Jaki telefon do 250zł z EDGE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
juja47
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-09, 20:25

Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: juja47 »

Witam. Na początku chciał bym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami. A teraz do rzeczy otóż bardzo was prosze doradźcie mi jaki telefon mam wybrać do 250zł z EDGE (klasa 6 ,10 wszystko jedno).


Ps. I mam jeszcze jedno pytanko dotychczas używałem telefonu z gprs lecz musiałem wyłączać głośniki w komputerze bo gdy tylko cos zaczynało pobierać z sieci to automatycznie zaczynało się irytujące pikanie w głośnikach komputera czy da się coś z tym zrobić.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam Kuba
Ostatnio zmieniony 2006-08-09, 21:15 przez juja47, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: klisza »

Najtańsza jest chyba Nokia 3220. Na allegro za używaną zapłacisz 200 - 250 zł. Ma EDGE klasy 6. W tym wypadku nie powinno być żadnych zakłóceń w głośnikach jeśli położysz telefon trochę dalej od komputera.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: bob »

Ps. I mam jeszcze jedno pytanko dotychczas używałem telefonu z gprs lecz mósiałem wyłączać głośniki w komputerze bo gdy tylko cos zaczynało pobierać z sieci to automatycznie zaczynało się irytujące pikanie w głośnikach komputera czy da się coś z tym zrobić.
Musiałbyś wymienić lapa ,żeby nie buzzzował.Nie spełnia norm (RF) jeśli chodzi o ekranowanie (CE-dla Europy,FCC-dla USA) lub podłączyć antenę zewnętrzną (o ile to pomoże) :wink:
juja47
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-09, 20:25

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: juja47 »

klisza Miejscowość: Legnica hi hi "swój" na forum a z jakiej racji nie będzie zakłóceń (chodzi ci o to, że podłącze przez bt ). A tak na marginesie nie orientujesz sie może w zasięgu EDGE w iPlusie na obrzeża Legnicy? Bo mapka <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie ukazuje Legnicy
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: draconair »

Nokia 6820

+ bluetooth
+ IrDA
+ fajny jest ^^
+ nieźle zbiera zasięg
+ wygodny

- klasa 5 EDGE
- słaby wyświetlacz [ 128x128, 4096kolorów ... mnie tam stykało ]

jakby poszukać to za te ~250zł się znajdzie w niezłym stanie
Plus LTE
Orange VDSL
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: klisza »

Napisałem, że nie będzie zakłóceń odruchowo, myślalem że on używa modemu GPRS (nie doczytałem) :oops: . A co do zasięgu EDGE to przecież jest dokładna mapka TUTAJ i pokazuje Legnice i wszystkie okoliczne wioski. Ja nie mieszkam w samej Legnicy tylko 10 km dalej, ale EDGE chyba ciągne z tego wysokiego nadajnika przy dawnej poczcie głównej (koło hotelu Qubus), widzę go z okna.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: Szadzik »

W mpukcue jest teraz wyprzedaż i 6810 jest za 249zł nowa na gwarancji. Ma EDGE, BT, IRDA.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: pimosz »

juja47 pisze: Ps. I mam jeszcze jedno pytanko dotychczas używałem telefonu z gprs lecz musiałem wyłączać głośniki w komputerze bo gdy tylko cos zaczynało pobierać z sieci to automatycznie zaczynało się irytujące pikanie w głośnikach komputera czy da się coś z tym zrobić.
Ja miałem podobny problem :wink:

Po prostu powoli obracaj telefon który leży na parapecie aż znajdziesz pozycję w której przestaniesz słyszeć burczenie. Ja mam telefon na parapecie 80 cm od stereo i znalazłem pozycję w której nie pyrczy :lol:
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: magmike »

Do tego tani bluetooth z allegro i głośniki zamilkną :)
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: pimosz »

Wiesz ja łączę się z moją nokią przez blue... i mam zero problemów.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: bob »

No to robi się mała loteryjka,teraz niech @pimosz wyciągnie swój los ,a @juja47 swój i jeśli mają ten sam model laptopa to prawdopodobieństwo na wygraną wzrośnie...
juja47
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-09, 20:25

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: juja47 »

Ok dzieki wychodzi na to, że Niedźwiedzice (bo w takiej wiosce mieszkam dokładnie) ma zasięg EDGE tylko jest jeszcze jeden problem zasięg raz przychodzi mi z Legnicy a raz z miejscowości Chojnów w której Edge jeszcze nie wdrożono ale to juź wydaje mi się nie będzie taki wielki kłopot...
pimosz pisze: Ja mam telefon na parapecie 80 cm od stereo i znalazłem pozycję w której nie pyrczy :lol:
Gorzej jak sie ma głośniki 5.1 ;) ale postawie telefon (chyba Nokie 3220) w pokoju obok i będzie ok.

bob pisze:Musiałbyś wymienić lapa ,żeby nie buzzzował.Nie spełnia norm (RF) jeśli chodzi o ekranowanie (CE-dla Europy,FCC-dla USA) lub podłączyć antenę zewnętrzną (o ile to pomoże) :wink:

bob pisze:No to robi się mała loteryjka,teraz niech @pimosz wyciągnie swój los ,a @juja47 swój i jeśli mają ten sam model laptopa to prawdopodobieństwo na wygraną wzrośnie...

Nie mam LAPTOPA tylko STACJONARNY. Gdybym miał lapa to bym się nie bawiłw w edge przez telefon a kupił bym od razu PCMCIA z edge fakt drożej ale lepiej i wygodniej.
Ostatnio zmieniony 2006-08-09, 23:04 przez juja47, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: Varmack »

NA allegro mozna jeszcze wyszukać za 250 zł motke v547. Sam zastanawiam się nad jej zakupem (tzn szukam pieniedzy na nia). Bt, irda, aparat, mp3 (dzwonki), itp. EDGE 6 (no i ładnie wygląda :P)...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
juja47
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-09, 20:25

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: juja47 »

Varmack pisze:NA allegro mozna jeszcze wyszukać za 250 zł motke v547. Sam zastanawiam się nad jej zakupem (tzn szukam pieniedzy na nia). Bt, irda, aparat, mp3 (dzwonki), itp. EDGE 6 (no i ładnie wygląda :P)...

Też nad nią myślałem ale co jak co trzeba trochę więcej wyłożyć kasy + jeszcze zakupić musze BT więc raczej nie... A co do dzwonków mp3 i innych takich tam to są one mi nie potrzebne bo używać go będę tylko i wyłącznie jako modem EDGE
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: pimosz »

A jest możliwość podłączenia do tych telefonów anteny zewnętrznej do EDGE?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: bob »

juja47 pisze:Nie mam LAPTOPA tylko STACJONARNY. Gdybym miał lapa to bym się nie bawiłw w edge przez telefon a kupił bym od razu PCMCIA z edge fakt drożej ale lepiej i wygodniej.
No wiesz, wiele osób mających laptop`a bawi się tu w EDGE przez komórkę.
juja47
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-08-09, 20:25

Re: Jaki telefon do 250zł z EDGE

Post autor: juja47 »

pimosz pisze:A jest możliwość podłączenia do tych telefonów anteny zewnętrznej do EDGE?

Na 99% nie chyba, że do motki


I stało się kupiłem Nokie 6810 za 110zł ( jeden klawisz nie działa na querty)
ODPOWIEDZ