router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SQBI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-03-04, 14:06
Lokalizacja: z nienacka

router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: SQBI »

http://www.tp-link.com/lk/products/deta ... R3420#over

TP-Link wprowadził do sprzedaży za granicami naszego pięknego kraju (kiedy u nas? - na polskiej stronie producenta wisi jako "coming soon") wersję 2.0 tego popularnego routera. Na pierwszy rzut oka widać nową obudowę. Producent przeniósł wejście USB 2.0 na boczną ściankę routera, więc będziemy mogli podłączyć modem nawet o niestandardowych rozmiarach, nie przysłaniając sąsiednich gniazd. Wygodne. Co więcej, modemy LTE są w unowocześnionym urządzeniu oficjalnie obsługiwane (producent przedstawia urządzenie jako typ 3G/4G, a nie 3G/3,75G, jak to było w przypadku wersji 1.0). Zastanawia mnie, czy zmodyfikowano tylko firmware, czy też "bebechy" są lepsze, jednak wydaje mi się, że zmiana numerku wersji świadczy tylko o zmianie oprogramowania, a nie sprzętu, inaczej mielibyśmy kompletnie nowy model, inaczej oznaczony. Ale to tylko moje zdanie. Ciekawe, jak z wydajnością...

TL-MR3220 też nowy:
http://www.tp-link.com/common/subject/w ... ?siteid=11
Ostatnio zmieniony 2012-09-20, 20:54 przez SQBI, łącznie zmieniany 3 razy.
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: tosiek »

Brzydki i nie może leżeć na boku ;/
brak podpisu, tak jakby
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: Patryk »

Bebechy są praktycznie takie same w tym v2.
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z wydajnością prądową USB?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: key »

krystian93p pisze:Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z wydajnością prądową USB?
Mysle ze odpowiedz kryje sie w:
Patryk pisze:Bebechy są praktycznie takie same w tym v2.
Nie pomagam na PW.
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

No może, ale zasilacz mocniejszy zastosowali, bo 12V.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: Patryk »

Stare też miały zasilacze 12V/1A.
Nie wiem, jaki amperaż mają zasilacze V2.
Problemem tych routerów nie jest zasilacz sieciowy, tylko przetwornica 12V/5V...
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

Patryk pisze:Nie wiem, jaki amperaż mają zasilacze V2.
Według karty katalogowej 1A.
maverick78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-22, 14:58
Lokalizacja: Stróża

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: maverick78 »

Witam,

tak się składa że jestem w posiadaniu zarówno routera MR3420 w wersji v1.2 a także nowego w wersji v2.1 więc mogę je w bezpośredni sposób porównać ponieważ podłączone były dokładnie z tym samym modemem E398 (iPlus), na tej samej antenie zewnętrznej (standardowa do LTE od Plusa - sygnał wg. routera 54%), z tymi samymi ustawieniami WIFI, w tym samym miejscu w domu oraz z tym samym komputerem.


Sytuacja wygląda tak:

Prędkość z podłączoną anteną zewnętrzną przy modemie E398 podłączonym bezpośrednio do komputera download ok. 50Mbitów/s.


Prędkość z podłączoną anteną zewnętrzną przy modemie E398 podłączonym do routera MR3420 v1.2 i dalej po WIFI do komputera - download ok. 15-20Mbitów/s.


Prędkość z podłączoną anteną zewnętrzną przy modemie E398 podłączonym do routera MR3420 v2.1 i dalej po WIFI do komputera - download ok. 40-45Mbitów/s.

Jak widać jest znacząca poprawa w nowej wersji. Minusem jej jest to że wygląda na to, że router jest nadal niewydolny prądowo jeśli chodzi o USB, bo modem podłączony bezpośrednio nie jest w stanie się połączyć z siecią, dopiero po podpięciu go do routera przez HUB z własnym, dodatkowym zasilaniem łączy się bez problemów. Poza tym, w nowej wersji mimo ustanowienia połączenia router nie pokazuje na wskaźniku procentowym poziomu sygnału. Firmware TL-MR3420_V2_121011_PL z 11.10.2012r.

Pozdrawiam:
Maverick78
czarny108
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-12-22, 21:28

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: czarny108 »

Potwierdzam

Wczoraj kupiłem 3420 v2.1. Znacząco poprawił się zwłaszcza upload w porównaniu z v1.2
W sumie prędkości są niewiele mniejsze niż w przypadku gdy modem (ZTE MF821) jest włożony bezpośrednio.

Z tym modemem nie działa również "Signal Strenght" pisałem wczoraj do supportu TP linka, dzisiaj odpowiedzieli, że wiedzą i pracują nad tym.

