Do użytników modemu mobile box..mc35

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mendelson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-01, 20:17

Do użytników modemu mobile box..mc35

Post autor: mendelson »

Witam
Zamierzam kupić sobie taki modem prosze o radę czy on bedzie dobry i czy może jest jakiś lepszy ? Jakie transfery można na nim uzyskać ??
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Do użytników modemu mobile box..mc35

Post autor: kemott1 »

mendelson pisze:Witam
Zamierzam kupić sobie taki modem prosze o radę czy on bedzie dobry i czy może jest jakiś lepszy ? Jakie transfery można na nim uzyskać ??
Miałem go przez rok i spisywał się dobrze, transfery około 5,4 kB/s.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Do użytników modemu mobile box..mc35

Post autor: canidy »

Ale dlaczego modem bez EDGE? Proponuję np. ED77 jeżeli koniecznie musi być na USB.[/code]
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Do użytników modemu mobile box..mc35

Post autor: Ufo atakuje »

MC 35 ma jedną ciekawą ceche- monitor BTS-ów. Ale do korzystania zdecydowanie polecam modem EDGE.Wybór jest duży, a wszstko zależy ile masz na to kasy i gdzie mieszkasz.Jak lubisz emocje możesz wziąść Nokię 6230 albo 6230i. Masz telefon i bardzo szybki modem ..Problem możesz mieć z kablami i podłączeniem, ale jak podłączysz to transfer do 30kB/s. No i masz telefon. Jeszcze zależy to od operatora, gdzie są BTS-y z EDGE itd.. ale to chyba najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązanie.
Możesz też wziąć modem na USB- ED 77, Netbox, Comander itp. Transfer do ~22 kB/s,ale to modemy, z którymi jest najmniej problemów.
No i jeszcze modemy do laptopów, bardzo dobre ale na stacjonarnym trzeba sprawdzić najpierw na przejścówce.To troche loteria.
Jak widzisz jest z czego wybierać :) Modem GPRS odradzam.
Ostatnio zmieniony 2006-08-21, 20:05 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kuna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2005-12-28, 21:44

aa

Post autor: Kuna »

Oczywiście chodziło ci o nokię 6230/6230i - ja nigdy nie miałem problemów z podłączeniem 6230, przez BT chodzi elegancko na pc stacjonarnym jak i na laptopie.
ODPOWIEDZ