Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: pawelj5 »

Witam.
Cyfrowy Polsat udostępnił nową ofertę internetu, gdzie korzystając z technologii LTE dostajemy 2 razy większy limit za tą samą cenę. Nie mam możliwości doprowadzenia internetu po kablu i od lat męczę się z różnymi ofertami operatorów komórkowych. Dopiero aktualnie dostępną ofertę mogę uznać za atrakcyjną. Jednak aby z niej skorzystać musiałbym znajdować się w zasięgu LTE.
Operator oferuje zestaw do "Internetu domowego", który składa się z modemu ODU-100 i kompatybilnego routera IDU-100. Mam jednak wątpliwości, czy taki zestaw będzie u mnie funkcjonował. Poniższa mapka przedstawia położenie mojego domu i brak zasięgu LTE przy zaznaczonej opcji "Internet mobilny". Od południa widać przebiegającą po okręgu granicę zasięgu nadajnika, od północy znajduje się zasłaniające nadajnik wzniesienie pokryte lasem.
Jednak na drugim zdjęciu widać, że przy zaznaczonej opcji "Internet domowy" zasięg już jest.
Moje pytanie: czy to możliwe żeby modem ODU-100 miał wbudowaną tak silną antenę?

Obrazek

Obrazek
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kordirko »

Ja bym wziął ten zestaw na próbę z Plusa na max 6 dni do testu i potem zwrócił,
zobacz tutaj ofertę "Internet domowy":
http://www.plus.pl/indywidualna/ZestawDoInternetuLTE/
zapłacisz tylko opłatę aktywacyjną 9 zł + 1/30 abonamentu za każdy dzień testu,
o ile dobrze wyczytałem w regulaminie.
To ten sam zestaw co w CP, a Plus i Polsat nadają LTE z tych samych nadajników MobyLandu,
najbliższy jest chyba w Polanicy, tylko że po drodze są góry i lasy ....

Tylko jest haczyk w regulaminie - reklamują że na 7 dni, ale tak naprawdę czas na zwrot jest maximum 6 dni od momentu aktywacji :)

Patrząc na instrukcję obsługi tego wynalazku, to nie spodziewałbym się więcej
niż zwykłego modemu w tej obudowie. Ewentualnie jakiejś prostej anteny dookolnej.
Gdyby była lepsza antena kierunkowa, to w instrukcji instalacji napisaliby,,że trzeba ją skierować w stronę nadajnika, a nie ma tam takiej wzmianki.

Patrząc na pozwolenia UKE to widać że T-Mobile ma pozwolenie na UMTS900 w Starej Łomicy
dużo bliżej bo 4km, jeśli ten IDU/ODU się nie sprawdzi, to trzeba będzie poczekać na uruchomienie tego nadajnika przez T-Mobile.
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: pawelj5 »

Dzięki za odpowiedź.
Ja nie mam problemu z odbiorem internetu. Aktualnie korzystam z Aero2, ale w przeszłości miałem internet z Orange i z Plusa, więc jest wybór i nie mam potrzeby czekać na nadajnik T-Mobile. Problem polega na tym, że do tej pory nie było oferty z odpowiednio dużym pakietem danych do wykorzystania, albo był on po prostu drogi. Neostrada to było marzenie nie do zrealizowania. W nowej ofercie miałbym 34GB za niecałe 50zł co bardzo by mnie satysfakcjonowało. Muszę być jednak w zasięgu LTE aby z niej skorzystać. Przemyślę ofertę internetu na próbę, tylko zastanawiam się czy w ogóle mapka z zasięgiem do internetu domowego jest wiarygodna.
robelt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-04-04, 21:45
Lokalizacja: Myszków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: robelt »

