Jak wymusić LTE w zestawie e3272 + TP-Link MR 3420 v2.3 +

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Jak wymusić LTE w zestawie e3272 + TP-Link MR 3420 v2.3 +

Post autor: kedi »

Witam
+ aktywny hub 2A. Modem kupiony w wakacje 2014 po info na waszej stronie od "wschodnich sąsiadów" http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0 i przerobiony według informacji z tej samej strony do wersji nie hi-link aby zadziałał z routerem Tp_Link MR 3420 v2.3 (orginalny soft producenta). Mam dobry sygnał 3G i Lte. Przez kilka dni gdy miałem go w wersji hi link podpięty pod laptopa widziałem że łączy się w technologi Lte z prędkościami DL 40Mbit,UL 20Mbit i pingiem na poziomie około 22 milisekund do wp.pl.
Po przeróbce na nie hi-link i włożeniu do routera prędkości wynosiły około DL 12Mbit i UL 2 Mit ping do wp.pl 50 milisekund czyli wychodzi że to 3G. Teraz w szczycie prędkości są niższe i już mi nie opowiadają. Chyba router nie przyciął Lte do 12 Mbit i zwiększył ping?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jak wymusić LTE w zestawie e3272 + TP-Link MR 3420 v2.3 +

Post autor: dzejk »

w nie-hilinkowym modemie możesz wymusić LTE komendami AT - jak poszukasz, to znajdziesz info na forum
xmisiek
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2015-02-15, 21:53
Lokalizacja: Sława

Re: Jak wymusić LTE w zestawie e3272 + TP-Link MR 3420 v2.3 +

Post autor: xmisiek »

Modem musisz zrobić hlink a w routerze wgrać gargoyle wtedy będzie to samo co na laptopie,już to kiedyś przerabiałem u siebie.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Jak wymusić LTE w zestawie e3272 + TP-Link MR 3420 v2.3 +

Post autor: kedi »

xmisiek pisze:Modem musisz zrobić hlink a w routerze wgrać gargoyle wtedy będzie to samo co na laptopie,już to kiedyś przerabiałem u siebie.
Wolałbym zostawić orginalny soft w routerze ale jak już będę zmuszony to ostatecznie będe musiał wgrać gargoyle. Prosilbym o podanie linka do sprawdzonego sposobu zmiany tego softu u mnie.Czytalem ze nie jest to takie proste i dużo osób uwaliło w ten sposób sprzęt

[ Dodano: 2015-06-21, 00:22 ]
dzejk pisze:w nie-hilinkowym modemie możesz wymusić LTE komendami AT - jak poszukasz, to znajdziesz info na forum
Odrazu w ubiegłym roku w Top_NetInfo wydawałem 3 znalezione na stronie piątej tego samego wątku do którego dałem wcześniej linka potencjalnie interesujące mnie komendy ale pożądanego efektu nie zauważyłem, a były to:
•AT^SYSCFGEX="03",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,, - Только 4G.
•AT^SYSCFGEX="0302",3FFFFFFF,1,2,7FFFFFFFFFFFFFFF,, - 4G/3G.
•AT^SYSCFGEX="00",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,, - Автоматически
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak wymusić LTE w zestawie e3272 + TP-Link MR 3420 v2.3 +

Post autor: ja.michal »

Kod: Zaznacz cały

http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=AT^SYSCFGEX
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Jak wymusić LTE w zestawie e3272 + TP-Link MR 3420 v2.3 +

Post autor: kedi »

ja.michal pisze:

Kod: Zaznacz cały

http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=AT^SYSCFGEX
Dzięki. Widzę że komendy które wydawałem były prawie dobre ale był problem był z pomylonymi przez jakiegoś "ruska" dużymi i małymi literami, po poprawieniu modem przyjął bez problemu.
No cóż po roku czasu sporo się zmieniło bo ping i download nie do odróżnienia od hspa+ dc jedynie upload zdradza że chodzi w technologi LTE.
Mam pytanie o upload. Gdy modem jest bezpośrednio w laptopie jest on na poziomie 12 Mb/s a po włożeniu do routera prędkość wynosi 2-3 Mb/s mimo że modem znajduje się zawsze w tym samym miejscu i sygnał jest dobry. Router nie wyrabia ? Jaki ping i downland jest w stanie technicznie wycisnąć w LTE ten router (Mr3420 v2.3)?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak wymusić LTE w zestawie e3272 + TP-Link MR 3420 v2.3 +

Post autor: YaHooo »

kedi pisze:dużymi i małymi literami, po poprawieniu modem przyjął bez problemu.
Teoretycznie jest tak, że modem nie rozróżnia wielkości liter. Ale w praktyce może być inaczej. Chociaż ja z przyzwyczajenia zawsze piszę komendy AT wielkimi literami. Tak jest moim zdaniem po prostu wyraźniej.
kedi pisze: Router nie wyrabia ?
Do routera łączysz się po WiFi, czy kablu? Testuj zawsze po kablu. Eter może być mocno zawalony i uzyskanie dobrych prędkości może być problemowe. A słaby upload to może być za słabe zasilanie z routera. Można sprawdzić jak się zachowa po podłączeniu przez aktywny hub USB. A możliwe, że sam router nie wyrabia takiego wysyłania.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