Zasieg DC-HSPA+

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pb923
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-11-02, 19:41
Lokalizacja: piaseczno

Zasieg DC-HSPA+

Post autor: pb923 »

Witam.Pytanko.Modem huawei e3276.Aplikacja mobile partner modem z sieci plus.W ustawieniach sieci na preferowane wcdma wyswietla mi zasieg DC-HSPA+.Czy to oznacza ze mam zasieg DC czy nie.Laczylem sie z obsluga klienta orang i tam kobitka mnie poinformowala ze nie ma DC.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Zasieg DC-HSPA+

Post autor: kmy »

Jeśli jest informacja, że aktualne połączenie jest w technologii DC-HSPA+ to jest.
Pani w infolinii może nie mieć aktualnych informacji, cały czas sieć Orange i T-mobile jest modernizowana. mogli już coś uruchomić, ale jeszcze nie jest uaktualnione.
A wg planów modernizacyjnych to akurat Piaseczno jest w trakcie prac.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zasieg DC-HSPA+

Post autor: Andrzejz78 »

U mnie w Plusie było jeszcze lepiej Wyświetlało mi się DCHSPA+ a trzecia nośna występowała tylko "od święta" Prędkości nic się nie zmieniły
Teraz od dłuższego już czasu jest samo HSPA+
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zasieg DC-HSPA+

Post autor: Patryk »

Andrzejz78 pisze:U mnie w Plusie było jeszcze lepiej Wyświetlało mi się DCHSPA+ a trzecia nośna występowała tylko "od święta"
DC = Dual Carrier, nie Triple Carrier.

Poza tym trzeciej nośnej Plus właściwie nie wykorzystuje - może na kilku sajtach w całym kraju.
UKE powinno wszcząć postępowanie wobec Polkomtela w sprawie nieefektywnego wykorzystania częstotliwości...
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zasieg DC-HSPA+

Post autor: Andrzejz78 »

DC = Dual Carrier, nie Triple Carrier
Nie miałem na myśli trzech nośnych jednocześnie Wiem co to DC ;)

W lato czasami wskakiwała 10713 ale żadnej różnicy nie zaobserwowałem w prędkości
ODPOWIEDZ