Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: bomber »

@gasol, oczywiście chodziło mi o reset routera. W międzyczasie poczytałem trochę na eko.one i rzeczywiście jako niewprawiona osoba raczej sobie odpuszczę. Z samym skryptem sobie poradziłbym, ale nie ma sensu się w niego bawić, jeśli nie potrafi się go zapisać w pamięci nieulotnej. W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.
qbaty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-03, 12:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: qbaty »

Zadzwonili do mnie z CP w sprawie reklamacji routera - jedyne rozwiązanie to serwis Edimaxa, a jeśli to nie pomoże to zwrot routera i kasy :/
W zeszłym tygodniu wysłałem router do Edimaxa. Od piątku do poniedziałku chodził bez zwisu na modemie Plusa - ponad 3 dni, dostałem screena :szok: U mnie nigdy nie udało się dociągnąć nawet do jednej doby. W poniedziałek mieli go podłączyć do modemu CP - na razie nie mam wieści jak chodzi w sieci CP. Może rzeczywiście w sieci CP zachodzą jakieś specyficzne okoliczności, z którymi router nie potrafi sobie poradzić :zdziwko:

[ Dodano: 2012-02-15, 10:42 ]
picador pisze:Może ktoś podać na forum sw 1.03e do przetestowania ?
Napisz na [email protected] - prześlą Ci go.
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

@qbaty wiesz co.. daj sobie spokój jak i ja dałem... imo serwis edimaxa się nadaje na.... bez komentarza. Ich router działa jedynie pod modemem Plusa. Bedą Ci wmawiać że u nich wszystko jest w porządku na CP. Jak Ci zaproponują zwrot kasy nawet się nie zastanawiaj a potem kupuj Dovado Tiny - zapomnisz ze masz router w domu :ok: . U mnie odkąd go włączyłem zaraz po zakupie działa non stop - oczywiście po ustawieniu opcji resetowania. :super:
BTW jak wrócę do domu to zrobię te trace route i wrzucę - może Gasol coś wymyśli.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

qbaty pisze:Zadzwonili do mnie z CP w sprawie reklamacji routera - jedyne rozwiązanie to serwis Edimaxa, a jeśli to nie pomoże to zwrot routera i kasy :/
W zeszłym tygodniu wysłałem router do Edimaxa. Od piątku do poniedziałku chodził bez zwisu na modemie Plusa - ponad 3 dni, dostałem screena :szok: U mnie nigdy nie udało się dociągnąć nawet do jednej doby. W poniedziałek mieli go podłączyć do modemu CP - na razie nie mam wieści jak chodzi w sieci CP. Może rzeczywiście w sieci CP zachodzą jakieś specyficzne okoliczności, z którymi router nie potrafi sobie poradzić :zdziwko:
Panowie, to, że chodzi z CP, czy Plusem w jednej lokalizacji, to nie oznacza, że chodzić będzie w innej lokalizacji - nawet jeśli sygnał radiowy jest 100%. Nie sądzę, żeby cały ruch był routowany tak samo np. w Suwałkach i Zgorzelcu. Edimax ma siedzibę, jeśli się nie mylę w Warszawie, gdzie ogólna infrastruktura IP może być lepsza, stąd być może brak restartów. Oczywiście to przypuszczenia, bo niestety nie mam E398, żeby to sprawdzić. Screenshot, to nie wszystko, należałoby popatrzeć w system, jak to naprawdę działa, ale nie sądze, żeby Edimax był skłonny coś takiego pokazywać...
picador
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2012-01-02, 00:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: picador »

Witam , dobrze piszesz , też tak myślę , bo widzę jak potęzne problemy mają użytkownicy tego routera ...

Ja w systemie LTE nie zauważyłem najmniejszych problemów w mojej lokalizacji , 2 tygodnie bez zająknięcia.

