Zapkup routera LTE - przemyślany zakup - trudny wybór

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Zapkup routera LTE - przemyślany zakup - trudny wybór

Post autor: Kacperoo »

Witam chciałbym zmodernizować swoją sieć w domu, korzystam tylko z LTE (jedyna rozsądna możliwość) na zestawie: Modem Huawei e3372s-2 podpięty do routera TP-LINK MR4320 v.2, jak wiadomo to połączenie nie zawsze dobrze ze sobą współgra tak jak to jest w moim przypadku, zazwyczaj jak korzystało jednocześnie 2-3 użytkowników zrywało połączenie. Pod ten zestaw mam podpiętą dualną antenę kierunkową PANEL LTE CT-15_1.8_Duo MIMO (15dBi/1800MHz). Zalecono mi zmianę na router z wbudowanym LTE, mam 3 którymi jestem zainteresowany ale nie wiem jaki wybrać:
1. Huawei B315s-22
2. Huawei B593 s-22
3. D-Link DWR956
4. Może ktoś coś innego poleci.
5. Widziałem ostatnio takie cudo: Alcatel ONE TOUCH Home H850
Mam pewne wymagania:
Na pewno chciałbym podłączyć drukarkę sieciową pod usb, wsadzić jakiegoś pendrive albo hdd jako ftp, podłączone będą 2 laptopy po wifi, 1 PC po LAN, 2 smartfony, TV i PS3 i większe wykorzystanie to gry online i oczywiście przeglądanie neta.

Mój zasięg (4km od nadajnika, głownie las, tylko 1BTS w okolicy od Orange z LTE 1800)
RSSI: -91dBm
PCI: 154
RSRQ: -6dB
RSRP: -114dBm
SINR: 7dB

Kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup to 500-700zł.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Zapkup routera LTE - przemyślany zakup - trudny wybór

Post autor: jarek7714 »

E3372 to bdb modem, Twój router jest za słaby do wydajnego połączenia w NDIS, także jeżeli jeszcze nie przerobiłeś go na HiLinka, to należałoby to zrobić i dodatkowo zaopatrzyć się w dobry aktywny HUB USB, nie sądzę aby kupno jednego z ww modeli co kolwiek zmieniło w jakości połączenia LTE (bez zewnętrznej anteny to będzie różnica), parametry sygnału masz kiepskie i należałoby się zastanowić jak to poprawić (wskazany jak najkrótszy kabel antenowy, antena o wyższym zysku w dB). Co do reszty, to można pójść w 2 kierunkach: 1-zakup NAS, 2-zakup wydajnego routera z alternatywnym oprogramowaniem-lista http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12006
jareq
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Zapkup routera LTE - przemyślany zakup - trudny wybór

Post autor: Kacperoo »

Modem jest Hi-Link, próbowałem z kilkoma różnymi hubami aktywnymi i nic to nie dało. Troszkę polepszyło podłączenie o 2V mocniejszy zasilacz do routera oraz wyłączenie wifi (podpoiłem pod lana AP). Co do anteny mam podwójny 10m przewód + konektory na końcu.
Na routerze jest gorgoyle.

Zwalam winę na router ponieważ mam zawsze puszczone 3 stałe pingi: ping wp.pl (świat)/ ping 192.168.1.1 (router) / ping 192/168.8.1 (modem), gdy tylko podłączą się 2-3 osoby, zaczną średnio wykorzystywać łącze każdy ping wzrasta, gdzie wzrost powinien być tylko na świat a nie na modem czy router.
zenono
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2015-05-04, 15:29
Lokalizacja: miasto nad Wisłą

Re: Zapkup routera LTE - przemyślany zakup - trudny wybór

Post autor: zenono »

Kup sobie do tego modemu sam router ASUS RT-AC51U. Działa to świetnie i bezproblemowo z HiLinkiem.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Zapkup routera LTE - przemyślany zakup - trudny wybór

Post autor: Kacperoo »

zenono pisze:Kup sobie do tego modemu sam router ASUS RT-AC51U. Działa to świetnie i bezproblemowo z HiLinkiem.
Miałem dokładnie ten model na testy przez tydzień, było podobnie jak z TP-Linkiem.
tomek1313
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-06, 21:04

Re: Zapkup routera LTE - przemyślany zakup - trudny wybór

Post autor: tomek1313 »

Witam.
Prosze o pomoc w zakupie routera. Mam na oku Huawei E5186 LTE 300Mbps oraz AVM FRITZ!Box 6840 LTE. Ma to byc zakup na kilka lat i w przyszłości mysle o antenie zewnetrznej po przebudowie domu. Na chwile obecna korzystam z routera Huawei UMH 587, siec PLAY bez limitu
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Zapkup routera LTE - przemyślany zakup - trudny wybór

Post autor: jarek7714 »

jareq
ODPOWIEDZ