Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Post autor: Kacperoo »

Witam, jestem abonentem sieci Orange.

Do niedawna byłem użytkownikiem technologi CDMA na modemie / routerze Axesstel MV610.

Dodatkowo posiadam router TP-LINK MR3420 v2 + modem Huawei E3131 s2 (Hi-link) w którym miałem Aero2.

Z faktu iż przeniosłem abonament z CDMA na CDMA / 3G / 4G (dostałem nową kartę) włożyłem ją do modemu Huawei i skonfigurowałem pod TP-Linkiem (router nie mógł się połączyć z modemem przez PIN, zaś z karty SIM nie można zdjąć tego PINU ~ dziwne, wgrałem inny firmware i teraz w przeglądarce pyta o PIN, niby kod nie pasuje ale działa).

Teraz planuję zakup modemu LTE który będzie mi współpracował z tym routerem TP-LINK'a.
Proszę polećcie mi jakiś dobry modem ze złączem na antenę zewnętrzna.

P.S. Jeśli znacie sposób jak ominąć wpisywanie PIN'u, podzielcie się z nim :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Post autor: wojteks »

Kacperoo pisze:zakup modemu LTE który będzie mi współpracował z tym routerem TP-LINK'a.
Praktycznie każdy będzie pracował ale możesz potrzebować wgrać alternatywne firmware (gargoyle) i do tego dokupić aktywny HUB USB (zasilacz 2000mA).
Kacperoo pisze:jak ominąć wpisywanie PIN'u

Nie da się tego ominąć, tylko odpowiednie firmware na to pomoże (będzie pamiętać PIN).
Nie pomagam na PW!
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Post autor: Kacperoo »

Z tymi alternatywnymi firmware jestem zielony :( Sam router jest za slaby że wymagany jest aktywny HUB?


A co to tego PIN'u chętnie się pobawię by urządzenie pamiętało, tylko jak? ;)

Co do LTE, najpierw chcę lokalnie poszukać jakiegoś urządzenia po znajomych i sprawdzić czy w ogóle działa, w salonie są pewni że działa, na mapie jednak zasięgu LTE nie ma.
Tak czy siak planuję zakup modemu LTE z myslą o rozwijaniu i przyszłości tej technologi dlatego pytam o dobry modem.

[ Dodano: 2014-10-27, 13:04 ]
W sumie to jeszcze jedno pytanie, jaki wpływ mają modemu HiLink a te zwykłe zarządzane przez aplikację? Które w połączeniu z routerem sprawiają więcej kłopotu, a które mniej i dlaczego?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Post autor: ja.michal »

Kacperoo pisze: A co to tego PIN'u chętnie się pobawię by urządzenie pamiętało, tylko jak? ;)
Teoretycznie modem w wersji hilinik powinien pamiętać PIN. U mnie w E3276 pamięta PIN, ale dopóki jest zasilanie w modemie. Jak wyjmę modem i ponownie włożę to niestety, ale muszę ponownie podać PIN.
Jeżeli modem będzie przerobiony do wersji właśnie modemu to router z Gargoyle ma opcję zapamiętywania PINu.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Post autor: kedi »

tp-link mr3420 pamięta PIN od softu z września z tego roku (można go sobie samemu łatwo wgrać) Widzę że pojawiło się jeszcze coś nowszego z pazdziernika.
http://www.tp-link.com.pl/Support/downl ... version=V2
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Post autor: wojteks »

Kacperoo pisze:Sam router jest za slaby że wymagany jest aktywny HUB?
Do zasilania modemów LTE (i wielu 3G/4G) przy słabym zasięgu nie ma wystarczającego zasilania, stąd potrzeba HUBa.
Nie pomagam na PW!
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Post autor: Kacperoo »

Ok, dziękuję za informację.

Ale jaki modem LTE wybrać?

Highlinkoweczy nie highlinkowe? (I jaka jest różnica podczas komunikacji z routerem?)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana sprzętu z 3g na LTE (Orange)

Post autor: ja.michal »

Kacperoo, hilink jest widziany jak karta sieciowa, zarządzasz nim w oddzielnym panelu www podobnym do takiego jak zarządzasz routerem. Wersja nie hilink to normalny modem, którym zarządza się z poziomu panelu sterowania routera. Wygodniejszym wydaje się hilink. Przy dzisiejszych routerach nie ma problemu. Nowe modemy Huawei i tak może przełączać (odpowiednim wgrywaniem firmware i webui) z hilink na nie hilink i odwrotnie.
ODPOWIEDZ