Czyli to , że serwis-producent testuje u siebie nie znaczy że będzie wszystko ok u klienta.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: jarek999 »

stuf,
kupuj Dovado Tiny - zapomnisz ze masz router w domu . U mnie odkąd go włączyłem zaraz po zakupie działa non stop - oczywiście po ustawieniu opcji resetowania.
Ustawienie opcji resetowania jest rozwiązaniem awaryjnym i świadczy o zawodności sprzętu. Jak widać nie ma obecnie dostępnego na rynku routera do pełnej wydajności LTE i niezawodnego ("podłącz i zapomnij"), z tego co było na targach technologicznych w L._spam_ to tendencja jest taka że wcześniej będą rozwiązania kompaktowe (modem+router w jednym), bezpośrednio sami producenci modemów i infrastruktury LTE będą chcieli w pierwszej kolejności zarobić. ;)
jareq
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

jarek999 pisze:Ustawienie opcji resetowania jest rozwiązaniem awaryjnym i świadczy o zawodności sprzętu. Jak widać nie ma obecnie dostępnego na rynku routera do pełnej wydajności LTE i niezawodnego ("podłącz i zapomnij"), z tego co było na targach technologicznych w L._spam_ to tendencja jest taka że wcześniej będą rozwiązania kompaktowe (modem+router w jednym), bezpośrednio sami producenci modemów i infrastruktury LTE będą chcieli w pierwszej kolejności zarobić.
Dobrze piszesz... aczkolwiek ustawienie opcji resetu załatwia cały problem i nie jest to w/g mnie opcja awaryjna tylko wymagająca działania niemalże bez zająknięcia. Edek tak samo się resetował a raczej miał resetować w przypadku braku połączenia a jednak tego nie robi

[ Dodano: 2012-02-15, 16:29 ]
Gasol pisze:Panowie, to, że chodzi z CP, czy Plusem w jednej lokalizacji, to nie oznacza, że chodzić będzie w innej lokalizacji - nawet jeśli sygnał radiowy jest 100%.


Ale u mnie Plus chodzi a CP nie.

Prosiłes o tracera.. (CP)

Trasa śledzenia do google-public-dns-a.google.com [8.8.8.8]
przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
2 * * * Upłynął limit czasu żądania.
3 26 ms 15 ms 14 ms acsfw-do-pawia-acs-1.sferia.net [193.41.112.105]

4 13 ms 14 ms 14 ms pawia-acs-1-do-gw-3.sferia.net [193.41.112.194]

5 32 ms 26 ms 32 ms ge-6-4.car2.Berlin1.Level3.net [212.162.11.109]

6 33 ms 41 ms 39 ms vl-3205-ve-136.ebr2.Berlin1.Level3.net [4.69.161
.13]
7 41 ms 45 ms 51 ms ae-3-3.ebr2.Dusseldorf1.Level3.net [4.69.133.146
]
8 53 ms 48 ms 49 ms ae-22-22.ebr1.Dusseldorf1.Level3.net [4.69.143.1
85]
9 41 ms 38 ms 39 ms ae-47-47.ebr2.Frankfurt1.Level3.net [4.69.143.17
4]
10 53 ms 56 ms 56 ms ae-82-82.csw3.Frankfurt1.Level3.net [4.69.140.26
]
11 45 ms 44 ms 44 ms ae-3-80.edge3.Frankfurt1.Level3.net [4.69.154.13
5]
12 62 ms 69 ms 62 ms 212.162.24.14
13 47 ms 57 ms 47 ms 209.85.254.108
14 41 ms 40 ms 39 ms 72.14.236.20
15 39 ms 47 ms 49 ms 209.85.254.112
16 * * * Upłynął limit czasu żądania.
17 38 ms 56 ms 45 ms google-public-dns-a.google.com [8.8.8.8]

Śledzenie zakończone.
qbaty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-03, 12:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: qbaty »

stuf pisze:@qbaty wiesz co.. daj sobie spokój jak i ja dałem... imo serwis edimaxa się nadaje na.... bez komentarza. Ich router działa jedynie pod modemem Plusa. Bedą Ci wmawiać że u nich wszystko jest w porządku na CP.
No i właśnie dostałem maila, że na CP też działa OK - nie znaleźli usterki i router odsyłają :zly:

[ Dodano: 2012-02-15, 17:20 ]
stuf pisze:kupuj Dovado Tiny - zapomnisz ze masz router w domu :ok: . U mnie odkąd go włączyłem zaraz po zakupie działa non stop - oczywiście po ustawieniu opcji resetowania. :super:
Nie ukrywam, że Tiny to trochę droga opcja - zastanawiam się jeszcze nad AirLive Air3GII, który ma raczej pozytywne opinie.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

stuf pisze:
[ Dodano: 2012-02-15, 16:29 ]
Gasol pisze:Panowie, to, że chodzi z CP, czy Plusem w jednej lokalizacji, to nie oznacza, że chodzić będzie w innej lokalizacji - nawet jeśli sygnał radiowy jest 100%.


