galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: ursus »

Witam mam dylemat z racji tego że w mojej okolicy poprawił się zasięg LTE i w domu bez anteny ładnie hula zastanawiam się czy kupić router czy mieć 2 w 1 tablet który by robił też za router do 2 laptopów i przy okazji można by sobie w łóżku poszperać w sieci lub jakiś film obejrzeć.

Miał ktoś dłuższą styczność z wykorzystaniem tabletu jako routera ja osobiście przez kilka miesięcy wykorzystywałem motorole milestone jako router wszystko ładnie śmigało tylko przy pobieraniu większej ilości danych przez dłuższy czas strasznie się nagrzewał po przekroczeniu 50°C zabezpieczenie odłączało ładowanie i po paru godzinach się rozładowywał obawiam się czy aby tablet nie miał podobnej dolegliwości
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: ygreko »

Z definicji nie będzie to działało w 100% dobrze i możesz napotkać na taki właśnie lub podobny problem, jak mówisz. Poza tym możesz mieć sytuacje, że soft w tablecie nie zawsze będzie odpowiednio szybko udostępniał hotspot, że czasem może się zawiesić, albo będziesz musiał go zresetować i wtedy komputer, na którym coś będziesz ściągał powie 'eeee...', albo jeszcze inna sytuacja. Co do zasady nie rekomenduję podobnych półśrodków, chyba że zamiast wydać 200 zł na router i zapomnieć o nim (oprócz tego oczywiście nadal będziesz mógł szperać na tablecie w łóżku albo jakiś film oglądać) trochę jednak prosisz się o kłopoty.
Ale może jesteś niespotykanie spokojny człowiek i nie denerwujesz się musząc na szybko uruchomić net, bo właśnie coś nagle musisz sprawdzić, a tak się złożyło, że tablet się rozładował, po podłączeniu do ładowania trzeba poczekać 10 minut zanim tablet się odpali (logika ładowania), potem poczekać aż się zbootuje i wszystkie opcje będą dostępne, potem odpalić sharing wifi i potem łączyć się laptopem aby... zapomnieć czego szukałeś :).
Trochę przerysowałem, ale wiesz o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: krystianb »

Bateria albo i cały tablet padnie po góra 3 miesiącach i tyle będzie z tabletoroutera. Nie mówiąc już o połączeniu adhoc=problem szyfrowaniem, brak możliwości podpięcia telefonu z androidem. Do tego będziesz chciał zabrać z sobą tablet, to reszta kompów zostanie bez internetu. Pomysł z tych tragicznych.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: ursus »

tabletu nigdzie bym nie zabierał bo poza domem używam galaxy note , problem z softem i hotspotem ponad 2 lata używam androida dużo czasu urządzenia służyły mi za routery nigdy nie było jakiś problemów nie biorąc pod uwagę starszych wersji systemu gdzie trochę trzeba było pokombinować aby udostępnić łącze i kłopotów z nagrzewaniem się , szybkie włączenie routera też by chyba nie wchodziło w grę ponieważ 24/7 był by włączony a tablet odłączany od stacji dokującej tylko kiedy bym chciał z niego skorzystać
Pytałem się na forum myśląc że ktoś ma doświadczenie z taka pracą urządzenia widzie że tylko teoretyczne ;p ja osobiście łącze udostępniałem z urządzeń mobilnych już od czasu windows mobile 6,1
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: ygreko »

No, to skoro wiesz lepiej to co się pytasz.
Na razie.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: ursus »

Czy miał ktoś może porównanie modemu huawei e389 , galaxy taba 8,9 lte i routea lte samsung GT B3800 pod względem wbudowanej anteny które urządzenie ma lepszą wbudowaną antenę ?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: jakubd »

Ścisłych pomiarów nie robiłem (nie miałem w ręku wszystkich trzech na raz), ale moje wrażenia wskazują, że najczulszy jest E398 (nie mylić E389), potem B3800, a na szarym końcu tablet, który musi spełniać ostre wymogi co do emisji elektromagnetycznej, bo jest urządzeniem trzymanym w ręku.
Zbiorę niedługo więcej zabawek LTE i zrobię test, choć musiałbym kogoś znaleźć z tabletem w wwie, żeby i jego <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> pod uwagę.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: ursus »

literówka z mojej strony co do modelu modemu w tych ograniczaniach z emisją fal może być pies pogrzebany i będzie tak że nie złapie lte w domu ;/ jak miałem zestaw testowy CP przed wprowadzeniem komercyjnej usługi to bez anteny w domu nie było mowy o złapaniu sygnału
obecnie używając modemu huawei e398 posiadam 3-2 kreski nie udało mi się skonfigurować modemu z top-net info więc brakuje mi szczegółowych danych
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: galaxy tab 8,9 lte zamiast routera

Post autor: ja.michal »

Z tego co wiem to jest na tym tablecie android. Skoro tak to są aplikacje zmieniające parametry radia. Nie wiem na ile to prawdziwe i czy faktycznie działa.
ODPOWIEDZ