Co ciekawe nie zauważyłem różnicy między modemem włożonym bezpośrednio a przez aktywnego huba... Za każdym razem łączy się bez problemu. Ale może jest to spowodowane bliskością BTS, wskaźnik (na tym pierwszym tplinku) pokazywał 93%)

Router jest brzydki jak noc, ale za to ma wyłącznik :-) a to bezcenne....
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

Zastanawia mnie dlaczego wszystkie aktualizację dla V2 pojawiają się w wersji BETA?
maverick78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-22, 14:58
Lokalizacja: Stróża

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: maverick78 »

krystian93p pisze:Zastanawia mnie dlaczego wszystkie aktualizację dla V2 pojawiają się w wersji BETA?
Witam,

to ukłon polskiego oddziału TP-LINK-a wobec klientów. Zamieszczają aktualizacje przejściowe (BETA) przed wydaniem ostatecznej dla klientów którzy lubią być na bieżąco. Na zachodnich stronach TP-LINKA są dostępne tylko wcześniejsze, finalne wersje firmware, tylko na polskiej stronie pojawiają się BETY.

Swoją drogą nie ma się co ich bać, mam zainstalowaną ostatnią i wszystko działa OK, poza znanym już problemem z brakiem wskaźnika poziomu sygnału sieci.

Pozdrawiam:
Maverick78
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

Ale na zachodnich stronach są te same wersje, tak samo datowane, a pomimo to nie są w wersji BETA.
maverick78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-22, 14:58
Lokalizacja: Stróża

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: maverick78 »

krystian93p pisze:Ale na zachodnich stronach są te same wersje, tak samo datowane, a pomimo to nie są w wersji BETA.
Witam,

w tej chwili tak, ale przez ostatnie tygodnie na zachodnich stronach ostatnią dostępną wersją firmware była TL-MR3420_V2_120905 z 9 maja 2012 kiedy w międzyczasie na polskiej pojawiały się późniejsze wersje BETA.

Faktycznie w tej chwili dostępna na stronie PL i ENG wersja firmware TL-MR3420_V2_121206 , na stronie ENG jest opisana jakby była finalną, a na polskiej jako BETA. Podejrzewam, że to jakieś przekłamanie w opisie.

Jak by jednak nie było, tak jak już pisałem wcześniej, ta wersja działa OK (pomijając ciągle nie rozwiązany problem z brakiem poziomu sygnału sieci).

Pozdrawiam:
Maverick78
Awatar użytkownika
SQBI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-03-04, 14:06
Lokalizacja: z nienacka

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: SQBI »

Mnie wersje beta sprawiały problemy, musiałem wrócić do stabilnej.
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

maverick78 pisze: Jak by jednak nie było, tak jak już pisałem wcześniej, ta wersja działa OK (pomijając ciągle nie rozwiązany problem z brakiem poziomu sygnału sieci).
U mnie też jest wszystko w porządku na Becie ;)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: jarek999 »

maverick78 pisze:
Sytuacja wygląda tak:

Prędkość z podłączoną anteną zewnętrzną przy modemie E398 podłączonym bezpośrednio do komputera download ok. 50Mbitów/s.


Prędkość z podłączoną anteną zewnętrzną przy modemie E398 podłączonym do routera MR3420 v1.2 i dalej po WIFI do komputera - download ok. 15-20Mbitów/s.


Prędkość z podłączoną anteną zewnętrzną przy modemie E398 podłączonym do routera MR3420 v2.1 i dalej po WIFI do komputera - download ok. 40-45Mbitów/s.
Ależ tu nie ma żadnych cudów w hardware v2(poza wyglądem zewnętrznym, problem z zasilaniem po USB-jest taki sam, z resztą w produktach TP-Linka z najwyższej półki również występuje-taka taktyka producenta odnośnie oszczędności). Wyższa prędkość jest osiągana dzięki software a konkretnie sposobie nawiązywania połączenia przez router -NDIS. Dlatego jeszcze jest problem z odczytywaniem danych z interfejsów modemu (w kolejnych wersjach softu może się z tym już uporają) ;)
jareq
maverick78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-22, 14:58
Lokalizacja: Stróża

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: maverick78 »

jarek999 pisze:Ależ tu nie ma żadnych cudów w hardware v2
Witam,

cud nie cud, ważny jest efekt...tzn. śmiesznie tani router (ok.120zł) daje wreszcie dobrą przepustowość pod LTE i to jest fakt, jak to zrobili średnio mnie obchodzi :D

Pozdrawiam,
Maverick78
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: jarek999 »

maverick78 pisze: cud nie cud, ważny jest efekt...tzn. śmiesznie tani router (ok.120zł) daje wreszcie dobrą przepustowość pod LTE i to jest fakt, jak to zrobili średnio mnie obchodzi :D
Ja te produkty znam jak własną kieszeń (tj. tani i wydajny obliczeniowo router ale jeżeli myślimy o niezawodnym dostępie do sieci przez modem 3G to na start wskazany dobry-wydajny w zasilanie aktywny HUB USB, na stałe-24h/24h nie potrafi nawet zasilić modemu CDMA o dużo mniejszym apetycie na energię-dodatkowy wydatek ok. 50zł). :cfaniak:
jareq
maverick78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-22, 14:58
Lokalizacja: Stróża