Ale u mnie Plus chodzi a CP nie.

Prosiłes o tracera.. (CP)

[...]
Jeśli możesz, to wrzuć to samo, tylko dla Plusa. Porównamy trasy pakietów.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2012-02-15, 18:53 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>

[ Dodano: 2012-02-15, 19:01 ]
qbaty pisze:No i właśnie dostałem maila, że na CP też działa OK - nie znaleźli usterki i router odsyłają :zly:
Nie sztuka jest sprawdzić u siebie, czy router działa. Sztuka sprawić, żeby u klienta sprzęt też działał!

[ Dodano: 2012-02-15, 19:12 ]
jarek999 pisze:Ustawienie opcji resetowania jest rozwiązaniem awaryjnym i świadczy o zawodności sprzętu. Jak widać nie ma obecnie dostępnego na rynku routera do pełnej wydajności LTE i niezawodnego ("podłącz i zapomnij")
Wg mnie reset E398 w Edimax 6408N powoduje restart routera - jak na razie wszystko na to wskazuje. W Dovado widać, że reset modemu jest w pełni obsługiwany. Natomiast oba przypadki wskazują na jakość sieci, bo reset wymuszany jest po wykryciu braku odpowiedzi na ping. Zgłaszane przez użytkowników przypadki, gdy Edimax działa bezproblemowo, potwierdzają, że sieć zachowuje się dziwnie. Także gdyby nie kiepska sieć, to być może nie byłoby takiego problemu. Jak to mówią z "gie" bicza nie ukręcisz, choćby samo Cisco zajęło się stworzeniem routera, to pewnie też nie dałoby rady w takich warunkach sieciowych.
Ostatnio zmieniony 2012-02-15, 18:53 przez Gasol, łącznie zmieniany 1 raz.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: ygreko »

Gasol pisze:choćby samo Cisco zajęło się stworzeniem routera, to pewnie też nie dałoby rady w takich warunkach sieciowych.
Akurat mam w domu dwa routery Linksys by Cisco i są z nimi same problemy, bramkę VOIP zamieniłem moim rodzicom z Cisco na Grande Tone czy coś takiego (najtańsza na allegro) i działa lepiej niż cisco; w domu właśnie wymieniłem linksysa na TP-Linka, do którego jakoś nigdy nie miałem zaufania, ale odkąd mam dwa switche gigabitowe, o których zapomniałem że istnieją to już wierzę w TP-Linka.

Ale do rzeczy, bo moje pytanie jest inne: potrafię zrozumieć, że modem się rozłącza od sieci i router kwalifikuje to jako zwiecha modemu i np. się resetuje aby pobudzić modem. Ale skąd Twój wniosek, że problemem jest sieć, a nawet nie tylko ostatnia mila stacja bazowa<->modem, a nawet coś w core sieci? To bardzo istotne, bo być może jest w tym jakiś sens.
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

qbaty pisze:Nie ukrywam, że Tiny to trochę droga opcja - zastanawiam się jeszcze nad AirLive Air3GII, który ma raczej pozytywne opinie.
Ta ciekawe... a ja słyszałem dokładnie odwrotnie.. coś a`la edek
Btw. mnie już ten problem nei dotyczy ale jestem niesamowicie w....y na firmę Edimax i ich zlewanie tematu :klnie: Im się wydaje że sobie z palca wysysamy te problemy :dobani:
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

ygreko pisze: Ale do rzeczy, bo moje pytanie jest inne: potrafię zrozumieć, że modem się rozłącza od sieci i router kwalifikuje to jako zwiecha modemu i np. się resetuje aby pobudzić modem. Ale skąd Twój wniosek, że problemem jest sieć, a nawet nie tylko ostatnia mila stacja bazowa<->modem, a nawet coś w core sieci? To bardzo istotne, bo być może jest w tym jakiś sens.
Mój wniosek wynika z analizy skryptu, który monitoruje połączenie - chodzi mi o Edimax 6408N. Nie będę wnikał w szczegóły, więc przedstawię tylko ideę działania. Skrypt ten wysyła regularnie ping na adres 8.8.8.8. Jeśli nie ma odpowiedzi, to przechodzi do procedury resetowania USB, czyli de facto resetowania sprzętowego E398. Piszę "E398". bo jest tam warunek sprawdzający, czy to ten modem został wykryty przez system. Niestety reset USB z wetkniętym modemem E398 kończy się restartem routera, co potwierdziło mi 3 użytkowników, a pierwotnie wywnioskowałem to na podstawie analizy logów. Co najważniejsze, to gdy zamiast E398 jest wetknięty inny modem (np. mój ZTE, zaznaczam, że nie używam LTE), to reset USB po prostu restartuje modem (dla ścisłości E398 nadzoruje inny skrypt niż mój ZTE, ale mniejsza o szczegóły).

