Jaki według was jest najlepszy i nie za drogi modemGPRS/UMTS

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pitmen86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-13, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Jaki według was jest najlepszy i nie za drogi modemGPRS/UMTS

Post autor: pitmen86 »

Potrzebuje dobrego i nie za drogiego modemu GPRS/UMTS albo jakiegoś lepszego ale zeby transfery były szybkie nie znam sie zabardzo na tym dlatego tu pisze i mam nadzieje ze jakieś odpowiedzi dostane :) Kupiłem aktywację iPlusa i łącze sie teraz z internetem przez telefon komórkowy Nokia 6020 ale szybkośc 5kb/s to mnie nie zadowala i słyszłałem ze przez modemy było by szybciej co proponujecie??
pitmne86
Awatar użytkownika
hubikas
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-05-25, 19:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki według was jest najlepszy i nie za drogi modemGPRS/UMTS

Post autor: hubikas »

Jesli nie przeszkadza ci korzystanie z telefonu do laczenia sie internetem, to najtanszym wyborem bedzie Nokia 6650, ktora posiada wbudowany modem UMTS, transfery podzczas sciagania plikow dochodza do max jakie oferuje w Polsce UMTS czyli 47kB/s. Oczywiscie nie jest prawda ze przez modemy jest szybciej, to wszystko zalezy od sily zasiegu i oferowanej przez operatora w danym rejonie uslugi ( GPRS, EDGE lub UMTS ).
iPlus + NOKIA 6650 = UMTS = ~ 45kB/s :-) 2006r stare czasy, kto to jeszcze pamieta :-)
Awatar użytkownika
Kuna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2005-12-28, 21:44

w

Post autor: Kuna »

Jeżeli piszesz, że na nokii 6020 masz takie słabe transfery, oznacza to że nie jeteś w zasięgu EDGE. Przypuszczam że UMTS nie będzie tym bardziej.
pitmen86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-13, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: w

Post autor: pitmen86 »

Kuna pisze:Jeżeli piszesz, że na nokii 6020 masz takie słabe transfery, oznacza to że nie jeteś w zasięgu EDGE. Przypuszczam że UMTS nie będzie tym bardziej.
Ale byłem w salonie plusa i powiedzieli mi ze przez telefon jest wolniej niż przez modem a nokia 6020 ma jakiś modem EDGE ale wolniejszy od innych a w warszawie to umts jest wszędzie a edge to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> patrzyłem na zasięg UMTS plusa i jest w całej wawie jakie proponujecie modemy do komputera ??
pitmne86
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: w

Post autor: magmike »

pitmen86 pisze:Ale byłem w salonie plusa i powiedzieli mi ze przez telefon jest wolniej niż przez modem a nokia 6020 ma jakiś modem EDGE ale wolniejszy od innych
Przez ten modem (6020) może być wolniej bo nie ma najwyższej klasy EDGE, ale to nieprawda że będzie wolniejszy od modemu pod PCMCIA. Z Twojej prędkości wynika, że nie jesteś w zasięgu EDGE.
Ja bym jednak proponował Nokie 6630 (UMTS/EDGE/GPRS).
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: w

Post autor: Enzo »

pitmen86 pisze: a w warszawie to umts jest wszędzie a edge to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> patrzyłem na zasięg UMTS plusa i jest w całej wawie
Może i jest wszędzie ;) , ale np. u mnie sygnał jest tak słaby, że dopiero wymuszenie trybu UMTS w telefonie pozwala z niego korzystać, w Lublinie miałem podobną sytuację. Więc na twoim miejscu nie wierzyłbym tak mocno w te mapki.
iPlus+E61i=FUN
pitmen86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-13, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki według was jest najlepszy i nie za drogi modemGPRS/UMTS

Post autor: pitmen86 »

Sprawdzałem na http://www.speedtest.pl tej własnie stronie jaki mam transferek i pokazało mi 38kbps a mieszkam w warszawie to mi sie wydajre ze jak bym kupił modem do komputera to by szybciej chodziło niż z tego telefonu zgadza się ?? co proponujecie?? bo rozmyslałem zeby kupić modem i podłączyć do niego antenę wzmacniającą i pujdzie UMTS?? Jest ktoś z kabat i wypowie sie na ten temat??
pitmne86
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki według was jest najlepszy i nie za drogi modemGPRS/UMTS

Post autor: magmike »

pitmen86 pisze:mi sie wydajre ze jak bym kupił modem do komputera to by szybciej chodziło niż z tego telefonu zgadza się ?? co proponujecie??
Zapoznaj sie z klasami EDGE, bo jeśli kupisz modem który ma tą samą klasę EDGE co 6020 to na pewno Ci szybciej nie pójdzie.
Ja proponuje żebyś ten telefon pionowo postawił np. do szklanki włożył i sprawdził czy wtedy łapie Ci EDGE, bo jak nie to z UMTSem może też być problem, nawet na zew. antenie. Ścian tam dużo masz? Same bloki czy jak?
pozdrawiam, magmike
pitmen86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-13, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki według was jest najlepszy i nie za drogi modemGPRS/UMTS

Post autor: pitmen86 »

oglądałem mapkę zasięgu iplusa i w moim regionie kabaty nie łape edge tylko gprs ale co dziwne jest tam UMTS to morzliwe??
pitmne86
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Jaki według was jest najlepszy i nie za drogi modemGPRS/UMTS

Post autor: robbo2k »

pitmen86 pisze:oglądałem mapkę zasięgu iplusa i w moim regionie kabaty nie łape edge tylko gprs ale co dziwne jest tam UMTS to morzliwe??

W tej chwili jestem 100 metrow od glownej ulicy warszawskiej Pragi
nie ma tu ani EDGE ani UMTSa made in Plus.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki według was jest najlepszy i nie za drogi modemGPRS/UMTS

Post autor: magmike »

pitmen86 pisze:oglądałem mapkę zasięgu iplusa i w moim regionie kabaty nie łape edge tylko gprs ale co dziwne jest tam UMTS to morzliwe??
Możliwe, w centrum Chorzowa Plus ma podobnie.
pozdrawiam, magmike
ODPOWIEDZ