Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

Posiadam,ten router i model Huawei E398 z Cyfrowego Polsatu,i mam z nim ciągle problemy.

Najpierw się ciągle restartował,później się całkowicie zwiesił przy ponownym wgraniu firmware,pomogło wgranie firmware 1.03d,którego nie wolno udostępniać,bo są tylko 3wersje firmware i wydawane tylko i wyłącznie poprzez dział techniczny Edimaxa,za co zostałem już tu upomniany.

1.02 - nie chodzi na nim ponoć VoIP

1.03a chyba, jeśli się nie mylę-chodzi na nim SIP czyli VoIP

1.03d który dostałem od Edimaxa z działu pomocy technicznej

Na każdym z firmware czyli 1 i 3cia wersja występuje zawieszenie się internetu i jego brak,a pomaga dopiero jego restart poprzez panel www 192.169.2.1

testowałem go na sieci Cyfrowego Polsatu i Orange,modem sztywno ustawiony an UMTS,bo LTE u mnie nie ma jeszcze.

Zwieszenie się to objawia tym,iż nie mamy nagle internetu i pojawia się wykrzyknik w połączeniu sieciowym-trójkąt informujący o ograniczeniach.


Jak wystąpi ta przypadłość,to nie mozna wejśc do konsoli www przez ok 5-10sekund,a później nic się nei dzieje.

Siął sygnału Orange to 100% a CP900 ok41%

Objaw ten występuje tylko na modemie Huawei E398,który został już raz wymieniony na nowy,a nie występuje jesli użyjemy modemu 307USB sierra wireless.

co może być przyczyną tego stanu rzeczy?
Zbyt słabe zasilanie-za mało Amper bo jest 5V 2A oryginalnie i nic nie jest ruszane.

Zauwazyłem też,że na tym modemie w Orange uzyskuję wyższe pingi i niższe prędkosci down i up.

Na sierrze 307 USB kombinowałem w różny sposób wykorzystać jak najbardziej modem-P2P,speedtesty,strony www i radio internetowe i takowe zwieszenie się nie wystąpiło.

Całość chodziła nieprzerwanie i bez problemów ponad 1,5 dnia,a an e398 w ciagu jednego dna zdazyło się to dwukrotnie.

najdziwniejsza rzecz to jest taka,że modemy na sieci orange:

E398 uzyskuje ok 12Mbit/s, a sierra wireless 307 USB tylko w granicy 5-10Mbit/s

a w routerze znowu wygrywa stabilnością i szybkością/pingami na sieci Orange 307 USB

Gdy damy kartę CP do modemu 307USB i pod router podłaczymy to aplikacja pokazuje 38%zasięgu a prędkości down to 4,5Mbit/s a up 1Mbit/s

Karta CP znowu w modemie E398 i routerze daje wyniki takie same tylko,że pingi są wyższe w routerze.

Prosze o podane jakiśch pomysłów by ten problem rozwiązać,bo technicy z ediamxa mówią,że to wina raczej modemu i ja też to przypuszczam,bo dlaczego 307 USB,który ponoć ma nei działac z tym routerem (tak mówi Edimax)działa bezbłędnie.

[ Dodano: 2011-12-30, 20:23 ]
Jeśli źle dałem do złej kategorii temat,to proszę o przeniesienie go i przepraszam.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Chris-Kr »

pogodabartek pisze:Objaw ten występuje tylko na modemie Huawei E398,który został już raz wymieniony na nowy,a nie występuje jesli użyjemy modemu 307USB sierra wireless.
Czy próbowałeś modem podłączyć do routera za pośrednictwem aktywnego huba USB?
U większości ludzi na zwisy to pomagało.
Krzysztof
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

zasilacz jest 5V 2A to dużo,a dlaczego sierra się nie zwiesza?

To występuję jak na razie stwierdziłem na UMTS,a na LTE nie mam jak tego sprawdzić.

Oba modemy pracują tak samo na HSPA+ 21/5,76

UMTS w E398 jest na sztywno ustawiony w modemie.

Na razie nie mam kasy by sprawić taki hub sobie bo mam inne wydatki,ale może warto kiedyś to sprawdzić,ale ta plątanina kabli.