Biorąc pod uwagę, że brak odpowiedzi na wysłany ping może oznaczać wiele różnych przyczyn, to nie wydaje mi się, że od razu trzeba winić łącze radiowe, czy też po prostu zawieszenie się modemu. Jest wiele postów na tym forum, które potwierdzają gubienie pakietów przez sieć CP. Czyli jeśli giną pakiety, to prawdopodobne jest, że ping do 8.8.8.8 czasami nie dostaje odpowiedzi z tego właśnie powodu. A czy jest jakaś pewność, że pakiet zostaje zgubiony na łączu radiowym? Czemu nie dalej? Jak weźmiemy pod uwagę, że kolega stuf pozostaje w jednym miejscu i u niego CP "nie działa", a Plus "działa", to ze względu na tę samą infrastrukturę radiową i na pewno częściowo access core w obu sieciach, to gdzie szukać przyczyny braku odpowiedzi na ping do 8.8.8.8? Wydaje mi się, że gdzieś dalej niż na tzw. ostatniej mili.

[ Dodano: 2012-02-15, 21:51 ]
ygreko pisze: Akurat mam w domu dwa routery Linksys by Cisco i są z nimi same problemy
Miałem raczej na myśli klasę high-end, a nie Linksys. Choć ja mam w domu router Linksysa z bramką VoIP i działa mi on bezbłędnie od kilku ładnych lat.
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

Gasol pisze:że kolega stuf pozostaje w jednym miejscu i u niego CP "nie działa", a Plus "działa", to ze względu na tę samą infrastrukturę radiową i na pewno częściowo access core w obu sieciach
I mało tego oba modemy ciągną z tego samego nadajnika
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

@stuf, jeśli możesz, to wrzuć wynik tracert 8.8.8.8, tylko że teraz dla Plusa. Jestem ciekawy, jak to u Ciebie chodzi.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: ygreko »

Gasol pisze:Jest wiele postów na tym forum, które potwierdzają gubienie pakietów przez sieć CP. Czyli jeśli giną pakiety, to prawdopodobne jest, że ping do 8.8.8.8 czasami nie dostaje odpowiedzi z tego właśnie powodu
Przeczytałem co napisałeś - ma dużo sensu. Ja mam zresztą problem z innym routerem, konkretnie pozytywnie tu opisywanym airlive air3gii, któremu zdarza się rozłączać połączenie co kilka minut (cp, LTE), po czym łączyć ponownie znowu co najmniej minutę, co jest dość dramatycznie upierdliwe. Jest tu taka opcja jak "LCP echo request" i jest to inna opcja od "ping remote host". Jaka jest różnica między tymi funkcjami routera?
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: jarek999 »

stuf,
Ale u mnie Plus chodzi a CP nie.
Reset połączenia jest procedurą awaryjną i jeżeli oparty jest o polecenie ping a sieć gubi często pakiety to router nam "zgłupieje" od restartów. Tutaj może być wyznacznikiem zachowanie modemu podpiętego pod komputer-bez opcji usypiania systemu i z aktywnym pingowaniem hosta w tle, wydajnym zasilaniem płyty głównej(modemy LTE łykają więcej energii http://www.makoweabc.pl/2012/02/lte-byl ... ledem-htc/ ). ;)
jareq
qbaty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-03, 12:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: qbaty »

stuf pisze:Ta ciekawe... a ja słyszałem dokładnie odwrotnie.. coś a`la edek
Możesz podać konkrety/źródła ?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-02-16, 17:55 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 17:55 przez qbaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

ygreko pisze: Jest tu taka opcja jak "LCP echo request" i jest to inna opcja od "ping remote host". Jaka jest różnica między tymi funkcjami routera?
Nie wiem, jak wygląda implementacja ustawień w Twoim routerze, ale generalnie:

