Nokia 6125 + BlueConnect

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
K@millo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-29, 20:07
Lokalizacja: Koby?ka

Nokia 6125 + BlueConnect

Post autor: K@millo »

Witam wszystkich. Mam pytanko następujące...moze sie nie doczytałem wystarczająco więz z góry wybaczcie.

Chce sobie kupic blue connecta, abonament jest całkiem całkiem do przyjęcia, limit danych da sie znieść ( nie korzystam az tyle z netu ) itp... no nie podobają mi sie ceny modemów, dlatego szukam obejścia.
Mam Nokie 6125, telefonik obsluguje EDGE/GPRS. I teraz pytanie, podłączam go do laptopa, dajmy na to ze via USB, uzywam go jako modemu do GPRS-u. Teraz pytanko, jest usługa BlueConnect w komórce. Dostępna np z Nokią 6680. Telefon ma praktycznie takie same parametry jak ten mój (pomijając symbiana i umts :/ ), chodzi mi o transmisje gprs/edge. Skoro na 6680 działa ten BC to czy zadziała na moim. Moj fon nie obsluguje UMTS-u ale ma np. Modem Siemensa chyba EC70, ten który Era proponuje do usługi BC tez dziala tylko na gprs/edge. No przyznam ze 6680 i ten modem mają szybszy EDGE bo do 225 czy jakoś tak...
Zdaje sie ze mimo wszystko to bedzie działało. Czy moje rozumowanie jest poprawne?? Czy o czymś nie wiem na temat BC??
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nokia 6125 + BlueConnect

Post autor: magmike »

Nawet jak będziesz miał 6680 z UMTSem a pojedziesz do jakiejś dziury gdzie jest tylko zasięg GPRS to myślisz że nie pójdzie? Pójdzie! Tak samo pójdzie 6125, jak i inne modele które mają wbudowany modem.
pozdrawiam, magmike
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Nokia 6125 + BlueConnect

Post autor: Szadzik »

Jeśli chcesz korzystać z BC na telefonie, to pozostaje tylko kwestia tego, jaki masz wyświetlacz w nim. Jeśli jest to jakiś znaczek pocztowy, to wiele nie pooglądasz sobie. Jeśli będziesz miał telefon z duzym wyświetlaczem, ewentualnie symbianem, to łatwiej Ci się będzie stronki przeglądało a i więcej się stron otworzy.
Jeśli Cię interesują notowania giełdowe to poszukaj trochę na necie jak to jest z tym wchodzeniem z telefonu na strony z notowaniami. Łatwo nie jest.
Back to the Future ;)
K@millo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-29, 20:07
Lokalizacja: Koby?ka

Re: Nokia 6125 + BlueConnect

Post autor: K@millo »

chodziło mi o to czy tego telefonu moge uzyc jako modemu do usługi Blue Connect... znaczy chciałem sie upewnić. Nie chce przeglądać neta na komórce tylko przez usb lub irde podłaczyć koma jako modem do laptopa i na lapie przeglądać net.
Podsumuwując nie ma problemu, pójdzie to na takim fonie ??!!??
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6125 + BlueConnect

Post autor: Jaco »

Jasne że pójdzie.Tylko zamiast irdy lub kabla proponuję bluetooth.Będzie mniej problemów z połączeniem do kompa.Jak połączyć jest opisane na forum.
K@millo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-29, 20:07
Lokalizacja: Koby?ka

Re: Nokia 6125 + BlueConnect

Post autor: K@millo »

no no i o taką konkret informacje własnie mi chodziło...potwierdziła ona tylko moje przypuszczenia. THX 4 all
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6125 + BlueConnect

Post autor: Jaco »

K@millo pisze:no no i o taką konkret informacje własnie mi chodziło...potwierdziła ona tylko moje przypuszczenia. THX 4 all
Od tego tu jesteśmy. :lol:
ODPOWIEDZ