Pomoc przy wyborze routera z modemem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dudex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-25, 12:11

Pomoc przy wyborze routera z modemem

Post autor: Dudex »

Od pewnego czasu ze względu na to, że w moim mieszkaniu mogę liczyć na internet przewodowy jedynie o prędkości 7 Mb/s zamierzam postawić całą sieć domową i małej firmy na internecie LTE. Przymierzam się do oferty dla firm z Orange gdzie przy nie całych 75 lub 70zł (w zależności czy wybieramy ofertę z urządzeniem czy bez) netto otrzymujemy LTE niby bez ograniczeń. Po krótkich negocjacjach w Orange otrzymałem od nich na tydzień router z modemem ZTE mf283+ więc kupiłem kartę sim, aktywowałem na niej internet, włożyłem do ZTE i przystąpiłem do testów. Router zazwyczaj ma 3 lub 4 kreski zasięgu na 5 możliwych i po podłączeniu do komputera przez kabel działa z prędkością około 15-18 Mb/s zarówno pobierania i wysyłania. Sprawa nieco się komplikuje przy połączeniu WiFi :/ Przy routerze jest ok, ale po przejściu kilku metrów mimo całkiem dobrego zasięgu WiFi internet działa okropnie, prędkość pobierania nie przekracza 1 Mb/s. Problem ten można rozwiązać przez podłączenie drugiego routera który będzie działał jako mostek do ZTE, ale nie wiem czy nie będzie lepiej po prostu zainwestować w inny router z modemem LTE. Koleją sprawą której do końca nie rozumiem jest to, że gdy włożę kartę sim do telefonu w tym samym miejscu gdzie umiejscowiony jest router internet osiąga bez problemu stałą prędkość mniej więcej 20 Mb/s, a na routerze jest już to 5Mb/s mniej. Następny problem to to, że najlepszy zasięg router osiąga w miejscu gdzie nie koniecznie chce żeby był umiejscowiony, czy antena rozwiąże sprawę? Chciałbym się dowiedzieć jak byście to rozwiązali na moim miejscu. Wiem, że to nie do końca ten dział, ale jeśli antena by była dobrym rozwiązaniem to prosiłbym też o polecenie jakiejś ;)

Moje miejsce zamieszkania to Pleszew ul. Lenartowicka
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomoc przy wyborze routera z modemem

Post autor: Dino »

A jaka masz wersje softu i oprogramowania?
Dudex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-25, 12:11

Re: Pomoc przy wyborze routera z modemem

Post autor: Dudex »

router twierdzi, że najnowszą
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomoc przy wyborze routera z modemem

Post autor: Dino »

Napisz cyferki jezeli to nie problem.

Edit. Co.do.wifi w.tych.routerach to.zauwazylem.ze.to taka.troche loteria. Moj prywatny z ktorego <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> w domu to niestety tez ma takie wifi jak opisujesz.
Natomiat 3 sztuki ktore sa u mnie w pracy maja zdecydowanie lepsze wifi.

Co do.anteny zewnetrznej to.smialo kupuj.
Dudex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-25, 12:11

Re: Pomoc przy wyborze routera z modemem

Post autor: Dudex »

Wersja oprogramowania: CR_ORAMF283+V1.0.0B04
Wersja firmware: BD_ZM8630V1.0.0B11
Wersja sprzętowa: PCBMF283+V1.0.0
Dino pisze: Co.do.wifi w.tych.routerach to.zauwazylem.ze.to taka.troche loteria.
Co do.anteny zewnetrznej to.smialo kupuj.
Masz na myśli tylko ten model czy ogólnie routery które działają z LTE? W gre wchodzi też zmiana sprzętu na inny, ale chciałbym tez aby ktoś od razu jakiś polecił
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomoc przy wyborze routera z modemem

Post autor: Dino »

Mam na mysli MF283+. Mam tez stycznosc z B315-22 z plusa tu rewelacja w stosunku do ZTE. Tam gdzie ZTE nie zasięgu wifi wcale lub szczątki, to HUAWEI ma mocne 2 kreski.
I <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> ci polecam z pośród tych dwoch Huawei.
Dudex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-25, 12:11

Re: Pomoc przy wyborze routera z modemem

Post autor: Dudex »

dobrze, więc wiem już, że lepiej zrezygnować z ZTE od Orange i kupić coś na własną rękę :D teraz zastanawiam się co będzie lepsze B315, B593 czy może jeszcze coś innego? Postanowiłem nie prowadzić kabla od anteny przez prawie cały dom bo to raczej byłoby bez sensu tylko umiejscowić router blisko anteny i poprowadzić długi kabel UTP od routera do switcha, myślę, że to będzie lepsze rozwiązanie. Chciałbym jeszcze się dowiedzieć jaką antenę dobrać? Antena będzie na zewnątrz, BTS właściwie widać z okna i jest około 1.7km od domu, aktualnie zasięg tak jak pisałem wyżej waha się między 3 a 4 kreskami na 5 i wynosi -65dBm. Skoro ma być na nim postawiona cała sieć domowa i małej firmy chciałbym z niego wycisnąć jak najwięcej
ODPOWIEDZ