Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Ze wszystkim zgoda, wziął jest zadowolony i OK. Tak jak pisałem.Co do B-593s-22 podzielam zdanie jeśli chodzi o USB.Wiadomo, że obsługuje tylko FAT32 więc pliki do 4GB. Dla Kowalskiego i plików avi(divix) wystarczy.NAS dla przeciętnego użytkownika to magia na dodatek za droga, Z jednym się nie zgodzę. Chodzi o WiFi N 5GHz, w zabudowie nie powala zasięgiem.Mam E-5372 i w porównaniu z 2,4GHz jest lipa. Wiadomo, że dopiero ac rozwiązuje te problemy. Ale to już inna bajka. Sam poczekam na router z wbudowanym modemem LTE, gigabit i AC. Więcej na temat IDU-ODU się nie wypowiem.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kmy »

matek451 pisze:NAS dla przeciętnego użytkownika to magia na dodatek za droga,
No i tu widać postęp technologii, WD My Cloud z dyskiem 2TB są za mniej niż 500 zł.
No i obsługa praktycznie żadna, wpinasz do routera i masz. Nawet przysłowiowy "Kowalski" sobie poradzi.

Mam WDR-3600 i wykorzystuję obydwa pasma 2,4 i 5 GHz. Fakt sygnał 5GHz jest na ciut niższym poziomie, ale router stoi na strychu a na parterze spokojnie można korzystać z 5GHz bez przerwań i innych problemów. Za to w blokowisku, gdzie masz ze 30 sieci na 2,4 to zakłócenia są na tyle silne, że i tak jakość połączenia jest niższa na 2,4 niż na 5GHz.
AC nic tu nie pomoże, a nawet pogorszy, bo jak każdy sobie ustawi szerokość kanału na max czyli 100MHz, to błyskawicznie eter zostanie zapchany.

Dla mnie już teraz brak GigaLan i 5GHz wyklucza zakup.

A wracając na chwilę do ODU, ja też bym tego nie wziął.
adrian128vip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-25, 12:12
Lokalizacja: Radom

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: adrian128vip »

Witam. Posiadam zestaw ODU - IDU i nie zgadzam się z większością .
No to tak testowałem zwykły modem i router huawei przez około 2tyg. Mimo że internet chodził na poziomie 20Mb/s to przy gorszej pogodzie działał z prędkością nawet 2Mb/s. Niestety nic więcej nie mogłem zrobić bo miałem przeszkode typu las długości 2km do nadajnika. Kombinowanie ustawianie kierunku, lekkie przesuniecie routera i znowu ustawianie. Teraz posiadam modem odu i jestem bardzo zadowolony internet na poziomie 25-28Mb/s bez żadnych spadków z odległości ponad 3km od nadajnika. Nawet antena satelitarna gubiła sygnał a ten modem nie. Wole ten zestaw za 1zł niż te routery i modemy do których trzeba dokupywać anteny po 200zł i bawić się co chwila. I co do odu mimo przeszkody którą jest las internet śmiga wspaniale. Śmiało polecam ten zestaw. Internet oczywiście w cyfrowym polsacie.

Obrazek

RSRP -79
RSRQ -10
RSSI -49
Ostatnio zmieniony 2014-08-25, 14:26 przez adrian128vip, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

matek451 pisze:Sam poczekam na router z wbudowanym modemem LTE, gigabit i AC.
Taki router już jest. D-Link DWR 915 B1, DWR-925 B1 oraz DWR-926... Tylko u nas nie dostępne... Ciekawe czemu? DWR-926 bym sobie kupił, ponoć niezłe cacko...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

adrian128vip pisze:Witam. Posiadam zestaw ODU - IDU i nie zgadzam się z większością .
Witam w klubie zadowolonych użytkowników ODU-IDU!!! :)
Nie będę bronił tego sprzętu bo nie jest to szczególnie "bystre" urządzenie, ale w całości spełnia swoją funkcję - działa ... i to za 1zł.

@adrian128vip - jak masz ustawioną antenę względem BTS? Ja właściwie nic nie kombinowałem - przykręciłem stroną oznaczoną "FRONT" (szeroki bok z logo CP i Plusa) w kierunku BTS. Masz jakieś doświadczenia w tej sprawie?
adrian128vip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-25, 12:12
Lokalizacja: Radom

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: adrian128vip »