Jak ktoś będzie mieć taki hub i tą konfigurację,modem/router LTE to proszę o info czy to pomogło.
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

pogodabartek, poczekaj.. czyli mam rozumieć że router edimax`a ma zły amperaż i napięcie ? - co z resztą powoduje zwisy na e398 bo on jest bardziej czuły ?
Teraz mi tak przyszło do głowy że ja mam na sztywno w modemie ustawione tylko LTE. Czy to może być przyczyną jak nie ma zasięgu LTE to zwisa dostaje ?
Zbyt dużo pytań a żadnych konkretów. Pochlastać się idzie w tej Polsce :cry:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Chris-Kr »

pogodabartek pisze:zasilacz jest 5V 2A to dużo,a dlaczego sierra się nie zwiesza?
2 A przy 5 V to nie jest zbyt dużo, to tylko 10 W.
Zasilacz od mojego TP-Linka ma na wyjściu 1 A przy 12 V, co daje 12 W, a też mi wiesza połączenie z modemem.
Sierra może mieć mniejszy pobór mocy od Huaweia i to by tłumaczyło, dlaczego nic się nie wiesza.

[ Dodano: 2011-12-30, 21:27 ]
stuf pisze:Teraz mi tak przyszło do głowy że ja mam na sztywno w modemie ustawione tylko LTE. Czy to może być przyczyną jak nie ma zasięgu LTE to zwisa dostaje ?
To jest dość oczywiste!
A co modem ma zrobić, jak mu zabroniłeś przejścia do niższego trybu połączenia?
Krzysztof
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

Chris-Kr pisze:To jest dość oczywiste!
A co modem ma zrobić, jak mu zabroniłeś przejścia do niższego trybu połączenia?
No a nie może poczekać az bedzie mial LTE ?? :hyhy:
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

Daj znać czy wymuszenie UMTS pomoże,ale szczerze w to wątpię.

[ Dodano: 2011-12-30, 21:36 ]
To ustaw sam modem na chwile na samo LTE i zresetuj modem i po 2minutach podaj jaki masz zasięg procentowy na routerze technologii LTE.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

pogodabartek pisze:Posiadam,ten router i model Huawei E398 z Cyfrowego Polsatu,i mam z nim ciągle problemy.
Ja mam Edimax LT-6804N oraz ZTE MF631. Używam sieci Plusa, bo CP ma zbyt słaby sygnał w mojej okolicy, by mieć pewność, że nie wpłynie to na pracę łącza.
pogodabartek pisze:Najpierw się ciągle restartował,później się całkowicie zwiesił przy ponownym wgraniu firmware,pomogło wgranie firmware 1.03d,którego nie wolno udostępniać,bo są tylko 3wersje firmware i wydawane tylko i wyłącznie poprzez dział techniczny Edimaxa,za co zostałem już tu upomniany.

1.02 - nie chodzi na nim ponoć VoIP
Nie chodzi VoIP, nie zestawia prawidłowo VPN po IPSec (wg moich testów).
pogodabartek pisze:1.03a chyba, jeśli się nie mylę-chodzi na nim SIP czyli VoIP
Chodzi VoIP, zestawia VPN po IPSec.
pogodabartek pisze:1.03d który dostałem od Edimaxa z działu pomocy technicznej
Nie wiem do końca, co wnosi ten software (rzecz jest do sprawdzenia, ale brak mi czasu), ale nie działa na nim VoIP i pewnie też VPN po IPSec, bo ma identyczne wpisy w iptables, co 1.02, które powodują, że firewall ma domyślne ustawienia, które blokują m.in. SIP dla VoIP.
pogodabartek pisze:Na każdym z firmware czyli 1 i 3cia wersja występuje zawieszenie się internetu i jego brak,a pomaga dopiero jego restart poprzez panel www 192.169.2.1
Wszystkie wersje mają problem z zawieszaniem się Internetu. Wersję 1.02 i 1.03a testowałem z E398 wypożyczonym z CP i ten problem też występował.
pogodabartek pisze:testowałem go na sieci Cyfrowego Polsatu i Orange,modem sztywno ustawiony an UMTS,bo LTE u mnie nie ma jeszcze.
Testów na LTE nie robiłem, bo mam zbyt słaby sygnał, ale zawieszenie się łącza występuje i na HSPA+ CP i na HSPA IPlus.
pogodabartek pisze:Zwieszenie się to objawia tym,iż nie mamy nagle internetu i pojawia się wykrzyknik w połączeniu sieciowym-trójkąt informujący o ograniczeniach.
Tak jest w Windows 7, które prawdopodobnie wysyłają co jakiś czas "ping" na jakiś adres, by ustalić stan łącza.
pogodabartek pisze:Jak wystąpi ta przypadłość,to nie mozna wejśc do konsoli www przez ok 5-10sekund,a później nic się nei dzieje.

