Modem LTE z wejściem antenowym

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
manfred
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-04, 17:18
Lokalizacja: Podhale

Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: manfred »

Witam serdecznie teraz pracuje na modemie E173 do którego jest podpięta antena. Bez tej anteny nie ma szans na odbiór w Aero2. Zastanawiam się nad modemem który obsłuży LTE Play. Z mapki wyczytałem że moja lokalizacja jest na skraju zasięgu. Czy w takim razie jest taki zestaw czyli modem z wejściem antenowym?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: wojteks »

manfred pisze: czyli modem z wejściem antenowym?
Powiedzmy e398, e3276.
Nie pomagam na PW!
manfred
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-04, 17:18
Lokalizacja: Podhale

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: manfred »

Ten drugi zdecydowanie tańszy. Teraz tylko pozostaje mi przetestować w moim miejscu zamieszkania i jeśli będzie odbierał to zostawić a jeśli nie to zwrócić sprzedawcy. Muszę tylko dokupić chyba najlepiej internet na karte w plusie.
dexter18

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: dexter18 »

ZTE 821, ale polecam Huawei jak kolega wyżej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: wojteks »

manfred pisze:Ten drugi zdecydowanie tańszy.
Tylko zwróć uwagę przy zakupie czy dany egzemplarz obsługuje LTE1800, pewne są tylko z Plusa/CP/nie wiem czy Play tez ma je w ofercie.
Nie pomagam na PW!
manfred
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-04, 17:18
Lokalizacja: Podhale

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: manfred »

Mam dwa wcześniej wspomnianey prze ze mnie i jeszcze jeden. Oba świetnie działają z orange i Aero. Ale prędkośc aero doprowadza mnie do szału.

No niestety ten drugi ma
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
UMTS 900 / 1900 / 2100
LTE 800 / 2600
GPRS / EDGE / HSDPA / HSUPA / HSPA+ / DC-HSPA+ / LTE
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: wojteks »

manfred pisze:Ale prędkośc aero doprowadza mnie do szału.
To kup internet w Plusie/CP i po problemie.
manfred pisze:No niestety ten drugi ma
Z obecnym LTE nie będzie działał.
Nie pomagam na PW!
manfred
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-04, 17:18
Lokalizacja: Podhale

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: manfred »

wojteks pisze:To kup internet w Plusie/CP i po problemie.
Najpierw muszę sprawdzić czy będzie działał. Co mi z tego że podpiszę umowę jak nie będzie odbioru. Chyba że sie dogadam w plusi i w jakiś sposób pozwolą mi sprawdzić. Nie mam przekonania do abonamentu wole internet na kartę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: matek451 »

Kolego mieszkasz w okolicach Krakowa czy Tarnowa tylko tam Play ma zasięg LTE. Podaj najpierw lokalizacje to sprawdzę. Z Plusem(CP) sytuacja jest o wiele lepsza. Nie kupuj modemu spoza polskiej dystrybucji E-3276 znajdziesz tylko z Plusa, CP lub Orange( ma simlocka).Jesli chodzi o Play to oferuje MF823 ale jest to HiLink, podobnie jak E-3272 nowy modem LTE w ofercie Huawei( dostępny w Plusie i CP. Ten, który wybrałeś to E-3276 z mołdawskiego Megafon a on nie obsługuje LTE1800 używanego w Polsce.
manfred
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-04, 17:18
Lokalizacja: Podhale

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: manfred »

Jak Ci podam to padniesz Kuźnice w Zakopanem i z tego co przeglądam to tylko Plus.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: wojteks »

manfred pisze:Co mi z tego że podpiszę umowę jak nie będzie odbioru
Skoro działa aero2 to będzie też działał Plus/CP ponieważ UMTS900 w tych sieciach zapewnia aero2.
manfred pisze:Chyba że sie dogadam w plus
Kup na próbę starter internetowy z Plusa i testuj.
Nie pomagam na PW!
manfred
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-04, 17:18
Lokalizacja: Podhale

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: manfred »

Czyli wszystko jasne muszę kupić modem który obsłuży plusa. Sorry ale dopiero łykam wiadomości na temat lte i nie orientuje się dokładnie o co chodzi.
dexter18

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: dexter18 »