:) Szczerze mówiąc antena jest tylko tak przykręcona bez żadnego ustawiania być może ustawiłem prawidłowo do BTS'a . Musze jeszcze wejść kiedyś na dach i pobawić się z nią bo można powiedzieć że sobie tak wisi :) Im antena jest wyżej tym stabilniejsze jest łącze nawet 10cm może zmienić zasięg ;) Mimo że ten zestaw jest nie szczególnie specjalny i ma max 30mb/s. To stabilność łącza ma z najwyższej klasy , jaka by nie była pogoda ,nie udało mi się wyłapać spadku prędkości.
Ja tak samo nie będę bronił tego sprzętu ale patrząc na nie które wpisy ludzie na prawdę nie mają o nim pojęcia. To tak jak mój znajomy ma tel. Galaxy S3 , a ja LG L5 , ja mam zasięg wszędzie a on prawie nigdzie. Parametry i cena to nie wszystko......
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

adrian128vip pisze:..., jaka by nie była pogoda ,nie udało mi się wyłapać spadku prędkości.
No właśnie. U mnie nawet im gorsza pogoda tym lepszy sygnał :szok: Generalnie (3/4 czasu) LED od mocy sygnału LTE (na ODU oraz IDU) świeci się na zielono z sygnałem -67-70dBi (moc sygnału dobra). W czasie deszczu zapala się na niebiesko (moc sygnału bardzo dobra) i jest -61-65. Przy tym nie zauważyłem związku pogody i pory dnia z szybkością transferu. Co prawda czasami speedtest.net pokazuje DL na poziomie "tylko" 17Mbps, ale wystarczy zrobić test na inny serwer i już jest te "obiecane" 20Mbps.

Jak już pisałem do BTS'a mam 3,1km w tym pewnie z 200m wysokich drzew. W przypadku WiFi bez szans na zestawienie łącza.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Nie ma jak wierzyć w speedtesty. Jak nie ten to inny pokaże "obiecaną" prędkość :) Czekam na opinię kogoś kto korzysta z ODU na dystansie 8-10km od BTS-a.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kmy »

matek451 pisze:Czekam na opinię kogoś .....
To się nie doczekasz.
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

matek451 pisze:Nie ma jak wierzyć w speedtesty. Jak nie ten to inny pokaże "obiecaną" prędkość :)
To samo dotyczy wszystkich pozostałych posiadających super-hiper routery "H-ja z nadprzyrodzonymi antenami". Ich 150Mbps jest mierzone z taką samą dokładnością jak moje 20.
matek451 pisze:Czekam na opinię kogoś kto korzysta z ODU na dystansie 8-10km od BTS-a.
Nie do tego ODU został stworzony, ale jak widać na te 3 km daje radę. Dalej to pewnie "H-j z nadprzyrodzonymi antenami" musiałby być. Chociaż pewnie też tylko przy bezpośredniej widoczności anten.

EJ!!.... ocenzurowało mi wyraz "H-u-j-a-w-e-j" (bez myślników) - przecież to nie przekleństwo. A jeśli nawet to to piszę się przez "CH" :zdziwko:
Ostatnio zmieniony 2014-08-27, 13:15 przez Nieczytelny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

Nieczytelny pisze: Ich 150Mbps jest mierzone z taką samą dokładnością jak moje 20.
Mylisz się, to maksymalna teoretyczna prędkość z jaką może się połączyć modem ze stacją bazową, jest to związane z technologią toru radiowego i użytego kodowania.
Nieczytelny pisze:Nie do tego ODU został stworzony,
A do czego wg Ciebie został stworzony?
Nieczytelny pisze:ocenzurowało mi wyraz "H-u-j-a-w-e-j" (bez myślników) - przecież to nie przekleństwo
Nie ma takiego producenta modemów a profilaktycznie cenzura działa na pewne wyrazy napisane błędnie. Popraw nazwy na poprawne.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Nie masz pojęcia o czym piszesz, gdyby nie skuteczne anteny kierunkowe na 1800MHz wielu użytkowników nie miało by szans na LTE. Na pewno nie na tym ODU. Sprzętu tego rodzaju, produkowanego no-name nie ma co porównywać do produktów światowego lidera technologii LTE czyli wyśmiewanego przez ciebie Huawei. Plus nie ma tego nawet na stanie, takim cieszyło się powodzeniem :)
adrian128vip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-25, 12:12
Lokalizacja: Radom

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: adrian128vip »

