modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magda1708
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-02, 20:17

modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: magda1708 »

nie znam sie na tym kompletnie dlatego zakladam nowy temat. otoz interesuje mnie modem dzialajacy w iPlusie z mozliwoscia podlaczenia anteny ale zeby nie byl drozszy niz 250zl. czy moglibyscie cos zaproponowac rozsadnego? z gory dzieki za pomoc. :)

--
EDIT:
Modyfikacja tematu, BliSki
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: vegas »

Czy to ma być modem do stacjonarnego czy do laptopa? Dlaczego chcesz modem z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej?
magda1708
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-02, 20:17

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: magda1708 »

modem ma byc do komputera stacjonarnego. a antena na wsi zabitej dechami zawsze moze sie przydac :)
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: vegas »

Jeżeli to ma być do stacjonarnego to comander ale sprawdź czy jesteś w zasięgu EDGE. Jeśli jesteś w EDGE to polecam telefon NOKIA 6230 + bluetooth.
magda1708
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-02, 20:17

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: magda1708 »

ale czy jestes pewien ze zachowales kryterium cenowe? :P a poza tym edge mnie nie lapie
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: vegas »

Czyli zostaje GPRS i 250zł na modem. Hmmm... Comander kosztuje jeżeli się nie myle 399zł. W takim razie zostaje jakiś telefon z GPRS. Może masz jakiś telefon z GPRS?
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: canidy »

Jeżeli sam GPRS, to przecież są modemy GPRS na USB, np. SE MC35 i powinien być tani bo to właśnie modem, który ma tylko GPRS.
Nie pamiętam jednak czy ma simlocka, w każdym razie modemy na USB ED77 nie posiadają simlocków, więc może i pozostałe na USB...?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: Szadzik »

Za 150zł na allegro kupisz Mobile Box MC35i. Jest to modem na USB, bardzo prosty w obsłudze, dobrze trzymający zasięg i ze złączem standardowym anteny.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: canidy »

Szadzik, a orientujesz się czy ten model ma simlocka?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: Szadzik »

Mam taki sprzęt i moja siostra teraz z niego korzysta z Simdatą, znaczy, że nie ma locka.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: canidy »

Czyli tak jak myślałem, modemy na USB nie mają simlocków...
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: modem... -> z mozliwoscia podlaczenia anteny

Post autor: Ufo atakuje »

A ja uważam tak. Kup modem USB, ale nie GPRS tylko od razu EDGE. Co z tego,że teraz nie jesteś w zasięgu EDGE? Za kilka miesięcy możesz być.A poza tym jak kupisz odpowiednią antene kierunkową (kilkadziesiąt PLN) to możesz wyłapać nadajnik EDGE kilkanaście kilometrów od siebie!. Na tym forum były takie przypadki. I uwierz mi, EDGE jest 2,3 razy szybszy niż GPRS, a ta sama cena abonamentu.Nie inwestuj w GPRS.

Co do modemów, to jak nie jesteś obeznana, to chyba lepiej weź modem bo z telefonami było wiele problemów na tym forum .Moga być Siemens ES75, ED77, Comander czy mój Netbox.ES75 jest chyba najszybszy (klasa10),ED77 tak jak Comander ma dodatkowy zasilacz. Netbox ma opinie bardzo stabilnego. Wszystkie maja gniazdo antenowe SMA.Popatrz na Allegro może uda się któryś wyrwać za 250. Jak nie to lepiej poczekaj, odłuż kaskę i wtedy.Nie kupuj byle czego jeśli nie chcesz kłopotów.
ODPOWIEDZ