Siął sygnału Orange to 100% a CP900 ok41%

Objaw ten występuje tylko na modemie Huawei E398,który został już raz wymieniony na nowy,a nie występuje jesli użyjemy modemu 307USB sierra wireless.

co może być przyczyną tego stanu rzeczy?
Zbyt słabe zasilanie-za mało Amper bo jest 5V 2A oryginalnie i nic nie jest ruszane.
Niekoniecznie, ale o tym później, żeby nie pisać eseju:-)
pogodabartek pisze: Zauwazyłem też,że na tym modemie w Orange uzyskuję wyższe pingi i niższe prędkosci down i up.

Na sierrze 307 USB kombinowałem w różny sposób wykorzystać jak najbardziej modem-P2P,speedtesty,strony www i radio internetowe i takowe zwieszenie się nie wystąpiło.

Całość chodziła nieprzerwanie i bez problemów ponad 1,5 dnia,a an e398 w ciagu jednego dna zdazyło się to dwukrotnie.
Póltora dnia to nie jest dużo, by coś stwierdzić. Na ZTE MF631 miałem i 2 dni bez zawieszenia łącza, ale bywało też, że miałem 2-3 zawieszenia w ciągu jednego dnia.
pogodabartek pisze:najdziwniejsza rzecz to jest taka,że modemy na sieci orange:

E398 uzyskuje ok 12Mbit/s, a sierra wireless 307 USB tylko w granicy 5-10Mbit/s
Szybkość prawdopodobnie powinna być po stronie E398, bo to nowszy produkt.
pogodabartek pisze:a w routerze znowu wygrywa stabilnością i szybkością/pingami na sieci Orange 307 USB

Gdy damy kartę CP do modemu 307USB i pod router podłaczymy to aplikacja pokazuje 38%zasięgu a prędkości down to 4,5Mbit/s a up 1Mbit/s
A to już pewnie wina gorszej sieci CP, mimo być może lepszej technologii.
pogodabartek pisze:Karta CP znowu w modemie E398 i routerze daje wyniki takie same tylko,że pingi są wyższe w routerze.

Prosze o podane jakiśch pomysłów by ten problem rozwiązać,bo technicy z ediamxa mówią,że to wina raczej modemu i ja też to przypuszczam,bo dlaczego 307 USB,który ponoć ma nei działac z tym routerem (tak mówi Edimax)działa bezbłędnie.
Edimax mówi różne rzeczy, np. to, że support jest tylko dla modemów polecanych na stronach CP. Co jednak, jeśli ktoś kupi router w CP bez umowy? W dostępnej dokumentacji nie ma stwierdzenia, że router działa tylko z określonymi modemami. Poza tym software w tym routerze wygląda na dopasowaną wersję być może z 3G-6200, bo na przykład skrypty rozpoznające modem zawierają bardzo długą listę urządzeń.

ZTE MF631 to mój pierwszy modem 3G. Wcześniej korzystałem tylko sporadycznie z 3G używając Nokii E71. Nie mam więc dużego doświadczenia z modemami. Tym niemniej na podstawie logów z routera i analizy (pobieżnej) działania skryptów w systemie routera uważam, że można byłoby dodać do oprogramowania pętlę sprawdzająca faktyczny stan łącza, czyli np. wysyłającą ICMP Echo Request (ping) na jakiś adres co jakiś czas i w przypadku braku odpowiedzi resetującą modem (najlepiej poprzez restart zasilania modemu).Router posiada pętlę, której celem jest nadzorowanie stanu łącza PPP. Niestety, w przypadku, gdy stan ten jest OK (łącze aktywne), a w rzeczywistości połączenia nie ma, to nic się nie dzieje i router nadal działa, chociaż powinien zrobić jakąś akcję typu link recovery. Dodatkowo zauważyłem, że czasami przestaje poprawnie zachowywać się odpowiedni plik /dev/ttyUSB[n], co skutkuje brakiem komunikacji z modemem. Nie wiem, skąd to się bierze, ale efekt jest taki, że oprogramowanie routera nie jest w stanie zresetować modemu (komenda bodajże ATH0).