Czyli wszystko jasne muszę kupić modem który obsłuży plusa. Sorry ale dopiero łykam wiadomości na temat lte i nie orientuje się dokładnie o co chodzi.
Modem który obsługuje LTE. Kup sobie E3726.
Ostatnio zmieniony 2014-01-24, 17:27 przez dexter18, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: wojteks »

manfred pisze:muszę kupić modem który obsłuży plusa
Czy Ty czytasz co ja odpisuję za zrozumieniem? Musiałbyś kupić modem o ile chciałbyś mieć LTE1800 bo tylko tego wspomniany modem nie obsługuje.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: matek451 »

Jeśli mieszkasz w Kuźnicach to jesli chcesz korzystać z LTE Plusa lub Cyfrowego Polsatu oprócz modemu LTE musisz sie liczyć z zakupem anteny zewnętrznej DUAL LTE na 1800MHz. Tylko nie bierz czasami nibyanteny od operatora. Koszt polecanej przez nas to ok.200 zł. Najbliższy BTS LTE1800,który zapewnia u ciebie zasięg w Plusie/CP to Zakopane ul. Balzera 15 lub Tetmajera 27. W Zakopanem internet LTE1800 ma też Orange, najbliższy BTS też przy Balzera15 oraz Chałubińskiego 30. Możesz przetestować obydwu operatorów( Plus/CP i Orange). Oferta Orange jest atrakcyjniejsza cenowo.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: jackuss81 »

manfred pisze:Jak Ci podam to padniesz Kuźnice w Zakopanem i z tego co przeglądam to tylko Plus.
Coś słabo szukałeś kolego :D W Twojej miejscowości według mapy btsearch swoje nadajniki mają T-mobile,Orange(w ramach Networks) Play i Plus.
Jeśli chodzi o nadajniki Networks. To w Twojej najbliższej okolicy masz nadajnik na dolnej stacji kolejki PKL. Kolejny jest w dzielnicy zakopanego Myślenickie Turnie, przy ul Balzera 25 - komin pod Nosalem,, ul. Kościuszki 3 - DH Granit - Społem, ul. Szymony 17A - budynek. jeden przy dolnej stacji Kolejki PKL Drugi W dzielnicy Mysielnickie Turnie. Dystans odpowiednio 82m i 3.2 Km
Jeśli chodzi o Plusa to nadajniki tej sieci są przy ul. Broniewskiego - An
tałówka, ul. Tetmajera 27 - WDW Przyjaźń, ul. Kościuszki 3 - DH Granit - Społem
Play ma swoje nadajniki ul. T.Chałubińskiego 30, Antałówka - budynek, ul. gen.T.Kościuszki 23 - dach Ośrodka Wczasowego KOLEJARZ.
Najkorzystniej z tych wszystkich operatorów wypada T-mobile z Orangem (Networks) Bo swoje nadajniki mają oddalone od Ciebie odpowiednio 82m i 3.2 Km. Najdalej Ciebie jest nadajnik w Kasprowym Wierchu w odległości od Ciebie jakieś 6.4 Km.
Nadajniki wszystkich operatorów pracują w umts900 i 2100 "MHz.. Play jescze ma pozwolenia na LTE1800 w Twoim regionie. Więc śmniało możesz wybrać ofertę T-mobile lub Orange i korzystać z HSPA+DC bez żadnej anteny.
Chyba że zapatrujesz się na LTE Play-a
manfred
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-04, 17:18
Lokalizacja: Podhale

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: manfred »

W linii prostej do BTS LTE na Balzera mam nie cały kilometr. Chyba najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie własnie wypróbowanie obu operatorów.

Zdecydowałem modem HUAWEI E3276 LTE oraz internet na kartę 12 gb na 120 dni w plusie.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: DejaVu »

Panowie jaki polecicie ruter/modem z wejściem antenowym do Orange NetWorks!+LTE800 odległość w prostej linii ok.6km przez las
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Modem LTE z wejściem antenowym

Post autor: Hermogenes »

Masz tylko samo L800 czy coś więcej ? jeśli tylko L800 to mogę sprzedać za 100 zł + wysyłka sprawny B 593u -12 wymuszasz tylko rodzaj technologi pasma niestety nie . poz Hermogenes
ODPOWIEDZ