Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: bomber »

@wojteks "Moderator". Coś się doczekać nie mogę na Twoją odpowiedź. Zmuszony wobec tego jestem założyć, że sam sobie wymyśliłeś swoją wersję a następnie podałeś ją jako pewnik. Przy okazji wersję podaną mi przez wytwórcę sprzętu określiłeś jako "kosmiczną bzdurę". Pełen szacunek dla "doświadczonych użytkowników forum"!
:brawa:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

bomber pisze:Zmuszony wobec tego jestem założyć, że sam sobie wymyśliłeś swoją wersję
Moja wersja jest znacznie bardziej prawdopodobna niż jakiś wymysł WiFi over coaxial.
bomber pisze:wersję podaną mi przez wytwórcę sprzętu określiłeś
A niby kto jest wytwórcą? Mam uwierzyć w odpowiedź konsultanta CP w tej sprawie?
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Właśnie ten "wytwórca" z Mielca strzeże tajemnic i parametrów IDU-ODU jak źrenicy oka.Wszak to innowacyjny produkt, konkurencja tylko czyha aby wykraść i wprowadzić we własnych sieciach. Dobrze, że "wszystkowiedzący inżynierowie, radiotechnicy z Plusa" popuścili koledze trochę info na ten temat.Dzięki nim ta wiedza trafiła do nas szaraczków i imbecyli.
Awatar użytkownika
stalewiak
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-04-25, 18:13
Lokalizacja: Okolice Malborka

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: stalewiak »

Witajcie . Czekam na opinie ludzi co maja do nadajnika około 5 km . Czy lte działa na 900mhz czy jak to jest ?
Ostatnio zmieniony 2014-08-31, 13:29 przez stalewiak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

stalewiak pisze:Czy lte działa na 900mhz czy jak to jest ?

Skąd Ty się urwałeś? Jakie LTE na 900MHz? Działa jak na razie tylko na 1800MHz... W przyszłości będzie to również 800MHz...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
stalewiak
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-04-25, 18:13
Lokalizacja: Okolice Malborka

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: stalewiak »

Z choinki . Mam neostrade jeszcze nie interesowałem sie tym LTE to i mam prawo nie wiedzieć no . :zdziwko:

No to lipa :facepalm:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Jaka lipa, przecież możesz korzystać z LTE Plusa/CP. BTS LTE1800 Mobylandu w Starym Polu.Ewentualnie jeszcze BTS LTE1800Play w Malborku, Piaskowa1. Do tego jeszcze LTE1800 Orange z Dalekiej 72 w Malborku . Potrzebny sprzęt do LTE i antena zew. DUAL LTE 15dBi. Można potestować tych operatorów. Podaj dokładną lokalizację.
Awatar użytkownika
stalewiak
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-04-25, 18:13
Lokalizacja: Okolice Malborka

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: stalewiak »

Faktycznie jest w Starym Polu Lte . Ciekawe czy ten komplet z Polsatu złapie sygnał Lte . Do Nadajnika po prostej będzie z 6 ,5 km + drzewa , domy . Pomyśle i może wezmę na probe . Dzięki matek .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Ten komplet z takiej odległości i w takich warunkach raczej nie zadziała.Na próbę możesz brać. Chociaż ja bym skłaniał się ku B-593s-22 i antenie DUAL LTE 15dBi ustawionej na ten BTS.Może do Malborka, ul.Daleka 72 masz blizej.Ewentualnie możesz popróbować Play. W tej sieci internet no-limit działa też na 3G.Jeśli chodzi o IDU-ODU to działa on tylko na LTE1800, nie obsługuje 3G na UMTS900 i UMTS2100. Jeśli nie złapiesz zasięgu LTE w CP to w ogóle nie połączysz się z internetem, Na B-593s-22 będziesz mógł korzystać z 3G na UMTS900 Aero2.BTS w Starym Polu. ODU ogranicza LTE tylko do 30Mb/s.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

stalewiak pisze: Ciekawe czy ten komplet z Polsatu złapie sygnał Lte .
Tylko nie mów ze chcesz wziąć ten ich wynalazek IDU-ODU ? Zastanów się trzy razy zanim zdecydujesz się na ten ich "sprzęt".