Co można zrobić? Myślałem o workaround typu skrypt na PC sprawdzający regularnie stan łącza (de fact wysyłający ping i sprawdzający, czy przyszła odpowiedź). Jeśli łącze byłoby nieaktywne, to oznaczałoby, że trzeba zrobić reset zasilania modemu. Niestety w tym momencie utknąłem na wysyłaniu odpowiedniej porcji kodu HTML w stronę routera. Jeśli jest ktoś, kto jest w miarę biegły w HTML (ja tym tematem się nie zajmuję), to proszę o kontakt. Prawdopodobnie największym ograniczeniem byłoby wysłanie takiego kodu, gdy używamy VPN (mój przypadek), ale być może i to dałoby się obejść.
Ostatnio zmieniony 2011-12-30, 22:08 przez Gasol, łącznie zmieniany 1 raz.
Noreck
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-11-02, 10:55
Lokalizacja: okolyce Stolycy

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Noreck »

Mój zestaw Huawei E398 i router Edimax LT-6408 działaja bez problemu.
Żadnych zwisów i tąpnięć. Były małe zgrzyty z routerem, ale dostał reset do ustawień fabrycznych i jest OK.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

A czy wie ktoś czy router ten wznawia sam połączenie,jak byśmy włożyli do niego np kartę Aero2 BDI i po godzinie Nas rozłączy,oraz czy uwzględnia on nocne ściąganie np. jeśli liczymy transfer.

Przydała by się taka funkcja,oraz możliwość uwzględnienia nocnego ściągania od jakiejś do jakiejś godziny z możliwością włączania tej funkcji i nie.

Takie coś napisałem na forum Edka
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

pogodabartek pisze:A czy wie ktoś czy router ten wznawia sam połączenie,jak byśmy włożyli do niego np kartę Aero2 BDI i po godzinie Nas rozłączy,oraz czy uwzględnia on nocne ściąganie np. jeśli liczymy transfer.

Przydała by się taka funkcja,oraz możliwość uwzględnienia nocnego ściągania od jakiejś do jakiejś godziny z możliwością włączania tej funkcji i nie.

Takie coś napisałem na forum Edka
Wg mnie router powinien połączyć się ponownie z siecią Aero2.

Wg mnie ściąganie jest liczone bez podziału na noc/dzień.

[ Dodano: 2011-12-30, 22:42 ]
>Teraz mi tak przyszło do głowy że ja mam na sztywno w modemie ustawione tylko LTE. Czy to może być przyczyną jak nie ma zasięgu LTE to zwisa dostaje ?

Wg mnie jest to "zwis" w sensie wejścia w pętlę ponowienia połączenia aż do skutku. Tymczasem wygląda na to, że takiego ponowienia połączenia czasami nie ma. Wtedy trzeba zrobić restart.

[ Dodano: 2011-12-30, 22:46 ]
Noreck pisze:Mój zestaw Huawei E398 i router Edimax LT-6408 działaja bez problemu.
Żadnych zwisów i tąpnięć. Były małe zgrzyty z routerem, ale dostał reset do ustawień fabrycznych i jest OK.
Jaką masz wersję firmwaru? Czy korzystasz z WiFI? Jaki mocy masz sygnał?

Jeśli przyczyną problemu z modemami byłoby zbyt słabe zasilanie przez USB, to przy wyłączonym WiFi i mocnym sygnale stabilność powinna być wyższa. Brak WiFi - wiadomo, że więcej mocy na potrzeby USB (w sensie stabilności, bo parametry zasilania oczywiście powinny być stałe). Podobnie z mocnym sygnałem, bo wtedy nie ma potrzeby nadawania z dużą mocą.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

Ja miałem wifi wyłaczone modem na sztywno na UMTS ustawiony karta orange free na karte zasięg 100% -51dBm poprzez antene panelowa z testów tu na forum bestpartnera 15 UMTS2100 i zwis występuje,więc to nie ma znaczenia raczej jaka sieć tylko coś z modemem musi być albo z zasilaniem,a technicy z edimaxa twierdzili ze wiele godzin i dnie routery były na testach podłączone i wszystko działało ok.

Czyli mamy jak na razie 2 wątki:

Słabe zasilanie modemu i wadliwe wykonanie/ewentualnie oprogramowanie modemu Huawei E398

Gdy kiedyś miałem modem E372 z Orange to zdażyło mi się mieć 2 razy blu screena.

coś w tych huaweiach jest :(

Od tej chwili nie będę ruszać go na sierze dobre kilak dni a nawet tygodni,po prostu router będzie on stop chodzić i będę używać na nim neta.

