Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: keiw »

damis pisze: Ponoć w Erze są już dostępne Merliny XU870 z sankami do PCMCIA. Czyli można je wsadzać i do takich i do takich slotów
W dniu dzisiejszym nabyłem właśnie Merlina XU870.
Można go kupić w Erze jako telefon bez umowy za 899zł brutto.

Modem domyślnie ma simlocka, jednak na żzyczenie jest przez Erę ściągany, ja i tak mam blueconnecta, to na razie nie ściągałem, choć być może to zrobię.

Sterowniki instalują się szybko i bez żadnych problemów również pod Ms Vista 32bit (właśnie z Visty piszę).

ERA jednak nie ma przejściówki EC do PCMCIA - pytałem w momencie zakupu, również dzwoniłem na infolinię blueconnecta.
Blueconnect
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: cysio »

Tez zauwazylem ta niska cene, czy orientujesz sie moze czy jest pobierana jakas oplata w erze za sciagniecie simlocka?

UPDATE:

Ok w regulaminie jest napisane ze PTC nie pobiera oplat za sciagniecie simlocka. Super oferta, na allegro najtansze 1049zl :) a tutaj takie zaskoczenie.
kamil1908
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-02-05, 18:50

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: kamil1908 »

Jeśli dobrze kojarzę to opłata w czasie trwania umowy wynosi chyba coś ok 500 zeta, a za friko po zakończeniu umowy. Więc i tak trzeba poczekać ze zdjęciem simlocka.
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: cysio »

http://www.era.pl/download/promocje/bez ... mowy35.pdf

Ewidetnie jest napisane ze mozna sciagnac za friko :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: Jaco »

Ja kupiłem swojego optiona w ramach telefon bez umowy i po trzech miesiącach pozbyłem się simlocka.Zdecydowanie polecam jak najszybciej to zrobić.Na dodatek dają telefon zastepczy na okres (naprawy).Mnie dostała się Nokia 6310 fakt że sam GPRS ale przynajmniej z połączeniem z kompem nie miałem problemu bo ma bluetooth.Dobrze że cała operacja trwała tylko tydzień.
Jedynie musisz się udać do salonu firmowego lub sklepu firmowego.Wszelkie inne punkty sprzedaży nie załatwiają takich spraw.
Blokadę usuwają za free.
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Modem GSM na PCMCIA/USB/Express Card 36/54

Post autor: keiw »

Ja uważam, że jest to faktycznie najlepsza oferta.

Sam już miałem kupić na Allegro.

ERA nie pobiera żadnej opłaty za ściągnięcie simlocka.
Blueconnect
ODPOWIEDZ