Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Post autor: Throu »

Witam

Mam nadzieje, że dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie. Ale do rzeczy.
Panowie mam dylemat, aktualnie używam OrangeFree na bazie CDMA (karta w MV610). Śmiga ładnie, między 3-4 Mb/s w ciągu dnia, nieco szybciej w nocy, bez żadnej anteny pomocniczej, itd. Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, w mojej okolicy pojawiło się Networks! i zastanawiam się czy warto coś w tym kierunku kombinować. Dlaczego się zastanawiam?

No bo do nadajnika mam z 8 km, po drodze trochę drzew. A ważne żeby sygnał był stabilny no i zysk na prędkości taki, żeby opłacało mi się z dotychczasowych 3-4 Mb/s z CDMA przesiadać. Potestowałem trochę w telefonie (Samsung Galaxy mini), loguje mnie do sieci 26034 to jest UMTS Orange (chyba 2100, bo 900 raczej jeszcze nie działa? - choć na tym nadajniku z którego łapię sygnał jest cały komplet od cdma450, umts900 po umts2100) i generalnie na telefonie wewnątrz budynku, w pokoju gdzie miałbym to wszystko użytkować sygnał jest między 95-110 dBm według Netmonitora, tego w wersji na Androida.

Kusi mnie oczywiście HSPA+ DC i zastanawiam się czy warto przy takich parametrach inwestować kasę? Czy antena poprawiłaby osiągi na tyle żeby gra była warta świeczki? (a uznam, że będzie warta przy prędkości od 7 Mb/s wzwyż i stabilnym pingu). Co myślicie? Prosiłbym o jakieś porady głównie co do anteny, itd bo z modemów to widzę, że najtańszy z obsługujących HSPA+ DC byłby Huawei E372. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

PS: namiary z btsearch podam w razie czego na pw.

edit// poszperałem trochę po sieci i wychodzi na to, że to 26034 to jest UMTS900 :/ hm, czyli 2100 chyba jednak do mnie nie dociera, więc temat prawdopodobnie psu na bude.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Post autor: marens »

26034 to jest UMTS900, w którym jest HSPA+. Galaxy Mini obsługuje maksymalnie HSPA 7,2Mbit/s. Jeśli masz taryfę Orange Free to przełóż kartę z routera do telefonu i sprawdź jak sprawuje się internet. Odnośnie UMTS2100 to wybierz "Lokalizacje z bazy BTSearch" i sprawdź czy ktoś tej stacji nie zweryfikował.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Post autor: zurek »

marens pisze:26034 to jest UMTS900, w którym jest HSPA+. Galaxy Mini obsługuje maksymalnie HSPA 7,2Mbit/s. Jeśli masz taryfę Orange Free to przełóż kartę z routera do telefonu i sprawdź jak sprawuje się internet. Odnośnie UMTS2100 to wybierz "Lokalizacje z bazy BTSearch" i sprawdź czy ktoś tej stacji nie zweryfikował.

Możesz mi powiedzieć co oznacza u mnie w programie top_netinfo CID:2611 oraz CID:12607...czy to UMTS900 czy UMTS2100.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Post autor: Andrzejz78 »

zurek pisze:Możesz mi powiedzieć co oznacza u mnie w programie top_netinfo CID:2611 oraz CID:12607...czy to UMTS900 czy UMTS2100
Najprostszy sposób to wymuszenie pasma tylko W900 i sprawdzenie z czym się łączysz Następnie odznaczenie pasma W900 i zaznaczenie W2100 i sprawdzenie z czym się łączysz na drugiej częstotliwości
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Post autor: zurek »

Na CID: 12607 łączę się na W900 a na CID: 2611 to na W2100...sprawdzałem
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Post autor: DejaVu »

Witam! ja mam podobne pytanko ;) więc nie chcę zakładać nowego tematu :) w listopadzie kończy mi się umowa na CDMA w Plusie po przedłużeniu - wcześniej miałem też CDMA tylko z Orange .W domu mam zasięg 3G Orange jak i Plusa ,nadajnik obydwu operatorów w tym samym kierunku i odległości , z tym że Orange jest po NetWorks! na 900mhz. i tu moje pytanie - czy to jest lepsze jak np. zwykłe 900mhz. ? Nie wiem co wybrać ? Plus czy Orange ,interesuje mnie najkrótsza umowa bez urządzenia w okolicach 50pln. nie jestem ssakiem ;) jeśli potrzebuję jakiś duży plik , to proszę o to brata który ma kabel - net to takie moje okno na świat , pozbyłem się TV więc czasem dobrze jest wiedzieć co dzieje się na świecie :hyhy: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Post autor: Orange Ekspert »

Jeśli masz odpowiednie urządzenie to możesz przetestować działanie internetu na karcie prepaid np. Orange Free na kartę http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html a później zdecydować się na zakup oferty abonamentowej, której szczegóły sprawdzisz tutaj http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html

Pozdrawiam
Tomek
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Przesiadka na Networks - prośba o poradę

Post autor: DejaVu »

Owszem mam w razie ''W'' Orange free na kartę ;) obecnie puste konto :facepalm: testowałem też 3G Plusa jak przedłużałem umowę na 3 rok - dali mi sprzęt na próbę - Orange wypadł lepiej , chociaż CDMA jest bardziej stabilne u mnie w lesie , tym bardziej że mam na dachu antenę zewnętrzną. Chodzi mi bardziej o różnicę zwykłego 3G a tego z NetWorks , jedno i drugie na 900mhz .
ODPOWIEDZ