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: maverick78 »

jarek999 pisze: Ja te produkty znam jak własną kieszeń (tj. tani i wydajny obliczeniowo router ale jeżeli myślimy o niezawodnym dostępie do sieci przez modem 3G to na start wskazany dobry-wydajny w zasilanie aktywny HUB USB, na stałe-24h/24h nie potrafi nawet zasilić modemu CDMA o dużo mniejszym apetycie na energię). :cwaniak:
Witam,

nie no sprawa ze słabym zasilaniem USB to jest znana od dawna (w V1 i teraz w V2), jednak jeszcze raz powtarzam, nie ma chyba w tej chwili lepszego i tańszego routera obsługującego sensownie modemy LTE nawet biorąc pod uwagę potrzebę dokupienia aktywnego HUB-a (swoją drogą Tp-Link znając ten problem od tak długiego czasu powinien chyba taki dorzucać do kompletu z routerem...he,he... :rotfl: ).

Podsumowując, używałem wcześniej V1 a teraz V2 i sobie chwalę. Routery są proste w konfiguracji, stabilne i od wersji V2 świetnie działają z LTE. Ja bazując na swoich doświadczeniach mogę z czystym sumieniem polecić każdemu wersję V2. Po przejściu na LTE zastanawiałem się nad zakupem routera który będzie miał odpowiednią przepustowość np. Dovado lub AirLive N450R (niestety bardzo kosztowne), ale akurat pojawiła się wersja V2 MR3420 Tp-Link-a, zaryzykowałem (po rozmowie z osobą która go wcześniej testowała) i nie żałuję. Za mniej więcej 1/3- 1/4 ceny wyżej wymienionych routerów mam router który świetnie się sprawdza w LTE i w zastosowaniach do których go używam (sieć domowa).

Pozdrawiam
Maverick78
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

jarek999 pisze: na stałe-24h/24h nie potrafi nawet zasilić modemu CDMA o dużo mniejszym apetycie na energię
Często tak jest, ale u mnie przy słabym sygnale, ok -95 dBm działa stabilnie i połączenie jest utrzymywane przez około tydzień patrząc po czasie online modemu na stronie routera. Nigdy mi nie rozłączyło się połączenie podczas korzystania czy nawet ściągania dużych plików. Do routera wpięty mam modem Huawei e353-u2 połączony z panelem bestpartnera.
maverick78 pisze:Podsumowując, używałem wcześniej V1 a teraz V2 i sobie chwalę.
A jak oceniasz zasięg wifi w stosunku do siebie tych 2 wersji? Też używam V2, a miałem wcześniej V1 ale zasięg wydaje się być delikatnie słabszy w nowej wersji mimo, że według strony TP-LINKA zastosowano mocniejsze 5 dBi anteny (V1 miał 3dBi).
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: jarek999 »

krystian93p pisze: Często tak jest, ale u mnie przy słabym sygnale, ok -95 dBm działa stabilnie i połączenie jest utrzymywane przez około tydzień patrząc po czasie online modemu na stronie routera. Nigdy mi nie rozłączyło się połączenie podczas korzystania czy nawet ściągania dużych plików. Do routera wpięty mam modem Huawei e353-u2 połączony z panelem bestpartnera.
To że korzystasz z anteny zewnętrznej wpływa bardzo korzystnie na stabilność sygnału (nawet gdy nie jest wysoki). Nie wiem na jakiej postawie twierdzisz że trzyma Ci połączenie tydzień? W tym przypadku nie jest ważny status pracy routera lecz linku z siecią GSM (a konkretniej jest to widoczne po zewnętrznym adresie IP pod jakim jesteśmy dostępni), może być tak że w czasie tego tygodnia router wykonuje kilkanaście reboot połączenia z siecią. ;)
jareq
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

jarek999 pisze:W tym przypadku nie jest ważny status pracy routera lecz linku z siecią GSM (a konkretniej jest to widoczne po zewnętrznym adresie IP pod jakim jesteśmy dostępni)
Właśnie chodzi mi o czas pracy połączenia z siecią "Online Time", który znajduje się pod nagłówkiem 3G/4G, a nie czas pracy samego routera. Teraz jeszcze sprawdzę dla pewności po IP, ale nawet sam biling play potwierdza to, że modem jest połączony ciągle z siecią, gdyż znadują się tam połączenia trwające 4-6 dni.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: jarek999 »

