Router 3g dla e220

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
clannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-10, 12:12
Lokalizacja: Wałbrzych

Router 3g dla e220

Post autor: clannad »

Witam wszystkich

Mam pewien problem z wybraniem routera do modemu e220.

Nie mam za dużo kasy a chciałbym zrobić wifi w mieszkaniu dla 2-3 komputerów.
Mam do dyspozycji modem E220.
Jakie byście zaproponowali routery do niego aby net w miarę działał stabilnie.
Znalazłem m.in. taki:
Tenda 3G622R http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.js ... DA_3G622Rp - niedrogi i jest niby kompatybilny

Czytałem że problemem dla tego modemu jest podawanie za małego zasilania z USB (problemy z TP-Link 3420) - czy to prawda?

Mam tylko jedną uwagę jeszcze - mam kartę SIM z Orange z której nie można ściągnąć PIN- u (nie będę opowiadał drogi przez mękę z Infolinią bo szkoda czasu)
Czy będzie miał ten PIN wpływ na połaczenia - np. raz go wpiszę a następnie przy braku napięcia na router będzie trzeba od nowa to wszystko konfigurować?

Będę zobowiązany za wszelkie rady i odpowiedzi
mantesinf
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-08-03, 19:37
Lokalizacja: W.J.

Re: Router 3g dla e220

Post autor: mantesinf »

clannad pisze:Nie mam za dużo kasy a chciałbym zrobić wifi w mieszkaniu dla 2-3 komputerów.
Mam do dyspozycji modem E220.
Jakie byście zaproponowali routery do niego aby net w miarę działał stabilnie.
Moim zdaniem pasował by TP Link MR3420. Aby działał stabilnie przydało by się jeszcze dokupić Aktywny HUB USB 5V 2A. Żeby też działał stabilnie przydałoby się postawić Router+modem+Aktywny HUB USB w najlepszym miejscu o najlepszej mocy i jakości sygnału.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Router 3g dla e220

Post autor: pogodabartek »

Podstawą było by wymienienie modemu na Huawei E3131 bez Hi Link, bo ten modem posiada zamiast HSUPA goły UMTS jako wysył i na 3komputery to będzie tragedia/samobójstwo używanie takiego starego modemu, bo nie osiąga on dobrych prędkości down/upload oraz pingi w nim to tragedia będzie wraz z uploadem.

Koszt nowego modemu ok 130zł plus wysyłaka plus router ok 150zł

Zacznij lepiej zbierać kasę na te dwa sprzęty bo inaczej nici z dobrego stabilnego internetu na tym starym modemie Huawei e220, bo to jajko to już zabytek bez złącza antenowego nawet.

Musisz ponieść takie minimalne koszty bo inaczej się nie da,chyba że wolisz dalej działać i jeździć syreną zamiast prawie mercedesem, bo mercedesy to firma Sierra Wireless 307/310 USB(stabilność i łapanie zasięgu to ich zalety oraz dobrej jakości i wytrzymałe na wyciąganie złącza antenowe).
clannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-10, 12:12
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Router 3g dla e220

Post autor: clannad »

Bardzo dziękuję za odpowiedź i poradę
Też tak właśnie myślałem bo mam wieczne problemy z tym modemem - często muszę firmware wgrywać jak się zawiesi - trudno kasę trzeba wydać :)

A czy antenę do tego modemu zakupić czy też sobie podarować? - mam bardzo blisko do BTS-a (ok. 500 m)

pozdrawiam
mantesinf
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-08-03, 19:37
Lokalizacja: W.J.

Re: Router 3g dla e220

Post autor: mantesinf »

Podstawą było by wymienienie modemu na Huawei E3131
Jakby miał kupować TP-Linka MR3420 v1 to nie polecam mu tego modemu jak nie chce zmieniać Firmware routerka na OpenWRT GargoylePL, gdyż nie jest on z nim kompatybilny na oryginalnym software. Po wgraniu GargoylePL dopiero (jeżeli dobrze pamiętam) by zaczął działać (Oczywiście mówiłem o v1 tego routerka... nie wiem jak w najnowszej wersji... może jest on kompatybilny ale nie sprawdzałem tego).
clannad pisze:A czy antenę do tego modemu zakupić czy też sobie podarować? - mam bardzo blisko do BTS-a (ok. 500 m)
A ten BTS to na pewno pod HSPA+(UMTS 2100)?? Najlepiej najpierw sprawdzić w swojej okolicy (btsearch.pl) czy jest to pod 2100. A wgl... najlepiej pożyczyć czyjś modem w okolicy z technologią HSPA+ (ewentyalnie HSDPA) i srawdzić jaka będzie moc sygnału i jaki ping np. w cmd lub speedteście. Właściwie jak będzie dobry sygnał to można będzie coś myśleć o zakupie:D
clannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-10, 12:12
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Router 3g dla e220

Post autor: clannad »

Już to sprawdzałem wcześniej i ten BTS jest na 2100

Już kupiłem tego e3131
Jaki byście polecali do niego modem? - powiedzmy do 150-200 zł
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router 3g dla e220

Post autor: matek451 »

Pytasz oczywiście o router.Nieprawda jest, że E-3131 jest niekompatybilny z TP-LINK MR-3420. Mam nadzieje, że kupiłeś ten modem z PLAY, a nie HiLink. Działa on z tym MR-3420 , choć znane są problemy z niską wydajnością prądowa tego routera. Wersję v.2 można kupić od 120 zł.
clannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-10, 12:12
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Router 3g dla e220

Post autor: clannad »

Przepraszam - chodziło rzeczywiście o router - i właśnie zauważyłem że ten MR3420 ludzie sobie chwalą aczkolwiek teraz trochę mnie zaniepokoiłeś o tej wydajności prądowej

Zauważyłem że ten MR3420 już zmienił nawet wygląd czyli może także polepszyli mu tą wydajność prądowa
A jeśli nie ten MR to jakiś inny? Sapido, Edimax?
clannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-10, 12:12
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Router 3g dla e220

Post autor: clannad »

dosyć szybko kupiłem polecany przez was modem 3131 oraz do niego router TP-Link 3420 (model już w nowej obudowie) i powiem wam że prędkości są naprawdę wyższe - wielkie dzięki!!!!!!

Teraz pingi na poziomie 75ms wcześniej ok. 220
Download - 8,42 wcześniej 2-4 (wiem że zależy to od pory dnia
Upload - 2 Mbit wcześniej 0,3 (tu jestem naprawdę mile zaskoczony)

I wszystko byłoby git gdyby nie to że jestem połączony via kabel do routera a nie mogę ustawić aby widziały go inne kompy
Jak odłączę kabel to na wifi na tym kompie co konfigurowałem router, przy ssid jest czerwony "x" że niby nie można (pierwszy raz widzę taki komunikat)
Na innym kompie widzi SSID ale nie może się połączyć - why?

Hasło ustaliłem, inne zabezpieczenia wyłączyłem

Miał ktoś może podobny problem i wie jak to ustawić?

Byłbym zobowiązany

i stawiam piwko
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Router 3g dla e220

Post autor: pogodabartek »

Zobacz w jakim standardzie ustawiłeś wifi,może inne komputery maja tylko typ G a Ty dałeś np. typ N

Warto tez zobaczyć jak masz ustawione szyfrowanie,bo tu może być problem,a najlepiej to zobaczyć to poprzez teamviewer i zrobić to zdalnie jesli się nie znasz.
ODPOWIEDZ