Posłuchaj kolegi matek451, bardzo dobrze Ci radzi jak i co najlepiej zrobić...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
stalewiak
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-04-25, 18:13
Lokalizacja: Okolice Malborka

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: stalewiak »

A co mi zależy przetestować te ich coś :D
Panowie męczę się z neostradą która maksymalnie spina się na 4.5Mb.s To nawet 20 Mb.s by mnie niezmiernie cieszyło , co ja pisze.. dobre i 10 .. Nie ma opcji w mojej miejscowosci na szybciej jak te 4.5 ... Też byście to brali w moim przypadku . Mam dość tpsa proszenia czy zrobią centrale bliżej czy nie . Na dodatek ten kabel tp jest tak pociachany że zrywa co jakiś czas net . Potrzebuje coś szybszego bo mam strony internetowe i robie nie kopi na 4.5Mb.s to można dostać nerwicy ... Tak że panowie jak zadziałało by to stabilnie to i bym brał do tych 30 . Do malborka mam po ukosie z 18 km to odpada . Jak bym brał to ten za 59zł czyli 25GB i rozumiem że jak to przekrocze to działa do 10Mb.s to na bank i by chodziło pewnie lepiej niż te żałosne teraz co mam . :ok:
Admin forum --> www.ciekawerosliny.pl :)
Pozdrawiam i miłego dnia ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Zacznij od lektury regulaminu http://www.plus.pl/documents/16/1109470 ... 014v2+.pdf oraz lektury http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191 Ostudzi to trochę twój zapał na Power LTE w Plusie/CP.
Awatar użytkownika
stalewiak
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-04-25, 18:13
Lokalizacja: Okolice Malborka

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: stalewiak »

174 strony mam czytać ? No bez przesady . Przecież jest jak byk . Zasięg mus LTE . 25 GB do prędkości max 30 Mb.s i jak przekroczę 25GB to w lte dalej działa net ale do 10Mb.s . Chyba nie są tacy potrąceni w cp aby zaraz zrobić 0.5Mb.s .

Czekam na opinie tych co mają i testują .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Nie czytaj nikt nie zmusza. Jak chcą to dadzą ci 5Mb/s albo mniej.Na dodatek gwarantowane masz 25GB, później to nic nie wiadomo.To oni decydują kiedy załączą ci lejek i jaki.Na początku dużo pobierającym zakładali 32kb/s po kilku dniach.Teraz są łaskawsi ale niektórych potraktowali lejkiem 0,5 czy 1Mb/s po kilkudziesięciu GB. Tam rządzi FUP. Regulaminy są tak skonstruowane ,że mogą wszystko i chętnie wykorzystują.Jeśli pobierasz/wysyłasz dużo danych to warto przemyśleć. Oczywiście 7 dniowy test przy dużym obciążeniu. A opinie to na stronach forum Plusa. Jeśli nie miałeś nic z Plusa/CP to weź. Przekonasz się jak"działają"ich usługi. Emocje zapewnione a kontakt z BOK czy działanie Plus Online to mistrzostwo niekompetencji i nieudolności.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

matek451 pisze:Przekonasz się jak"działają"ich usługi. Emocje zapewnione a kontakt z BOK czy działanie Plus Online to mistrzostwo niekompetencji i nieudolności.

Święta prawda...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
stalewiak
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-04-25, 18:13
Lokalizacja: Okolice Malborka

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: stalewiak »

No tu juz mi sie odechciewa . Żeby było gwarantowane 10 Mb.s stałe po wykorzystaniu a za pewne nie ma w regulaminie ile gwarantują bo widze tylko opcję DO ...
Admin forum --> www.ciekawerosliny.pl :)
Pozdrawiam i miłego dnia ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

stalewiak pisze:Żeby było gwarantowane 10 Mb.s stałe
Tego żaden dostawca Ci nie zagwarantuje, nawet kablowy (a przynajmniej za taką cenę).
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

wojteks, Orange dla firm z symetrykiem 3,7/3,7 Mb/s za 1500 zł miesięcznie. :hyhy:
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

Ja w tym miesiącu przekroczyłem już 100GB i nadal mam około 20/10Mbps na tym "nic-nie-wartym" IDU-ODU od CP. A mam pakiet 25GB i abo. za 69zł. Czyli te "DO 20Mbps" to jest dość rzetelne, a na pewno nie mniej niż Neostrada.
U mnie wszystko działa bardzo stabilnie na odległości 3,1km od BTS i RSSI około -67dB i RSRP koło -102.

To taka informacja dla zrównoważenia pesymistycznych wizji "nie-użytkowników" IDU-ODU.

[ Dodano: 2014-09-01, 09:51 ]
A tak wracając do tematu tego wątku...

