Który modem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
horus11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-31, 10:12

Który modem

Post autor: horus11 »

Chcę kupić modem do laptopa, tylko nie wiem który wybrać. Nie chcę też przepłacić. Zastanawiam się też, u którego operatora wykupić abonament: Orange, Plus, Era? Możecie mi coś doradzić.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Który modem

Post autor: magmike »

Zależy gdzie mieszkasz i jaki masz zasięg.
pozdrawiam, magmike
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Który modem

Post autor: Ufo atakuje »

Jak nie chcesz przepłacić to weź iPlusa. Masz limit 1G za 60 zł.Wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz-gdzie masz BTS-y, co obsługują, jaki zasięg,jak sięć chodzi itd. Jak mieszkasz w dużej metropolii to masz szanse na UMTS a nawet na HSDPA! Jak "na <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>" to orientuj się na EDGE.W tym drugim przypadku to chyba lepiej od modemów wziąść Nokię z symbianem -pieniądze te same, prędkość większa i większe możliwości konfiguracji(wybór BTS-a,USB,BT).

PS.Zwróć uwgę na limity- to ważna sprawa. 500MB to ci starczy najwyżej na 2 tygodnie serfowania.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Który modem

Post autor: canidy »

Możesz też poszukać kogoś kto będzie chciał odstąpić Licencję GPRS (60 pln brutto) lub Licencję EDGE (120 pln brutto), ale te stare bez limitu danych.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Który modem

Post autor: Jaco »

Jesli chcesz kupic modem to sprawdz dokładnie jakie masz wejscie PCMCIA ilo bitowe i z jakim procesorem moze wspołpracować żebyś nie był rozczarowany.Ale jesli masz telefon z modemem to po co kupowac modem.No zależy to też co obsluguje modem w fonie GPRS/EDGE/UMTS.
dudasek3000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-03-15, 14:54
Lokalizacja: polska

Re: Który modem

Post autor: dudasek3000 »

"W tym drugim przypadku to chyba lepiej od modemów wziąść Nokię z symbianem -pieniądze te same, prędkość większa i większe możliwości konfiguracji(wybór BTS-a,USB,BT)"


Jak wybiera sie BTS-a?


pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Który modem

Post autor: bob »

dudasek3000 pisze:W tym drugim przypadku to chyba lepiej od modemów wziąść Nokię z symbianem -pieniądze te same, prędkość większa i większe możliwości konfiguracji(wybór BTS-a,USB,BT).
Odświeżyłeś stary post. ;)
dudasek3000 pisze:Jak wybiera sie BTS-a?
:faq:
dudasek3000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-03-15, 14:54
Lokalizacja: polska

Re: Który modem

Post autor: dudasek3000 »

Owszem ;) Szukam i nie moge znalezc odpowiedzi na to jak wybrac BTS-a.

moj problem tutaj link
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Który modem

Post autor: bob »

dudasek3000 pisze:Owszem ;) Szukam i nie moge znalezc odpowiedzi na to jak wybrac BTS-a.
Ok ale nie musisz rozpisywać w wielu miejscach. :)
ODPOWIEDZ