Witam, mapki zasięgu do internetu nie są zbytnio wiarygodne. U mnie według mapki nie mam zasięgu LTE, po zakupienie modemu i karty sim jakże miłe zaskoczenie-jestem w zasiegu LTE:) musisz to po prostu wypróbować, nikt nie przewidzi czy będzie sygnał czy nie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: DiilGang »

pawelj5,

W jakiej miejscowości chcesz korzystać z internetu ?
Dopiero aktualnie dostępną ofertę mogę uznać za atrakcyjną.
Nie uważam tej oferty na atrakcyjną. W Orange za 44,95 jest 35 GB ( do wykorzystania w każdej technologii ) + noce bez limitu od 0-8 .
Moje pytanie: czy to możliwe żeby modem ODU-100 miał wbudowaną tak silną antenę?
To tylko przenosi pobór sygnału na zewnątrz. Znacznie lepszy efekt da antena dualna do LTE : http://cybertech.com.pl/p115,antena-dua ... -mimo.html + router LTE, np. Huawei B593 .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

pawelj5 pisze:
Operator oferuje zestaw do "Internetu domowego", który składa się z modemu ODU-100 i kompatybilnego routera IDU-100. Mam jednak wątpliwości, czy taki zestaw będzie u mnie funkcjonował.
Daruj sobie ten idiotyczny wynalazek... Że są tacy ludzie co dają się na to nabrać...

Kup sobie prawdziwy modem z routerem np. Huawei B593s-22 lub D-Link DWR921 + dobra dualna antena panelowa pod Lte z Cybertechu i będzie to o wiele lepiej chodzić od tego wynalazku...

Nie wiem jak inni ale ja Cyfrowy Polsat OMIJAM SZEROKIM ŁUKIEM !!! Najgorsza firma jaka jest... sami ściemniacze i naciągacze...
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: pawelj5 »

DiilGang pisze:pawelj5,


Nie uważam tej oferty na atrakcyjną. W Orange za 44,95 jest 35 GB ( do wykorzystania w każdej technologii ) + noce bez limitu od 0-8 .
Owszem, pod względem ilości danych i kwoty można uznać ofertę Orange za atrakcyjną, jednak to oferta bez sprzętu. Poza tym zależy mi jednak na LTE ze względu na wieczorne przeciążenia sieci 3G i spadki prędkości poniżej 0,2Mbs. Wiem, że w LTE też prędkość spadnie w godzinach szczytu, ale będzie wyższa niż w 3G.
zurek pisze:

Daruj sobie ten idiotyczny wynalazek... Że są tacy ludzie co dają się na to nabrać...

Kup sobie prawdziwy modem z routerem np. Huawei B593s-22 lub D-Link DWR921 + dobra dualna antena panelowa pod Lte z Cybertechu i będzie to o wiele lepiej chodzić od tego wynalazku...
Jak na razie nie znalazłem jednoznacznej informacji potwierdzającej jakoby ten sprzęt nie nadawał się do niczego. Wszystkie negatywne opinie pochodzą od osób, które nie miały styczności z tym rozwiązaniem. Na razie brak jakichkolwiek testów w sieci. Chyba będę musiał wziąć sam na próbę w Plusie.
Rozważam zamiast IDU-ODU D-Link DWR921 + antena zewnętrzna, jednak i tak muszę potwierdzić dostępność LTE.

Niestety jestem zmartwiony, bo udało mi się wykonać testy przy pomocy telefonu obsługującego 4G i niestety w obrębie domu, ani na poddaszu nic nie znalazłem.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kordirko »

pawelj5 pisze: Rozważam zamiast IDU-ODU D-Link DWR921 + antena zewnętrzna, jednak i tak muszę potwierdzić dostępność LTE.

Niestety jestem zmartwiony, bo udało mi się wykonać testy przy pomocy telefonu obsługującego 4G i niestety w obrębie domu, ani na poddaszu nic nie znalazłem.
To jeszcze nic nie oznacza. Mój telefon też nie wykrywa sygnału LTE,
a na routerze, jak go przełączę na LTE, to bez zewnętrznej anteny siła sygnału jest 4 z 5 kresek
(niestety router nie wyświetla poziomu sygnału w dBm).
Po prostu mam pod nosem 2 nadajniki hspa+dc, jeden oddalony 500m, drugi 700m,
a nadajnik LTE jest oddalony ok. 2 km. W telefonie nie mogę wymusić "tylko LTE",
więc telefon się sam przełącza na silniejszy sygnał umts.
Uwagi na marginesie:
- mam ten router DWR-921 i jestem zadowolony.
- sam nadal się łączę po UMTS, bo po kilkudniowych testach tego LTE z Orange wyszło,
że jest bardzo niestabilne - zawiesza się i rozłącza kilka razy na godzinę.
Osobiście wolę wolniejsze łącze ale stabilne, niż szybsze ale z zawieszkami.
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: pawelj5 »

