Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BeepBeep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-21, 10:10

Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: BeepBeep »

Witam szanowne grono.

Dotychczasowy dostawca internetu, od dłuższego czasu leci ze mną w kulki. Postanowiłem więc zerwać z nim umowę. Jestem na etapie poszukiwania najlepszej możliwej alternatywy. O połączeniu z kabla mogę zapomnieć więc pozostaje mi skorzystanie z oferty któregoś z dostawców, plus/orange/t-mobile/play.

Ze względu na słaby zasięg mogę chyba wykluczyć Orange. A pod względem oferty mi przedstawionej - Play.

Moja lokalizacja to Pękanino gm. Malechowo . 54°16'20.9"N 16°25'34.8"E

Wg. BTSearch najbliższe mi są nadajniki sieci PLUS.

Na pożyczonym modemie Huawei 3131 + antenka GSM 11,5 dbi osiągam takie wyniki:

W mieszkaniu jest tragedia więc nie wiem czy jest sens podawać te wyniki. Skupiłem się bardziej na prędkości na zewnątrz budynku. Antena na parapecie ustawiona w kierunku nadajnika PLUS'a oddalonego od mojej lokalizacji ok. 5 km w linii prostej.

Obrazek



I tutaj pytanie do was drodzy użytkownicy. Jaki sprzęt wybrać, oraz jaką antenę zewnętrzną bo raczej bez tego się nie obędzie?

Jeśli nie podałem jakiś ważnych informacji to proszę o wyrozumiałość, na pewno szybko to poprawię.

Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: matek451 »

Żadnego operatora nie wykluczaj z góry. Tylko testy wszystkich pokażą , która oferta jest warta uwagi. Ten test Plusa lepiej zrób na modemie na zewnątrz zamiast patyka, który nie jest anteną sensu stricte.Poza tym czemu myślisz o t-Mobile skoro narzekasz na zasięg Orange? Korzystają ze wspólnej sieci NetWorks. Najgorzej sytuacja wygląda z Play. Zasięg 3G słabiutki a najbliższe BTS-y UMTS900 w Sianowie. Plus/CP w twojej lokalizacji zasięg tylko 3G z UMTS900 Aero2, BTS-y Karniszewice, Przystawy i Malechowo.Nie wiadomo czy wszystkie działają. Brak jakichkolwiek szans na LTE. Na koniec Orange i T-Mobile. Zasięg tylko 3G. Najbliższe BTS-y NetWorks to Karniszewice , działa UMTS 2100 z HSPA+DC oraz UMTS900 z HSPA+. kolejne to Malechowo i Przystawy z UMTS900. Do UMTS900 potrzebna antena na 900MHz , jeśli wybierzesz UMTS2100( większe prędkości) to konieczna antena na 2100MHz ustawiona na Karniszewice. Największe teoretyczne prędkości na DC w T-mobile i Orange. Plus z UMTS900 Aero2 tylko w HSPA+.
BeepBeep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-21, 10:10

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: BeepBeep »

Rozumiem.

Puki mam jeszcze ten modem z Plusa to chciałbym go przetestować. Czy mógłbym poprosić o jakiś sprawdzony program do testów zasięgu oraz prędkości? Bym wiedział z którym nadajnikiem łączy się ten modem?

Co do LTE. Słusznie czy nie.. nie napalam się na niebotyczne prędkości. Obecnie na radiówce miałem do 2Mb. Więc ucieszy mnie wszystko co powyżej tych 2Mb byleby sygnał był stabilny.
mattin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-01-10, 13:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: mattin »

również przyłączam się do prośby o program którym sprawdzić można do którego jest się w danej chwili podłączonym nadajnika.
BeepBeep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-21, 10:10

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: BeepBeep »

o widzę jakiś bot się napatoczył.
BeepBeep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-21, 10:10

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: BeepBeep »

Ponowie. Takie pytanie.

Jakoś tam testowałem zasięg orange w domu na modemie opisywanym przeze mnie wyżej czyli Huawei 3131 + ta śmieszna antenka (bez niej również). W mieszkaniu utrzymywał się HSPA+ . Po wystawieniu sprzętu za okno łapałem WCDMA.
Teraz pytanie do was. Najpewniej wziąłbym Orange freenet. Tylko jaki modem wybrać? Pan siedzący za biurkiem w salonie orange mówił coś o modemie z dwoma złączami anteny zewnętrznej. Niestety nie mogę go teraz odnaleźć. Jest jakiś polecany sprzęt?

Musiałoby to współpracować z komputerem stacjonarnym i laptopem po wifi.
MaskaPZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-14, 23:02

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: MaskaPZ »

Podepnę się pod temat... z racji, że udało mi się wygrać z Ineą i rozwiązać umowę na Wimax :D poszukuję nowego dostawcę internetu...
Mieszkam w Poznaniu (os. warszawskie) i do najbliższych 3 BTSów Play mam 300m, 500m i 900m dlatego pomyślałem o Redbull Mobile i nielimitowany internet LTE.
Nie mam mozliwości póki co, skorzystania ze stałego łącza.
Czy będzie to dobre rozwiązanie?
Uzytkuje internet głównie na laptopie - połączenie wifi, ewentualnie ps3 ale rzadko gry online, podłaczone 2 telefony przez wifi.

