Jaki modem.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joys3
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-17, 21:46
Lokalizacja: Italia

Jaki modem.

Post autor: joys3 »

Mam pytanie odnosnie jaki modem wybrac.
Zastanawiam sie czy wybrac modem tylko na UMTS czy wybrac modem zeby mial w sobie GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA
Najlepsza byla by opinia ludzi ktorzy juz uzywaja internetu tą technologia i maja doswiadczenia odnosnie modemów.
Interesuje mnie modem zebym mogl podlaczyc do komputera Pc.
Z tego co widze to wiekszosc to sa karty do laptopow.
Prosze o nazwy modemow i ewentualnie przyblizone ceny.
I jak internet sie zachowuje w tych technologiach chodzi np o programy np Gadu-gadu,Skype,otwieranie stron,Outlook Express itp
Z góry serdecznie dziekuje
co moze sie zepsuc kiedys sie zepsuje
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Jaki modem.

Post autor: canidy »

Tak serio, to masa informacji jest na tym forum w analogicznych tematach. Dlaczego nikt nie korzysta z opcji szukania zanim zada pytanie...?

Jeżeli tylko do PC to sprawdź w zasięgu jakiej technologi danego operatora jesteś. Jeżeli masz dobry zasięg UMTS i nie zamierzasz przemieszczać się z PC to wystarczy model z UMTS i ewentualnie HSDPA. Jeżeli przewidujesz, że się przeprowadzisz lub masz zamiar kupić laptopa to weź taki z GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA.
Każdy modem może być podłączony do PC, kwestia użycia przejściówki z PCI na PCMCIA, więc nie musisz się tym kierować, tym bardziej, że modemy na USB są wolniejsze i takiego z UMTS ciężko znaleźć.

Poczytaj na forum, przecież tu są odpowiedzi na wszystkie Twoje wątpliwości...
Awatar użytkownika
joys3
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-17, 21:46
Lokalizacja: Italia

Re: Jaki modem.

Post autor: joys3 »

masz racje zapwne jest ale trzeba poszuakc.
ja obecnie nie mam takiego dobrego internetu bo co chwilke mi rozlacza wiec suzkanie nie wchodiz w gre, chodz chcialem poszukac ale nic z tego.
domyslam sie ze chyba korzystasz z umts?
A odnosnie cen moze bys cos wiedzial odnosnie takich modemow i przejsciowek?
ja poprostu jestem nowy jesli chodzi o te rzeczy i dlatego za duzo nie wiem wiec pytam bo predzej sie dowiem od ludzi tych co juz z tego korzystaja i moga poradzic co kupic jakiej firmy itp.
serdeczne dzieki
co moze sie zepsuc kiedys sie zepsuje
keczmir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-07-17, 13:07

Re: Jaki modem.

Post autor: keczmir »

wszystko zalezy od twoich potrzeb i mozliwosci technologicznych danej stacji. otoz jesli mieszkasz w duzym miescie i masz umts (np wawa poznan krakow 3miasto itd.) i nie masz zamiaru ruszac twojego modemu z tego miasta 9np podroze przeprowadzki0) to polecam modem z umts/gprs. Jesli jestes w mniejszym miescie i masz edge i tez nie planujesz sie przemiaszczac to proponuje modem umts/edge/gprs/ gdyz operatorzy stale powiekszaja zasieg umts i mozesz sie niedlugo znlezc w jego zasiegu wiec zaoszczedzisz na kupnie drugiego modem. jesli mieszkasz na wsi i masz tylko gprs to polecam modem edge/gprs bo migdy nie wiadomo kiedy operator uruchomi edge na danym nadajniku. jesli mieszkasz w bardzo duzym miescie np wawa to kup modem z hsdpa/umts/edge. jesli jednak planujesz podrozowac z modemem to polecam taki ktory ma w sobie opcje z gprs wtedy zawsze bedziesz mial neta. widzialem ostatnio na allegro modem Hsdpa/umts/edge/gprs prosto na pc klasa 10 za 1500zl!!! kompleksowym rozwiazaniem byloby kupno np Option GT-max tez z hsdpa itd i zastosowanie przejsciowki na pcmcia (koszt ok 70zl) zeby podlaczyc do zwyklego kompa. pozdro
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem.

Post autor: bob »

Dodam tylko ,że jeśli mieszkałbyś w Katowicach to musisz mieć koniecznie modem z HSDPA ,który może przydać Ci się we Włoszech w których przebywasz.Taki modem w Polsce kupisz już za 700 zł (GT3G+).
Awatar użytkownika
joys3
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-17, 21:46
Lokalizacja: Italia

Re: Jaki modem.

Post autor: joys3 »

super dzieki chlopaki :)
dowiem sie ile taki modem kosztuje we wloszech i zakladam internet na tej technologii bo gprs to tnie czesto
co moze sie zepsuc kiedys sie zepsuje
ODPOWIEDZ