No dobrze ale po co ta spinka ? Przechwalanie się jaki to ten czy tamten router jest lepszy. Ja chwale odu za jego stabilność a nie za osiągi. Możecie mówić o tym modemie co chcecie ale nie wmawiajcie innym że to kompletny badziew. Dana osoba dobiera sobie urządzenie pod swoje warunki. Jak by nie było LTE to całkiem nowa technologia i będzie ciągle udoskonalana a to wiąże się ze zmianą urządzeń itp. Status prędkości pokazany na speedtescie był wtedy wiarygodny prędkość downloadu z dobrego serwera była na poziomie 2.5mb/s. A jeżeli ktoś ma trudne warunki i ma daleko do BTS'a to tak czy tak będzie musiał posiadać antena KTÓRĄ trzeba dokupić do modemu lub routera danego operatora. A ODU jako czyste urządzenie bez wkładu własnych dodatkowych pieniędzy wypadnie lepiej niż tak samo czyste urządzenie typu router lub modem np. Huawei..........
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

wojteks pisze:Mylisz się, to maksymalna teoretyczna prędkość z jaką może się połączyć modem ze stacją bazową, jest to związane z technologią toru radiowego i użytego kodowania.
Oj czepiasz się. :D Chodzi mi o to, że nie ważne, czy ktoś ma IDU-ODU czy HUAWEI to pomiar na speedtest.net jest jednakowo (nie)rzetelny.
wojteks pisze:A do czego wg Ciebie został stworzony?
Do pracy w odległości do kilku kilometrów przy prędkościach do 30Mbps, dla przeciętnego Kowalskiego, który po prostu chce mieć internet bez zastanawiania się jak dobrać sprzęt i jak go skonfigurować. Taka była kiedyś koncepcja urządzeń "plug-and-play". Niestety z tego została tylko nazwa. Obawiam się, że Pan moderator może nie pamiętać tych zamierzchłych czasów.
wojteks pisze:Nie ma takiego producenta modemów a profilaktycznie cenzura działa na pewne wyrazy napisane błędnie. Popraw nazwy na poprawne.
Ooooo! Widzę że Pan moderator jest zwolennikiem sprzętu marki Huawei. ;) Mój nieporadny zapis fonetyczny tej nazwy był celowym zabiegiem stylistycznym mającym na celu określenie markowego sprzętu o znacznym zaawansowaniu technologicznym (najczęściej znacznie przekraczającym potrzeby i możliwości percepcji użytkownika). Specjalnie nie użyłem poprawnej nazwy aby ktoś nie poczuł się dotknięty.

Panie moderatorze - odbiegamy od tematu tylko dla tego, że ośmieliłem się być zadowolonym z IDU-ODU. Nazwy poprawione. Ewentualne pogróżki nt banów na forum będą kiepsko świadczyły o Pana poczuciu humoru.

WRACAMY DO TEMATU!!
Czy ktoś inny ma doświadczenia z przedmiotowym urządzeniem? Ale nie teoretyczne tylko faktyczne.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-08-27, 18:27 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-08-27, 17:27 przez Nieczytelny, łącznie zmieniany 1 raz.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: bomber »

Ja mam doświadczenie, działało to u mnie przez pół roku bez problemu, brałem udział w testach. Wiadomo, na wakacje ze sobą nie zabrałem, ale przynajmniej mogłem wykorzystać kabel antenowy TV zamiast chałupniczego podłączenia panelu przez konektor przechodzący przez okno. Nie mam możliwości wypuszczenia nowego kabla w estetyczny sposób.
Co do tutejszych niektórych "guru" i "moderatorów" to czasem ręce opadają. Nie potrafią zrozumieć, że np. ODU ma swoją grupę docelowa, że operator nie będzie sprzedawał anten kierunkowych, bo w większej liczbie wpływają negatywnie na prace stacji. Wiedzą "lepiej" niż znani mi inżynierowie radiowi odpowiedzialni za pracę tych stacji u operatora :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Jak pracują fachowcy w Plusie wystarczy poczytać na macierzystym forum Plusa. Od dwóch miesięcy nie mogą rozwiązać problemu ponoć złego przypisania klas prędkości w Power LTE. O działaniu strony Plus Online czy nieaktualnej stronie zasięgu nie wspominając. @bomber jak mantrę powtarzasz bzdurę o wpływie pasywnego urządzenia jakim jest antena na działanie BTS-a. Nawet główny i jedyny rozsądny konsultant na Forum Plusa zaleca ich stosowanie przy dalszych lokalizacjach od BTS-a i nie poleca ODU. Przy twoim "dorobku"na forum miej trochę szacunku dla doświadczonych użytkowników forum, na razie nie jesteś partnerem do dyskusji. Korzystajcie z zestawu IDU-ODU jeśli wam wystarcza. Większość użytkowników internetu mobilnego w Polsce używa modemów, routerów Huawei, ZTE czy D-Link znacznie bardziej zaawansowanych technologicznie.
adrian128vip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-25, 12:12
Lokalizacja: Radom

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: adrian128vip »

Panowie a takie mam pytanie :) Zestaw ODU-100 - IDU-100 ma ograniczenie do 30mb/s. Z tego co wiem to ograniczenie ma tylko router IDU-100 a modem już nie. Czy jest np. możliwość zmiany routera z wejściem sat jako modem ?
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: bomber »

adrian128vip pisze:Z tego co wiem to ograniczenie ma tylko router IDU-100 a modem już nie. Czy jest np. możliwość zmiany routera z wejściem sat jako modem ?
Nie, ogranicznie jest w ODU, tam też jest urządzenie Wifi. Zresztą skąd miałbyś wziąć ruter z wejściem WIfi na gniazdo F? Poroniony pomysł.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

bomber pisze: Zresztą skąd miałbyś wziąć ruter z wejściem WIfi na gniazdo F? Poroniony pomysł.