W jaki sprzęt do tego się zaopatrzyć, na allegro są startówki RBM (50zł / 150dni) + router? Jaki...
Na dachu jest maszt antenowy który służył pod Wimaxa i został przewód ftp - czy to przyda się do anteny zew.? Przewód bdb, miedź nie miedziowany, ok 20m.

Czy jest coś innego / lepszego niż wspomniany dostawca?
Z góry dziękuję za odp.

Tel. mam w Tmobile i jak udostepniam sobie internet przez wifi (z tel) to w zależności od miejsca gdzie położyłem tel udało się osiągnąć :
Ping 47ms - raczej niezależny od umiejscowienia tel
Download - 16,5Mbps
Up - 12,84Mbps

Przyznam, że biorąc pod uwagę że mój Huawei P8 jest routerem, a dzięki Inei download osiągał rzadko kiedy więcej niż 2Mbps to raczej więcej do szczęścia mi nie potrzeba :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: matek451 »

Najpierw zrób testy LTE od Play, np. na karcie Play Internet na Kartę za 9 zł masz 3GB transferu . Niestety ale LTE w Play w dużych miastach jest mocno przeciążone min w Poznaniu, na Forum Play można zapoznać się z problemami użytkowników LTE Play.
MaskaPZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-14, 23:02

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: MaskaPZ »

A możesz mi podpowiedzieć czym innym ewentualnie się zainteresować... nie chcę się władować w coś podobnego jak Wimax :/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: matek451 »

Masz telefon z LTE to sprawdź działanie Plusa , Orange . A te wyniki z T-Mobile to chyba nie na LTE? Sprawdź LTE w T-Mobile.No i z góry nie przekreślaj Play. Póki co RBM nie ma konkurencji.
MaskaPZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-14, 23:02

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: MaskaPZ »

Wynik z Tmobile na LTE, tel na pasku wyświetla połączenie lte ale nie moge zablokować "tylko LTE"
Zrobiłem jeszcze test nie przez wifi tylko przez USB i średni wynik wygląda tak :
Obrazek
MaskaPZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-14, 23:02

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: MaskaPZ »

Dziś zrobiłem test, może komuś się przyda :
Lokalizacja : Poznań, Inowrocławska,
Modem - tel Huawei P8

Redbull Mobile (Play) - najlepszy wynik
Obrazek

T-mobile - najlepszy wynik
Obrazek

Czy przy dobrym modemie/routerze transfer może znacząco wzrosnąć?? Jeśli chodzi o zasięg LTE to problemu niema.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: ja.michal »

P8 chyba ma LTE Cat6 czyli 300/50 Mbps. Nie wiem jaki masz sygnał teraz, ale przy lepszym sygnale może będzie trochę lepiej. Sprawdź jak wygląda sytuacja na zewnątrz.

Skoro masz T-Mobile i chodzi dobrze to może pomyśl o T-Mobile? Ile GB ci potrzeba? Teraz na stronie T-Mobile jest opcja 25 GB na 6 miesięcy bez i ze sprzętem ( za 29,99 zł miesięcznie, a dla klientów T-Mobile -10 zł czyli 19,99 zł miesięcznie. Za 9,08 zł miesięcznie można dodatkowo mieć noc bez limitu 0:00-9:00 i jest faktycznie bez limitu. Także jako klient T-Mobile możesz mieć 25 GB i noc bez limitu za 29,07 zł.
BeepBeep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-21, 10:10

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: BeepBeep »

Witam.

Obecnie jestem w posiadaniu ZTE MF 238+ w sieci Orange. Wg. info w panelu administracyjnym routera, w mieszkaniu łapie DC-HSPA+ . Chciałem zapytać jaką antenę zewnętrzna wybrać?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: wojteks »

Jeżeli łapiesz DC-HSPA+ to potrzebujesz antenę na 2100MHz
Nie pomagam na PW!
BeepBeep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-21, 10:10

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: BeepBeep »

Dziękuję za odpowiedz.

Czy ta antena będzie odpowiednia? http://www.cybertech.com.pl/p121,antena ... -mimo.html

Wolę zapytać, bo jakby nie było to 150 zl.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: matek451 »

Nie, ty potrzebujesz anteny na 2100MHz http://www.cybertech.com.pl/p84,antena- ... s2100.html kabel do 10m. Na UMTS2100 ,natej częstotliwości Orange korzysta z HSPA+DC.
BeepBeep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-21, 10:10

Re: Internet do domu. Plus, T-Mobile? Jak modem,router wifi, antena zew. ?

Post autor: BeepBeep »

1800MHz to na LTE na które nie mam szans tak? Bo ździebko zgłupiałem.
ODPOWIEDZ