Bezprzewodowy internet

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skrafula

Bezprzewodowy internet

Post autor: skrafula »

Witam!

Mam "drobny" problem z internetem:( Tam gdzie mieszkam nie moge miec internetu, chyba ze bezprzewodowy.
Pracuje na iBook`u z systemem MAC OS X 10.3.9 ktory posiada modem 56.600 i port fire wire S 400.
Dowiadywalam sie w erze i w plusie o jakas mozliwosc podlaczenia mi neta lecz oni rozkladaja rece.

Prosze o POMOC!!! Poradzcie mi cos!!!!
Ewa :cry:
MariuszDW

Re: Bezprzewodowy internet

Post autor: MariuszDW »

Ten twój iBook ma porty USB (ten, który znalazłem w sieci - miał)?? Trzeba by znaleźć modem GSM podpinany przez USB. No i jeszcze taki, którego producent dostarcza sterowniki pod MAC'a (a nie tylko pod Windows). Może być jakaś komórka (będzie pracowała jako modem) obsługująca GPRS lub EDGE. Tylko jeszcze raz podkreślam: urządzenie musi być podpinane do komputera przez USB i muszą być do niego sterowniki pod twój system.
skrafula

Re: Bezprzewodowy internet

Post autor: skrafula »

Dziekuje za informacje:)

Ten iBook ma USB. Ok, bede szukac takiego urzadzenia, chociaz zdaje mi sie ze nie bedzie to latwe:( Bo nie wiem jaka siec cos takiego ma w ofercie.

Jeszcze raz dziekuje za info:)
Pozdrawiam
EWA
Jerzyk

Re: Bezprzewodowy internet

Post autor: Jerzyk »

Siemesa ES75 z USB ma ERA
MariuszDW

Re: Bezprzewodowy internet

Post autor: MariuszDW »

Pamiętaj o sterownikach pod MAC OS
ODPOWIEDZ