Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
august
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-05-27, 12:17
Lokalizacja: Poznań

Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Post autor: august »

Cześć! Chciałbym prosić o pomoc w wyborze modemu LTE do mojego routera.

Mam aktualnie działające rozwiązanie: TP-link MR3020 (Gargoyle) + Huawei E3131 (3G)
Całość zamknięta w podłokietniku, w samochodzie, fabryczna antena GSM podłączona do modemu. Działa świetnie.

Wymyśliłem, żeby w domu zmienić łącze z kablówki na LTE.
Zwłaszcza, że mam wspólny pakiet 30GB w Play i dodatkową kartę SIM do internetu.

Podłączyłem modem E3131 do mojego RT-N66U w mieszkaniu, router go wykrywa, ale nie łączy mimo ustawienia dual WAN, przestawiania różnych opcji. Dioda w modemie miga tylko na niebiesko. Router pokazuje disconected.
Wyczytałem, że są problemy z niektórymi modemami.

I teraz moje pytanie: :gwiazdki:
Chciałbym kupić modem LTE, najlepiej z gniazdkiem antenowym, działający z OFW.
Czy ktoś może polecić coś sprawdzonego?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Post autor: wojteks »

august pisze:Wymyśliłem, żeby w domu zmienić łącze z kablówki na LTE.
Źle wymyśliłeś ale jak tam chcesz.
Nie pomagam na PW!
august
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-05-27, 12:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Post autor: august »

wojteks pisze:Źle wymyśliłeś ale jak tam chcesz.
Zanim wypowiem umowę, sprawdzę jak to działa, ale przez kilka dni jechałem z mojego MR-3020 i było ok.

Stwierdziłem, że nie używam łącza w takim stopniu i chcę zaoszczędzić 70zł miesięcznie.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-12-01, 19:20 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-12-01, 19:20 przez august, łącznie zmieniany 1 raz.
Atais
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2014-11-04, 10:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Post autor: Atais »

Również posiadam Asusa RT N66U i chciałem wykonać podobny krok do Ciebie - zrezygnować z kablówki na koszt LTE.

Wcześniej już znalazłem poradnik, kupiłem modem Huawei e3372 153s
na router wgrałem oprogramowanie Tomato 1.28 by Shibby
i w zasadzie wszystko ruszyło bez zająknięcia.

Tutorial do wgrywania tomato:
https://gist.github.com/joshenders/3941269

warto zaznaczyć, że na n66u wgrywanie tomato trwa BARDZO długo, po prostu wprowadz router w tryb awaryjny i wgraj mu tomato, mozna przez Web UI, ktore jest dostepne tylko przez pierwsze 20 sekund po uruchomieniu routera w trybie rescue. (potem trzeba resetowac zeby znowu sie dostac do tego webui)
wgraj i idz na kawe i 2 papierosy... po prostu czekaj - 20, 30 minut jesli trzeba - w koncu sie uruchomi.

a sam tutorial uruchomienia modemu jest na innym forum, mam nadzieje ze mozna to podrzucic :P https://openlinksys.info/forum/viewthre ... d_id=18569

wyniki po 30 minutach bawienia sie pozycja i miejscem routera nie powalaja ale dziala.
planuje kupic jakas antene.

Obrazek
malojk
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2015-03-01, 14:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Post autor: malojk »

Witam!
Przymierzam się do kupna tego modemu e3372 153s . Czy to rozwiązanie działa w 100 % dobrze ??
n_i_k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-01, 11:05

Re: Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Post autor: n_i_k »

Aktualizacja na bazie moich doświadczeń - specjalnie się zarejestrowałem, może komuś się przyda.

Asus wypuścił widocznie aktualizacje, które umożliwiają uruchomienie E3372 przez HiLink w LTE na routerze RT-N66U. Mi zadziałało od razu.

Router: RT-N66U
Modem: E3372 S-153 HiLink
Antena: Cybertech Antena Dualna LTE/4G 15dBi do Huawei E3272, E3372 MIMO Długość kabla antenowego: 10m

Wyniki są takie, antena zamocowana niezbyt idealnie (docelowo będzie na dachu, póki co balkon), stacja bazowa 1km dalej ale bez bezpośredniej widoczności:
Obrazek

Wniosek: to działa! :ok:
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Post autor: dzejk »

nie chwal dnia..., ten model ma stary chip broadcoma, więc pewnie ma problem z doczytywaniem niektórych stron z hilinka.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Modem LTE do Routera Asus RT-N66U

Post autor: tired »

Odgrzewam, obecnie korzystam z N66U + E3131 ale wolałbym modem LTE. Poleci ktoś coś sprawdzonego aby działało z tym routerem ? Mam wgrane najnowsze firmware 3.0.0.4.380_8120.
ODPOWIEDZ