LCP echo request - sprawdza, czy link ppp jest aktywny

ping - wysyła ICMP echo request, odbiera ICMP echo reply, sprawdza, czy pakiety IP docierają do/ze zdalnego hosta
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

qbaty pisze:Możesz podać konkrety/źródła ?
Proszę:
ygreko pisze:Ja mam zresztą problem z innym routerem, konkretnie pozytywnie tu opisywanym airlive air3gii, któremu zdarza się rozłączać połączenie co kilka minut (cp, LTE), po czym łączyć ponownie znowu co najmniej minutę, co jest dość dramatycznie upierdliwe
oraz kolega spoza forum.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-02-16, 17:56 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 17:56 przez stuf, łącznie zmieniany 1 raz.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: ygreko »

Tak, przyznaję się do swoich słów. Na razie bez dalszego komentarza, ale obiecuję opisać więcej w przyszłym tygodniu.
qbaty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-03, 12:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: qbaty »

ygreko, koniecznie napisz swoje wrażenia dot. Air3GII, bo średnio mam ochotę wydawać ponad 500zł (musiałbym kupić Tiny + switch, albo 4GR - na jedno wychodzi), żeby doprowadzić internet od CP do używalności. To miało działać :klnie:
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

qbaty, podobno 4GR nie rabota z CP.. gdzieś to wyczytałem - nie pamiętam.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: ygreko »

qbaty pisze:ygreko, koniecznie napisz swoje wrażenia dot. Air3GII
Tak, napiszę, ale jakbym miał teraz pisać to nie byłoby to pozytywne, a wierzę, że z pomocą producenta uda się rozwiązać problem. Jak się nie uda to mogę Ci opchnąć tego Air3GII, prawie nówka :).
qbaty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-03, 12:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: qbaty »

Jest jeszcze jedna alternatywa Sapido GR-1733 - tam podobno support się przynajmniej stara ;)
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

Oby się nie okazało tak samo jak miał się starać Edimax. Ja swoje zdanie wypowiedziałem i wiem co działa a co nie.. wrzucę jeszcze dla ogólnego dobra te trace z plusa jak będę miał dostęp do tamtego modemu i kończę z tematem... na siłę i tak nie przekonam.
Pozdrawiam
antenka102
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-06, 20:05
Lokalizacja: polska

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: antenka102 »

Posiadam Router Edimax LT-6408n z naklejką polsatu z oprogramowaniem 1.04e
ciekawi mnie czym on się rożni od białego modelu - 3G-6408n z str.Edimaxa (ps. posiada on Firmware :1.07 2013-01-17)
-- czy powyższe oprogramowanie jest wymienne ?
A najważniejsze dla mnie proszę was o podanie co mam wklepać w ustawieniach by zadziałał internet od play.
a jeśli nie problem to i do Aero2 bo pewnie jeszcze nie jeden zapyta.
_____________________
modele obsługiwanie przez router:
Huawei E156B/ E156G / E160E / E160G / E169G / E170 / E173 / E176 / E180 / E180G / E1550 / E1552 / E1692/ E122
Huawei E219 / E220 / E226 / E270 / E272 / E303 / E353 / E352s-5 / E618 / E620 / E626 / E630 / E800 / E1750 / E1820 / EC306 / K3770 / K3771 / K4505
-----
router CP
Huawei E398
Huawei E367
Huawei E182E MIMO
Huawei E182E
Huawei E3276 -wer. 1.04L

ZTE MF668
ZTE MF 669 - wer. 1.04e
ZTE MF 821 - wer. 1.04e

C. P. B150

_____________________________________________________
Niestety ja posiadam : Huawei E169 E353 U-2
czy ktoś może próbował z nich korzystać w współpracy z powyższym routerem ?
antenka102
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-06, 20:05
Lokalizacja: polska

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: antenka102 »

brak zainteresowania albo zadaje bezsensowne pytania albo nikt nie potrafi na nie odp.
dopytam patrz fotka gdy ustawiam:
państwo
dostawca internetu
a potem zatwierdzam zmiany po czym router się restartuje
to po tych zmianach po ponownym uruchomieniu nie ma śladu.
czy to jest prawidłowość ??
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Maximus Magnus »

Witam. Czy ten router może pracować w trybie mostu bezprzewodowego jako klient po WiFi? Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