Internet, iplus, SE, czy Globetrotter?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ssieger
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-08, 20:52

Internet, iplus, SE, czy Globetrotter?

Post autor: ssieger »

witam,
przeszukałem forum i wiekszość postów z zagadnieniem GC79. Dostrzegłem bardzo sprzeczne opinie, zarówno dotyczycące tego modelu jak i samego iplusa. Dlatego właśnie postanowiłem napisać posta w którym opiszę mój konkretny przypadek, być może mi powiecie, czy warto.
Przede wszystkim, iplus i ich letnia promocja, modem za 1 zł, umowa na 12 miesięcy. Warto? Z Internetu korzystał będę w Zielonej Górze, w miejscu gdzie jest zasięg EDGE. Do wyboru za 1 zł mam dwa modemy:
PCMCIA Option Globetrotter GPRS
PCMCIA Sony Ericsson GC79 GPRS/WLAN
Oba, jak wiemy mają transfer do 53,6 kb/s. Czy to się opłaca? Jak wygląda surfowanie w takich warunkach. Bo obawiam się, że może być ciężko. Kiedyś pracowałem na modemie. Nie było tak źle, ale tutaj dodatkowo mogą dochodzić problemy z zasięgiem, co skutkuje spowolnieniem łącza. Skutkuje? Bo mogę się tylko domyślić.
Druga kwestia jest taka, że wyczytałem, iż są pewne problemy ze współpracą SE z procesorami typu AMD i że iplus zabiera pamięć RAM. Moja konfiguracja sprzętowa:
Mobile AMD Sempron Processor 3000+ 1,80 GHz i 448 RAM
Co ogólnie o tym sądzicie. Warto? Czy też łącze jest tak wolne, że lepiej zainwestować w lepszy modem. No i jakie są Wasze przemyślenia odnośnie Internetu z iplusa i w ogóle;) Każda informacja jest cenna.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