[ Dodano: 2011-12-30, 22:59 ]
Znaczy się będę go testować z niekompatybilnym wg. Edimaxa 307 USB na HSPA + Orange.

[ Dodano: 2011-12-30, 22:59 ]
Moje firmware to 1.03d
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: jarek999 »

pogodabartek,
1.02 - nie chodzi na nim ponoć VoIP
... Panowie adresuje to bezosobowo sami sobie stwarzacie problemy. Nie liczcie na to że operator sprzedając wam router za 1zł-na wolnym rynku za 300 będzie się starał aby zadowolić klienta, będzie liczył aby to jakoś tam działało i aby na tym dodatkowo zarobić.Jest dostępny świetny router Netgeara 3700 v2 za identyczną cenę z o 1000% większymi możliwościami.Nie osiąga może więcej niż 20+...Mb/s ale za to można z niego zrobić prawdziwe centrum multimedialne w domu.Nie wiem po co komu 70-100Mb/s-raz sieć tego nie wyciąga, 2-kto ma limit 100+...GB żeby to wykorzystać? ;)
jareq
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

pogodabartek pisze: Słabe zasilanie modemu i wadliwe wykonanie/ewentualnie oprogramowanie modemu Huawei E398
Ciekawe, czy ktoś testował stabilność łącza w przypadku, gdy E398 jest wpięty bezpośrednio do PC. Chociaż podejrzewam, że w przypadku rozłączenia połączenie jest automatycznie ponawiane przez software kontrolujący modem. Trzeba byłoby ewentualnie sprawdzić, czy takie ponowienia pojawiają się, czy nie.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

aha zapomniałem,że technicy mówili coś o tym,że router sam raz na dobę zalicza restart specjalnie tylko sami nie wiedza o której.

Mi tam styka HSPA+ ta technologia będzie jeszcze bardzo długo u Nas rządzić,a Edka traktuje jako przygodę do testów i ma on trochę mało porządnych funkcji,a pełno niepotrzebnych.

Komendy ping by modem nie schodził do UMTS nie dali bo CP się obawiał przeciążenia sieci tak słyszałem.

Się wkurzę to go sprzedam i kupie ponownie Zalipa,który obsłuży ten Huawei e398 czyli Zalip CDW532AM i on wznawia połączenie i ma podtrzymanie komendy ping,a ponoć niektórym działał z LTE tylko mi tego się nie udało tego osiągnąć i połączyć w LTE a HSPA+ bo miałem go na testach z Welcomu zanim wydali finalnie firmware.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

jarek999 pisze:Panowie adresuje to bezosobowo sami sobie stwarzacie problemy. Nie liczcie na to że operator sprzedając wam router za 1zł-na wolnym rynku za 300 będzie się starał aby zadowolić klienta, będzie liczył aby to jakoś tam działało i aby na tym dodatkowo zarobić.
Przepraszam, ja kupiłem router Edimaxa za 249 złotych bez umowy i bez żadnej oficjalnej deklaracji ze strony CP lub Edimaxa, że coś mi nie będzie działać, np. VoIP. Spodziewałem się, że nie wszystko będzie od razu działać, bo to normalne przy nowych produktach. Czas realnego życia takiego routera to około 7 lat, zanim technologicznie będzie już słaby, także teoretycznie nie trzeba szukać czegoś nowego w tym czasie, co na pewno ma zaletę.

[ Dodano: 2011-12-30, 23:23 ]
pogodabartek pisze:aha zapomniałem,że technicy mówili coś o tym,że router sam raz na dobę zalicza restart specjalnie tylko sami nie wiedza o której.
hehe, to jest dobre:-) Powiedz im, że chyba u Ciebie czas inaczej płynie, skoro Twój router działa już dłużej:-)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-12-31, 10:56 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 10:56 przez Gasol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

hehe, to jest dobre:-) Powiedz im, że chyba u Ciebie czas inaczej płynie, skoro Twój router działa już dłużej:-)
wiem o tym ale zwis nie występuje tylko na 307 USB i to jest ciekawe.

Ja też kupiłem na wolnym rynku.

czas to matrix wg.nich he he a mówił o tym Pan S....... ,a jest tam ponoć ich 3osoby i pewnie każda co innego mówi. Zobaczymy co czas pokaże i czy zrobią porządne firmware i czy wszystko dopracują.

