jak im się skończy licencja czy coś żebym mogła sobie kupić jakiś internecik i też żeby działało...
nie bardzo wiem co to ten enternet?
no dobra? i skoro na 100% działa z Aero2 mógłbyś mi to przyjechać i podłączyć (jak kupię?) i ile Twoja usługa... kosztuje?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: jakubd »

To nie jest miejsce na takie dyskusje :) W razie czego odezwij się na PW/priv.
Ale generalnie to urządzonko... nie wymaga żadnego podłączania - (no chyba, że podłączenie do prądu uznać na najbardziej skomplikowany element instalacji :)
Samą konfigurację pod Aero2 to w wolnej chwili zrobię nawet nieodpłatnie (zależy mi na szerokim dostępie jak najszerszego grona osób do Aero2).
monisiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-02-27, 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: monisiak »

noi fajno :) ... szukam szukam... kupię ten modem i jeszcze raz się odezwę :) dzięki za odp pozdrawiam M
davidns
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-05, 08:31
Lokalizacja: Warszawa

router wifi Aero

Post autor: davidns »

Witam wszystkich

Mam modem usb Huawei E169 i zauważyłem, że Aero lubi się co jakiś czas samo rozłączać. Nie wiem czy to wina modemu czy ogólnie tak jest?
Czy w takim przypadku jest jakiś router 3G/Wifi który posiada opcję ponownego automatycznego łączenia bez konieczności ręcznego restartu?
Znalazłem taki, ale nie wiem czy posiada taką opcję: http://allegro.pl/okazja-router-3g-tp-l ... 04857.html
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: ezaq »

davidns, Aero2 rozłącza równo co 60 min. Takie są warunki korzystania z usługi. Wszystko jest w regulaminie.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: piori »

davidns pisze:Aero lubi się co jakiś czas samo rozłączać. Nie wiem czy to wina modemu czy ogólnie tak jest?
Tak to jest jak się podpisuje coś czego się nie czyta - http://aero2.pl/pdfs/Aero2_Regulamin_BDI_01_09_2011.pdf
davidns pisze:Czy w takim przypadku jest jakiś router 3G/Wifi który posiada opcję ponownego automatycznego łączenia bez konieczności ręcznego restartu?
:szukaj2:
Np. w tym temacie 2 strony wcześniej był wymieniony: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=381783#381783
Lub z szukajki
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=386504#386504
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=378272#378272
Więcej mi się nie chce :P
prosiak
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-08-28, 21:54
Lokalizacja: warszawa

Re: Router WiFi + modem do Aero2

Post autor: prosiak »

easybox 602 i 802 na alledrogo tani jak barszcz od 60 zł
działa z
ZTE K3565-Z
ZTE MF190
Huawei E220
Huawei E172
Huawei E173u-*
HUAWEI K3765
HUAWEI K3520
HUAWEI E160E
HUAWEI E16*
HUAWEI E180
Huawei E155*
Huawei E175*
Novatel Ovation MC950D

mają automatyczne wznowienie itp itd
kamyk126
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-28, 23:24
Lokalizacja: Warszawa

Netgear MBRN3000 + modem Huawei e398 LTE (Plus)

Post autor: kamyk126 »

Witam,

Tym razem problem dotyczy router Netgear MBRN3000 + modem Huawei e398 LTE (Plus) nie hula :( (nie wykrywa go router)

Na liście modemów kompatybilnych z urządzeniem dla Polski wspomnianego Huawei nie ma natomiast dla Niemiec, Austrii, Danii czy Szwecji modem jest???????

Firmware dla Europy taki sam.

Czy ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem ............ ???

Z góry dziękuje za pomoc :)

Pzdr.
ODPOWIEDZ