iplus NetBox GPRS Jaka prędkość??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CpiRafo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-25, 11:05
Lokalizacja: W?oszczowa

iplus NetBox GPRS Jaka prędkość??

Post autor: CpiRafo »

Posiadam modem NetBox łącze GPRS i predkośc 5kB/s a jaką wy posiadacię?? Czy ktos ma ten modem w EDGE??
iplus...NetBox
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: iplus NetBox GPRS Jaka prędkość??

Post autor: matinati »

To jak na GPRS to prędkość 5 KB/s jest zadawalająca. A co do EDGA to NetBox jest modemem który posiada 6 klasę EDGA czyli teoretycznie wyciąga max prędkości 177,7 kb/s czyli gdzieś w granicach 22KB/s. Osobiście nie posiadam tego modemu lecz mój znajomy go ma i na standardowej antence wyciąga na EDGE-u 10 KB/s myślę gdyby zastosował antenę kierunkową bądź dookólną z większym zyskiem db to leciało by mu z 20 KB/s. :wink:
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
CpiRafo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-25, 11:05
Lokalizacja: W?oszczowa

Re: iplus NetBox GPRS Jaka prędkość??

Post autor: CpiRafo »

Mieszkam 5 km od włoszczowy woj. Swiętokrzyskie jak mam złapać EDGE?? bo na GPRS w nocy to nawet 12kB/s mi wskakuje a w dzień 6kB/s (spratwdzam to w kalendarzu xp)
iplus...NetBox
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: iplus NetBox GPRS Jaka prędkość??

Post autor: Ufo atakuje »

Mam 7km do nadajnika i połowe zasięgu, a transfery czasem przekraczają 100kb/s. Jak kupie antene powinno być lepiej. Może nie jest to najszybszy modem, jednak bardzo stabilny. Nigdy nie zerwało przy transfersze nawet dużych plików. :)
ODPOWIEDZ