Takie rzeczy tylko w POLSACIE :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: bomber »

Pisząc o poronionym pomyśle miałem na myśli pomysł zamiany IDU na "szybszy". Puszczenie Wifi po kablu koncentrycznym to genialny pomysł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

WiFi po kablu :szok: toż to zaprzeczenie samej nazwy. Poza tym nazwa WiFi jest kojarzona z nielicencjonowanymi pasmami na 2,4Ghzi 5GHz. ODU ma modem LTE na 1800MHz a to nie WiFi. Poza tym nie rozumiesz , że kable 50 Ohm stosowane do podłączenia anten WiFi i GSM to też koncentryki.Tylko o innej impedancji niż te stosowane do RTV. Twoje ostatnie dwa posty to stek bzdur, całkowicie obnażyły twoją wiedzę w tym temacie.Popytaj twoich inżynierów z Plusa, na pewno cię dokształcą :) .
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: bomber »

Przyznam, że brzydzę się odpowiadać na Twoje posty, ale co by inni nie pomyśleli, że nie ma czegoś jak "Wifi po kablu", to rzucę linkiem: http://wifiovercoax.mcleodnet.com/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Pisz dalej swoje bzdury ale gdzie indziej i nie zaniżaj poziomu tego forum bo żal to czytać.Mam nadzieję, że moderator usunie je właśnie z tego powodu. Twoje osobiste wycieczki zostaw dla siebie. No i ucz się , zacznij od tego http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

bomber pisze: to rzucę linkiem:
Większej bzdury nie widziałem, to że tej osobie działa to nie znaczy że tak powinno budować się sieć i że innym będzie działać.
Nie pomagam na PW!
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: bomber »

@wojteks Masz prawo do własnego zdania, ale od tego ODU nie zacznie działać inaczej niż właśnie Wifi over coaxial :rotfl:
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

bomber pisze: Puszczenie Wifi po kablu koncentrycznym to genialny pomysł.

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

bomber pisze:ale od tego ODU nie zacznie działać inaczej niż właśnie Wifi over coaxial
Co za kosmiczne bzdury piszesz. W którym miejscu tam jest to Twoje WiFi over coaxial?

Tam jest zrobiony ethernet między IDU i ODU po kablu koncentrycznym 75Ohm (kiedyś były sieci zbudowane na kablach koncentrycznych 50Ohm http://pl.wikipedia.org/wiki/10BASE2 ) i z tego powodu jest ograniczenie prędkości.
Nie pomagam na PW!
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: bomber »

wojteks pisze:W którym miejscu tam jest to Twoje WiFi over coaxial?
Hmm, dziwne pytanie, jakby tam był więcej niż jeden coaxial.
wojteks pisze:Tam jest zrobiony ethernet między IDU i ODU po kablu koncentrycznym 75Ohm
Skąd taka informacja? Bo mi powiedziano, że to nie jest EoC, a taki był mój pierwszy domysł.
wojteks pisze:kiedyś były sieci zbudowane na kablach koncentrycznych 50Ohm http://pl.wikipedia.org/wiki/10BASE2 ) i z tego powodu jest ograniczenie prędkości.
Hehe, stare czasy trójników i terminatorów. Tylko coś się liczby nie zgadzają 10<>30.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

bomber pisze:jakby tam był więcej niż jeden coaxial.
No w tym koncentrycznym kablu.
bomber pisze: że to nie jest EoC,
Dla wielu osób inny ethernet niż po skrętce nie istnieje.
Tylko coś się liczby nie zgadzają 10<>30.
Technologia poszła do przodu, na krótkim odcinku pewnie da się coś więcej niż w zabytkowym standardzie przepchnąć. Równie dobrze może to być kodowane w kanał TV (impedancja 75Ohm) a jego przepustowość jest właśnie rzędu 30Mbps.
Nie pomagam na PW!
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: bomber »

"Zapomniałeś" odpowiedzieć, skąd masz informacje, że to EoC. Czekam.
ODPOWIEDZ