Daję im pół roku max rok,bo jak zaczną masowo sprzedawać LTE i będzie zasięg,to śmiem twierdzić,że plus tez zacznie je sprzedawać te routery,albo ludzie sami będą szukać takiego routera,który będzie dobrze działać,bez żadnych ! awarii problemów z tym modemem.
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 20:02 przez pogodabartek, łącznie zmieniany 1 raz.
Noreck
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-11-02, 10:55
Lokalizacja: okolyce Stolycy

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Noreck »

Gasol pisze:Jaką masz wersję firmwaru? Czy korzystasz z WiFI? Jaki mocy masz sygnał?
Firmware na Edimax to 1.03d
Poziom sygnału LTE to 67 dBm (75%)
Tylko WiFi - 2 laptopy

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-12-31, 10:57 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 10:57 przez Noreck, łącznie zmieniany 1 raz.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

@pogodabartek

Twój modem Sierra 307 wygląda na wspierany, a przynajmniej w kodzie;-)

modemctl:Sierra Wireless Compass 888 is found ...
modemctl:Sierra Wireless Compass 885 is found ...
modemctl:Sierra Wireless MC8790 is found ...
modemctl:Sierra Wireless 875U is found ...
modemctl:Sierra Wireless 880U is found ...
modemctl:Sierra Wireless USB306/USB307/USB308 is found ...
modemctl:Sierra Wireless USB309 is found ...
modemctl:Sierra Wireless USB305 is found ...
modemctl:Sierra Wireless 312U/USB301 is found ...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Chris-Kr »

Gasol pisze:hehe, to jest dobre:-) Powiedz im, że chyba u Ciebie czas inaczej płynie, skoro Twój router działa już dłużej:-)
A ja bym czegoś takiego nie wykluczył, z tym, że to może nie jest restart, tylko rozłączenie połączenia.
Pisałem już o tym, że już kilkakrotnie modem bez powodu rozłączył mi się, po czym połączył się ponownie, bez rebootu routera.
Trzeba będzie zwrócić na to uwagę porównując treść pól "Online Time:" i "System Up Time:" na ekranie "Status".
Krzysztof
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

Noreck a kiedy kopiłeś modem z jaka datą, może jakaś inna partia nie wiem co o tym myśleć.

Podłączyłem teraz e398 pod CP900 i widać jak ludzie torrenty włączyli i rozpędziły się one:

Obrazek

a nadajnik trochę daleko mam ok 2km a sygnał na samym modemie -85dBm
a 307 USB podpięta i cały czas włączony router pod Orange-zobaczymy ten planwy restart co mówili.

Śmiem twierdzić,że restart jest o którejś tam godzinie,ale tylko poprzez siec nadajnik wykonywany,bo router już by dawno,to sam zrobił,tylko nie ten modem wpięty w Edka
Noreck
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-11-02, 10:55
Lokalizacja: okolyce Stolycy

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Noreck »

pogodabartek pisze:Noreck a kiedy kopiłeś modem z jaka datą, może jakaś inna partia nie wiem co o tym myśleć.
Modem kupiłem 17 października br.

A tak to teraz u mnie śmiga:
Obrazek
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

na routerze po wifi ?

wiesz My tu we wroc mamy pełno nadajników LTE aż szt._2 więc jazda na maxa jest,_dlatego wziąłem sam modem z pakietem 200Mb tylko i router,_a bardziej mi się opłaca mieć OFNK

A za rok jak się skonczy mi umowa to wtedy pomyśli się co wziąć a modem już będę miec to zawsze taniej wyjdzie.

W domu OFNK w komórce Aero2 BDI i styka,_tylko myślę czy znów nie mieć e372 z HSPA+DC i nie kupić zalipa CDW532AM i spokój mam murowany,_a jak za rok się wszystko ruszy,_to wtedy może będzie jakiś już sprawdzony router pod LTE i HSPA+ i gitara.

W moim avatarze mas zile uzyskiwałem w Orange na DC więc tylko pingi wyższe i wysyl do 4Mbit/s bo taki stacja miała Qos.

Więcej w dziale testy tam masz test modemu,a jak widzisz moje DC z Orange chodziło szybciej niz LTE u Ciebie.