Czy ktokolwiek wie jak zbudowany jest ten ODU-100?? Jaka tam jest antena? Czy ktoś odważył się to rozkręcić?
Bo na razie są tylko gdybania. A może w środku jest panel? Sugerował by to kształt obudowy...
Awatar użytkownika
stalewiak
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-04-25, 18:13
Lokalizacja: Okolice Malborka

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: stalewiak »

Żeby mnie zapewnili na piśmie że nie spadnie poniżej np 7Mb.s to biere . Zajade do salonu i przedstawie im swoje warunki . Jak sie nie da biere orange . Temacik tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=488478#488478
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Nieczytelny, antena jest najpewniej dookólna lub semi-dookólna. Kształt obudowy prawdopodobnie wynika z wielkości i kształtu płytki układu scalonego. W końcu tam jest moduł LTE, antena, układ, który konwertuje tak, aby mógł pójść sygnał internetowy i sygnał z anteny TV-SAT. Trochę to elektroniki potrzebuje.
Pomysł z tym ODU-100 nie jest głupi. Sam o tym myślałem, aby rodzince założyć. Zasięg LTE Plusa jest ładny więc anten nie potrzeba.

stalewiak, żaden operator nie da ci gwarantowanego w przypadku łącz dla konsumentów. Niezależnie czy to jest radiowo czy to kabel. Jeżeli chcesz łącze z gwarancją to musisz szukać w opcjach biznesowych i koszt takiego łącza to jakieś 1500-2000 zł miesięcznie za symetryczne 4 Mb/s.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

stalewiak pisze:Żeby mnie zapewnili na piśmie że nie spadnie poniżej np 7Mb.s to biere
Zapomnij, za takie pieniądze nikt Ci żadnej gwarancji nie da.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
stalewiak
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-04-25, 18:13
Lokalizacja: Okolice Malborka

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: stalewiak »

Nie rozumiem odpowiedzi : Za takie pieniądze ? Powinno być płace wymagam . To jak bym płacił za prąd a oni by mi dosyłali 100v .... Płace wymagam a nie regulaminów nas...ali aby nikt im kary nie dowalił a my płacić musimy za coś co nie mamy w pełni . ..
Admin forum --> www.ciekawerosliny.pl :)
Pozdrawiam i miłego dnia ;)
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

ja.michal pisze:antena jest najpewniej dookólna lub semi-dookólna
Znalazłem tylko jedno zdjęcie z OLX'a, na którym widac kawałek płytki głównej ODU-100 i chba czarny kabelek antenowy.
Ciekawe jakby tam wpiąć dobry panel....
Tyle, że ja to mam z CP i jest własnością CP (chyba?)... i raczej nie będę tego rozkręcał "z ciekawości". No chyba, że będę miał istotny powód.... :cfaniak:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

stalewiak pisze:Powinno być płace wymagam .
Ile? Za 100zł łącza z gwarantowanym transferem nie kupisz.
Nie pomagam na PW!
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kmy »

stalewiak pisze:To jak bym płacił za prąd a oni by mi dosyłali 100v
Też Ci nie gwarantują ciągłości dostaw energii. Minimalna przerwa, którą możesz reklamować to 24 godziny. Krótsze przerwy są normalne i dopuszczalne.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Nieczytelny, mało co mówi to zdjęcie. Nie wiem czy ten kabel to od anteny.
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

@ja.michał: wiem, że mało co widać, ale nie udało mi się znaleźć nić innego w necie.

Tak, jak pisałem nie zamierzam rozbierać swojego ODU tylko z ciekawości. Ale jak będę miał dobry powód (np. podłączenie lepszej anteny) to możliwe. Chociaż teraz wszystko działa bardzo dobrze to zawsze może być lepiej :D
Ciekawią mniej oferty sprzedaży IDU-ODU na Allegro czy OLX. Przecież ten sprzęt jest własnością CP/Plusa i będzie działał tylko u nich. Dlaczego ktoś to sprzedaje a do tego rozkręca??
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Wyślij zapytanie do takich a się sorry dowiesz. ;)
Tak samo było z kartami Aero2. :]
Skoro dobrze działa to po co ruszać? :)
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kemot7 »

Witam
Mieszkam w małej wiosce Huta, gmina Radoszyce.

Wg map nie mam zasięgu LTE, ale jak robiłem testy na dworze (modem Huawei E3272) to w odległości około 50 metrów od mojego domu (co prawda nieco na górce) łapałem stabilny sygnał LTE i prędkości na poziomie 25Mb/s (według BTSearch, nadajnik w linii prostej 6,4km więc sporo)

Dlatego zastanawiałem się nad jakąś anteną zewnętrzną. W związku z powyższym mam pytanie (rozumiem, że nadajnik Plusa ID: 12283 pracuje w 1800 dla LTE). Czy jakaś dualna panelowa antena z MIMO (kabel do modemu byłby dość krótki, 2-3m) dała by radę?

Znajomy pracujący w Polsacie poleca tytułowego ODU-100, ale czytając ten wątek mam mocno namieszane w głowie.

Chciałbym sprawę załatwić do 22 września, aby jeszcze załapać się na promocje SmartDom.

Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