kordirko pisze:
To jeszcze nic nie oznacza. Mój telefon też nie wykrywa sygnału LTE,
a na routerze, jak go przełączę na LTE, to bez zewnętrznej anteny siła sygnału jest 4 z 5 kresek
Dzięki kordirko. Podsunąłeś mi rozwiązanie. W prawdzie w telefonie nie da się wymusić lechnologii 4G na sztywno, ale można włączyć wyszukiwanie dostępnych sieci. Na poziomie gruntu znajduje Plusa 2G i 3G, ale na poddaszu doszło do tego 4G. Więc jednak mapka pokazuje prawdę. Niestety nie mam już jak sprawdzić stabilności łącza, ale tyle mi chyba wystarczy żeby zdecydować się na ofertę Cyfrowego Polsatu. Muszę tylko przemyśleć, czy lepiej brać IDU-ODU, czy ZTE MF821 + Edimax LT6408n. Niestety w Polsacie nie ma nic innego do wyboru, a w Plusie oferta jest mniej atrakcyjna w moich oczach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Popełniasz kolejny błąd myśląc o zestawie MF821+LT6408n. Ten zestaw to nie kończące się kłopoty użytkowników, w punktach CP posiadają B-593s-22, którego brak w ofercie internetowej.
przemekkk
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-02, 22:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: przemekkk »

Tylko pamiętaj że zestaw IDU ODU działa tylko w LTE.
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: pawelj5 »

Dziękuję koledzy za porady.
Więc po kolei. Zdecydowałem się wziąć IDU-ODU na próbę. Ku mojemu zdziwieniu złapałem zasięg 4G i jestem po 4 dniach testów. Napiszę kilka moich spostrzeżeń, może komuś się przydadzą.
Montaż i konfiguracja jest dziecinnie prosta. Modem posiada najprawdopodobniej wbudowaną antenę kierunkową, w zależności od kąta ustawienia względem nadajnika udało mi się uzyskać sygnał od 122 do 105dBm. Maksymalna prędkość jaką udało mi się uzyskać przy takiej sile sygnału to 27Mb/s, czyli prawie maksimum oferowane przez ten zestaw. Niestety prędkości są niestabilne i oczywiście w godzinach szczytu dużo mniejsze.
Niestety jestem zmuszony zrezygnować z tego zestawu ze względu na brak stabilności sieci LTE, a modem nie obsługuje 3G. Kilkanaście razy w ciągu dnia prędkość spada poniżej 10Kb/s, by nagle skoczyć na kilkanaście Mb/s. Takie skoki potrafią zdarzyć się nawet kilka razy w ciągu godziny co jest dość irytujące. Można pobierać pliki, ale nie da się niestety w ciągu dnia komfortowo przeglądać stron internetowych i posłuchać radia internetowego. Ta niestabilność raczej nie jest związana z przeciążeniem sieci, bo w tym czasie telefon korzystający z UMTS w Plusie i modem Aero2 mogą normalnie pobierać dane.
Co do działania samego routera nie mam zastrzeżeń. Sieć WiFi sieje porównywalnie do MR3220.
IDU-ODU zmieniam na B-593s-22 jak radzi kolega matek451 . Do pobierania plików zamierzam korzystać z połączenia 4G, które mimo braku stabilności dobrze się do tego nada. Do przeglądania internetu będę korzystał z 3G, wolniejszego, ale stabilnego. Mam jednak dylemat jaką wybrać antenę aby korzystać z obu technologii. Na forum polecana jest Cybertech DUAL LTE, ale ona działa na częstotliwości 1800Mhz dla LTE, a do 3G potrzebuję antenę 900Mhz. Jaka antena pogodzi te dwie częstotliwości?
Ostatnio zmieniony 2014-05-19, 14:17 przez pawelj5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

pawelj5 pisze:udało mi się uzyskać sygnał od 122 do 105dBm.