[ Komentarz dodany przez: Grzechu: 2011-12-31, 01:00 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 01:00 przez pogodabartek, łącznie zmieniany 1 raz.
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: stuf »

pogodabartek pisze:aha zapomniałem,że technicy mówili coś o tym,że router sam raz na dobę zalicza restart specjalnie tylko sami nie wiedza o której.
To chyba właśnie pisałem Ci w PW.
Jak pisałem wcześniej o "zwisie" modemu to czas połączenia w zakładce status był 1 dzień i 9 godzin.
Dotychczas codziennie sprawdzałem status i nigdy nie było więcej niż 23 h.
Reasumując:
Modem działa - reset raz na 24 h
Modem nie działa - resetu brak

Firmware edka 1.02
pogodabartek pisze:Się wkurzę to go sprzedam i kupie ponownie Zalipa,który obsłuży ten Huawei e398 czyli Zalip CDW532AM

A ja widzę podstawę do reklamowania a nie sprzedaży. Po to kupuje się cały zestaw w CP żeby to działało jak należy. Mało tego Edek jest sygnowany mianem CP. Imo to właśnie do CP trzeba się zgłaszać.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

307 USB w Edku na darmowym Aero2 rozłączył się na chwile-nie było chwilkę internetu i po ok 20 sekundach zaczął znów działać,czyli potwierdzam,że router nadaje się do BDI z Aero2

Całość sprawdzona na Wi-Fi N

[ Dodano: 2011-12-31, 14:36 ]
Stuf,a co do reklamowania routera w CP to jeśli masz na niego umowę,a on jest kupiony w sprzedaży bezpośredniej i w tym przypadku,dzwoni się na infolinię Edimaxa i tam mówi się Im co i jak,a Oni pomagają telefonicznie i emailowo.

W przypadku modemu e398 on jest na umowę i jak padł mi to wymienili go od ręki po 4-6 dniach na nowy,tylko nie wiem dlaczego nie napisali o tej wymianie,oraz dlaczego nie dostałem go w nowym pudełku zaplombowanym z nowym numerem EMEI.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Gasol »

pogodabartek pisze:307 USB w Edku na darmowym Aero2 rozłączył się na chwile-nie było chwilkę internetu i po ok 20 sekundach zaczął znów działać,czyli potwierdzam,że router nadaje się do BDI z Aero2
A czy można Cię poprosić o Stan->Dziennik bezpieczeństwa (screenshot albo lepiej copy+paste logu)? Chciałbym zobaczyć, jak skrypt sobie z tym poradził.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: pogodabartek »

Jak wrócę do domu bo wychodzę i zostawiam Edka z 307 i BDI włączone na kilka godzin,tylko najpierw wyczyszczę wszystko z niego logi itd
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Chris-Kr »

pogodabartek pisze:W przypadku modemu e398 on jest na umowę i jak padł mi to wymienili go od ręki po 4-6 dniach na nowy,tylko nie wiem dlaczego nie napisali o tej wymianie,oraz dlaczego nie dostałem go w nowym pudełku zaplombowanym z nowym numerem EMEI.
Bo taka wymiana jest traktowana jako "naprawa", a nie wymiana.
Po prostu dostałeś naprawiony używany sprzęt, zwrócony w ramach reklamacji przez kogoś innego.
Gdyby wymienili Ci sprzęt na nowy, to okres jego gwarancji biegłby od nowa.
Krzysztof
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: wojteks »

Chris-Kr pisze:Gdyby wymienili Ci sprzęt na nowy, to okres jego gwarancji biegłby od nowa
Nie zupełnie, nawet wymiana na nowy nie powoduje że biegnie nowa gwarancja. Gdyby tak było to producenci (gwarant) by zbankrutowali.
Nie pomagam na PW!
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Edimax LT-6408n pod LTE i HSPA+ jego,wady,zalety,opinie

Post autor: Chris-Kr »

wojteks pisze:Nie zupełnie, nawet wymiana na nowy nie powoduje że biegnie nowa gwarancja. Gdyby tak było to producenci (gwarant) by zbankrutowali.
Popełniłem błąd, bo to o czym pisałem nie dotyczy gwarancji, lecz odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru z umową.

USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego:
Art. 10.
1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie
w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru
kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli
przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić,
jednakże nie poniżej jednego roku.
I właśnie dlatego sprzedawcy bardziej opłaca "naprawiać" towar, niż go wymienić.
Krzysztof
ODPOWIEDZ