krystian93p pisze: Właśnie chodzi mi o czas pracy połączenia z siecią "Online Time", gdyż znadują się tam połączenia trwające 4-6 dni.
Z danych z bilingu wskazuje że rzeczywiście jest to połączenie w ramach jednej sesji z siecią. Wszystko fajnie-gdyby nie kolejna kwestia: intensywność korzystania z sieci (co się dzieje gdy z połączeniem np. wysycamy łącze z ciągając 5-10GB danych z pełną prędkością).???
jareq
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: krystian93p »

jarek999 pisze: Wszystko fajnie-gdyby nie kolejna kwestia: intensywność korzystania z sieci (co się dzieje gdy z połączeniem np. wysycamy łącze z ciągając 5-10GB danych z pełną prędkością).???
Może, aż takich plików nie ściągam ale 1-2 GB zostawiam na noc i bez problemu mam pobrane i to z prędkością zbliżoną do pełnej. Z routera podczas dnia korzysta maksymalnie 6 urządzeń, 3 praktycznie stale (laptop, PC, tablet) i jest wszystko w porządku. Nie twierdzę, że jeśli bym ściągał 10 GB taka sytułacja nie wystąpi. Ale przy takim korzystaniu po prostu nie mam problemu i nie muszę jak na razie stosować HUB-a.
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: encholex »

Dzięki Wam najwyraźniej znalazłem dobrą alternatywę do Tiny, którego miałem właśnie kupować. Pytanie jedno..Czemu jest ich tak mało na Alle..o i jaki polecacie aktywny HUB, bo wiadomo, jest tego dużo i chcę się ustrzec przed kupieniem badziewia... Może ktoś mi wskazać co będzie dobre ? jakiegoś linka czy coś...
ery
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-21, 20:29
Lokalizacja: Pi?a

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: ery »

witam

nabyłem ten router i ogólnie jestem zadowolony , szukam teraz jakiegoś modemu dla karty Aero.

czytałem już nieco na forum o aktywnym hub'ie , istotnej odleglosci modemu od routera itp...

na liscie kompatybilnym modemów wg tp-linka mamy kilka pozycji przy ISP Aero2 :
Aero2 E169 HUAWEI
Aero2 E173s-2 HUAWEI
Aero2 E173u-2 HUAWEI
Aero2 E3131s-2 HUAWEI
Aero2 E353s-2 HUAWEI
Aero2 E372u-8 HUAWEI
i kilka zte

który polecicie?? istotne dla mnie sa: stabilność polaczenia, szybkość wznawiania po 1h no i co oczywiste cena...

dzięki za wskazówki...

PS cenowo dobrze wypada ten E3131-2 ale nie bardzo rozeznaje się w jego dwóch wersjach oraz slyszalem o ponoc slabym gniazdku antenowym.

Pozdr z polnocnej WLKP i około 7km od najlizszego bts'a aero ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: wojteks »

ery pisze:Aero2 E3131s-2 HUAWEI
Aero2 E353s-2 HUAWEI
Aero2 E372u-8 HUAWEI
Coś z tych ale jeszcze potwierdź że te konkretne podwersje obsługują UMTS900.
ery pisze:oraz slyszalem o ponoc slabym gniazdku antenowym
Jak podłączysz antenę, zabezpieczysz przez wyrwaniem to będzie wieczne. Oczywiście jeżeli masz zamiar 2x dziennie odłączać antenę to w 2 tygodnie padnie.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: matek451 »

Pamiętaj też o wymogu regulaminowym BDI AERO2. Modem musi być minimum 10 klasy, czyli 14,4 Mbps. Ja korzystam z E3131 z Play, sprawdzony i polecany. Z gniazdem tak jak napisał poprzednik za dużo nie wojój bo w każdym modemie padnie, nie tylko w Huaweiach. W opcji z modemem podłączysz antenę, zabezpieczysz, modem do routera i zapomnij, nie majstruj a będziesz się nim cieszył do końca darmowego internetu albo dłużej ;)
ery
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-21, 20:29
Lokalizacja: Pi?a

Re: router TP-Link TL-MR3420 wersja 2.0

Post autor: ery »

wojteks pisze:Jak podłączysz antenę, zabezpieczysz przez wyrwaniem to będzie wieczne. Oczywiście jeżeli masz zamiar 2x dziennie odłączać antenę to w 2 tygodnie padnie.
nie zamierzam się bawić, chce zainstalować wszystko i zapomnieć o obsłudze...

dzięki wskazowki

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-02-14, 22:24 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>

[ Dodano: 2013-02-15, 11:23 ]
matek451 pisze:Ja korzystam z E3131 z Play, sprawdzony i polecany.....
czyli nie bede mial problemów z wersja hilink tego modelu ??

a ile trwa wznowienie polaczenia w takim zestawie tj.: mr3420 + e3131 ??
Ostatnio zmieniony 2013-02-14, 22:24 przez ery, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