Mówiłem abyś sobie darował ten sprzęt... Taki sygnał co masz od 122 do 105dBm to test to praktycznie zerowy sygnał...Czyli wniosek jest jeden... antena to jedna wielka kpina i nadaje się tylko na śmietnik. Na pewno to nie jest antena kierunkowa...


Weź sobie ten B593s-22 oraz antenę Cybertecha i zobaczysz wtedy co to jest porządny sprzęt i antena...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: pawelj5 »

zurek pisze: Taki sygnał co masz od 122 do 105dBm to test to praktycznie zerowy sygnał...Czyli wniosek jest jeden... antena to jedna wielka kpina i nadaje się tylko na śmietnik. Na pewno to nie jest antena kierunkowa...

Dla 105dBm siła sygnału, to 2 kreski na 5, chyba nie jest aż tak źle. Osiągane prędkości były satysfakcjonujące, przez te 4 dni sprzęt działał stabilnie. Nie krytykuj sprzętu za słabą jakość usługi świadczonej przez operatora.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

pawelj5, zobacz jak będzie wyglądać sytuacja na Huawei bo może antena okaże się zbędna.
aszrobag
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-21, 06:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: aszrobag »

Częstochowa Błeszno bliżej wylotu na Katowice i Olsztyn antena zewnętrzna od strony podwórka maszt BTS w odległości 1,5km zasłonięty przez dom. Na panelu polsatu 3/5 kreseczek siły sygnału RSSI: -63 dBm transfer speedtestem down 14,25 upload 11.66Mb/s ping 36s.
Oferta w smartDom 35 pln miesięcznie za 60GB na 24 m-ce 6mcy gratis dodatkowo za 2,6pln mc 50 GB w nocy 1.00-7.00.
Połączeń na razie nie zrywa na modemie wszystko świeci na niebiesko dioda na antenie zewnętrznej fioletowo maksymalna siła sygnału.
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: pawelj5 »

Wczoraj na próbę wystawiłem router Huawei B593 pod dach w miejsce gdzie zamontowany był ODU. W najbardziej optymalnej pozycji okazało 109dBi, więc ODU ma antenę mocniejszą o 4dBi niż ta standardowo wbudowana w router B593.
ArielBrzezinski
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2013-04-08, 18:03
Lokalizacja: Nagórki Dobrskie

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: ArielBrzezinski »

Zakupiłem b593 tydzień temu. Do tej pory korzystałem z medemu Huawei od Polsatu wpiętego do Edimaxa. Na modemie miałem 3 kreski zasięgu a teraz na b593 mam 2 kreski a prędkości pobierania takie same czyli ok 40 MB/s. Nawet jak mam tylko zasięg na jedną kreskę w b593 to prędkości oscylują w przedziale 25-30 Mb/s. Tak więc widzę, że jest to całkiem dobry sprzęt. A co do tego domowego zestawu co go miałeś to uważam, że jest słabszy bo też miałem okazję go kiedyś po testować i wypadał zdecydowanie słabiej.
Ariel
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kordirko »

pawelj5 pisze:Wczoraj na próbę wystawiłem router Huawei B593 pod dach w miejsce gdzie zamontowany był ODU. W najbardziej optymalnej pozycji okazało 109dBi, więc ODU ma antenę mocniejszą o 4dBi niż ta standardowo wbudowana w router B593.
Tylko że B593 ma dwa złącza SMA, do których można podłączyć
dowolną zewnętrzną antenę. Ten ODU chyba nie ma takiej możliwości ?.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Mam pytanie czy router B-593 podczas testu pod dachem miał zamontowane te małe białe antenki zewnętrzne, czy tylko działał na wewnętrznych?
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: pawelj5 »

ODU nie ma możliwości podłączenia dodatkowej anteny. B593 podczas testów nie miał zamontowanych zewnętrznych antenek, bo w zestawie dostarczanym przez Cyfrowy Polsat ich nie ma.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

pawelj5 pisze:B593 podczas testów nie miał zamontowanych zewnętrznych antenek, bo w zestawie dostarczanym przez Cyfrowy Polsat ich nie ma.

Bez antenek to bardzo dobry wynik na tym B593...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Dodatkowe antenki mam w B-593s-22 z Plusa. Sprawdziłem poziom sygnału bez antenek i na antenach zew. Zysk jaki daja to 4dBi na LTE1800. Czyli gdybyś testował z antenkami to miałbyś taki sam poziom sygnału jak na ODU. Dowodzi to wyraźnie, że w ODU nie ma żadnych mocnych anten kierunkowych tylko coś na wzór tych z B-593. Dlatego wybór B-593s-22 ,DWR-921do których można podłączyć różne anteny zew. jest dużo lepszy, nie mówiąc o tym, że za pomocą tego wynalazku nie skorzystasz z 3G.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

matek451 pisze: Dlatego wybór B-593s-22 ,DWR-921 do których można podłączyć różne anteny zew. jest dużo lepszy, nie mówiąc o tym, że za pomocą tego wynalazku nie skorzystasz z 3G.

Też jestem tego zdania że B-593s-22 oraz DWR-921 jest duzo lepszą alternatywą niż ten badziewny polszmatowski wynalazek... Pisałem już o tym kilkanaście wątków temu...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

Mam wrażenie, że najwięcej na temat IDU-ODU mają do powiedzenia ci, którzy go nie mają... A może ci zadowoleni po prostu tu nie zaglądają? Fakt sprzęt może nie powala zaawansowaniem technicznym ale działa. Ja zamieniłem Neostradę 10/1 Mbs za 83 zł (49+34 za najtańszy abo. na telefon, którego nie używam) na Power LTE 25GB (20Mbs) za 69zł z IDU-ODU. Do tego dostałem 3 miesiące gratis za "przejście od konkurencji".
Przy odległości od BTS 3,1 km (brak przeszkód terenowych i budynków, ale jest masa drzew) mam (z tego co pamiętam) RSSI -63 do -71; RSRP(dBm) -95 do -105; Przy takich parametrach mam stabilny transfer średnio na poziomie 20/12 Mbs. Dość często zdarza się nawet 24/18 Mbs. Nie zauważyłem pogorszenia działania podczas burzy czy ulewy (mokre liście i tp.).
Jeśli nie złapią mnie lejki (raczej nie zgrywam internetu na dysk) to jestem w pełni usatysfakcjonowany tym "darmowym" i "badziewnym" sprzętem. Te stabilne 20 Mbs (downl.) jest dla przeciętnego użytkownika w pełni zadowalające. No chyba, że ktoś koniecznie musi zgrać cały net w jedną noc.... to potem się gorączkuje, że mu nie chodzi 100Mbs.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Jesteś zadowolony i wszystko ok. Zapłaciłeś 1 zł za sprzęt,który działa tylko na LTE1800, na dodatek tylko w Plusie/CP.W przyszłości nie będziesz mógł skorzystać z ewentualnego LTE800, LTE2600 TDD czy LTE2600 FDD jeśli pojawią się u tych operatorów. nie wspominając o innych operatorach . To sprzęt mało funkcjonalny,mocno okrojony w stosunku do oferowanych przez Plus/CP B-593( też za 1zł) czy wcześniej DWR-921. Fakt działa, nie powala transferem z racji ograniczenia. Dla przeciętnego Kowalskiego może być, dla wymagających nie.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

do matek451

Zwięźle i na temat... Bardzo dobrze to ująłeś. Jestem tego samego zdania...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

matek451 pisze:Jesteś zadowolony i wszystko ok. Zapłaciłeś 1 zł za sprzęt,który działa tylko na LTE1800, na dodatek tylko w Plusie/CP.W przyszłości nie będziesz mógł skorzystać z ewentualnego LTE800, LTE2600 TDD czy LTE2600 FDD jeśli pojawią się u tych operatorów.
No właśnie "jeśli się pojawią". Mam na 2 lata umowę. Za dwa lata jeśli coś nowego się pojawi to pewnie wezmę od innego operatora/w innej technologii/z innym sprzętem. Na stan dzisiejszy jestem zadowolony nie wydając kasy na sprzęt, który za dwa lata i tak będzie przestarzały. Na razie zapłaciłem 1zł. za sprzęt i 12 zł za kawałek kabla antenowego. Ot cała inwestycja.
Mieszkam na wsi i nie spodziewam się w tej okolicy szalonych inwestycji w nowe technologie, czy nowych BTS'ów (tego już na pewno nie) w najbliższe dwa lata. To LTE pojawiło się dopiero kilka miesięcy temu.
matek451 pisze:To sprzęt mało funkcjonalny,mocno okrojony w stosunku do oferowanych przez Plus/CP B-593( też za 1zł) czy wcześniej DWR-921. Fakt działa, nie powala transferem z racji ograniczenia. Dla przeciętnego Kowalskiego może być, dla wymagających nie.
Całkowicie się zgadzam - jestem przeciętnym "Kowalskim" i internet po prostu "ma być" no i jest (~20/~10 Mbs). A o sprzęcie zapominam, że w ogóle jest. Praktyczne to bólu.... :)

Nie zapominajmy, że tacy "Kowalscy" to zdecydowana większość użytkowników....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Tylko widzisz gdybyś wziął router B-593s-22 też za1 zł to miałbyś sprzęt, który obsłuży wszystkie obecne i przyszłe technologie wszystkich operatorów. Może posłużyć kilka lat. W tym czasie możesz używać go z różnymi operatorami. Dysponując własnym nowoczesnym routerem bierzesz w przyszłości krótsze i tańsze oferty Tylko SIM u każdego z nich. Na IDU-ODU skazujesz się na Plus/CP. Jeśli chodzi o LTE na wsiach to właśnie nowe pasmo LTE800 jest przeznaczone do takich lokalizacji i wkrótce po licytacji na nie operatorzy zaczną budować sieci. Nie bez znaczenia jest, że do IDU nie podepniesz dysku po USB aby urządzenia mogły z niego korzystać. To w dobie Smart TV , tabletów itp przydatna funkcja nawet dla przeciętnego Kowalskiego. Nie zapominajmy też, ze ODU nie sprawdzi się przy większych odległościach od BTS-a LTE1800. Piszę to aby inni użytkownicy mieli jasny pogląd na temat tego urządzenia, u ciebie się sprawdza , jesteś zadowolony to korzystaj.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kmy »

matek451, odpuść trochę, już tyle razy pisałeś soją opinię na temat ODU-100, że każdy, kto czyta to forum doskonale ja zna.
Nieczytelny, związał się z Plusem tylko na dwa lata. Po tym czasie nadal będzie mógł wybierać innych operatorów, inne oferty i to ze sprzętem nowoczesnym, zapewne nowocześniejszym niż B-593.
Ogólnie to samo USB w tym routerze też wiele nie znaczy. Wykorzystanie go do dysku sieciowego pozwoli na transfery rzędu 5, może 10MB/s i to przy odczycie. Zapis pewnie wolniejszy. Od tego jest NAS aby serwować dane po sieci. Router służy do łączenia urządzeń a i to w B-593 nie najlepiej idzie po LAN 100Mb/s. Aktualnie nawet średniej klasy routery maja GigaLan. No i brak wifi 5GHz, co jako urządzenie na kilkuletnią przyszłość całkowicie je dyskryminuje.
Także znamy już Twoja opinię, daj się innym wypowiedzieć.
Nieczytelny, kupił to co mu odpowiada i spełnia to jego oczekiwania.
ODPOWIEDZ